Nakup prenosnika

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni



Vem da je bila tema že 1000x obdelana, pa vendar bi rabil pomoč. Ker se stvari v računalništvu spreminjajo z nadzvožno hitrostjo, so včerajšnje informacije že mimo.

Torej. Kupujem prenosnik. Naj bo 15", core2duo procesor,ene 2gb rama. Kaj mi predlagate?

Kaj pravite na TEGA
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Jaz ne bi nobenega od teh.

Ne zamert.
Ne zamerim
ne-ne-1.gif
Imaš kakšen drug predlog?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Meni izgleda u redu. Cena tudi ni pretirana, tako da pomoje bi moral bit ok.
(aja, napisal si da mora bit 15'' - tale je 15,4'')
Oprosti. Nisem bil dosti natanček. Lahko je od 15"-15,4"
Računalnika ne mislim uporabljati za igre. Strogo poslovno. Dober dostop do neta, uporaba offica, snemanje predavanj...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.562
6.594
113
Mogoče za kakšnega laika res ne.

No..morda sem se slabo izrazil. V mislih sem imel laptope nižje kvalitete izdelave.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Mogoče za kakšnega laika res ne.

No..morda sem se slabo izrazil. V mislih sem imel laptope nižje kvalitete izdelave.
Kakšni linki? kakšen predlog?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kaj pa po tvojem paše v sredji-višji razred, če ne toshiba? No, dell se mi je kar izkazal recimo in ga imajo povečini za "kvalitetno" firmo. Ok, hp meni ne leži, pa tudi nekateri modeli malo plastično delujejo...

Kot nižji cenovni razred so pa razni solonote, fujitsu, tronote, tudi acer ki ga imam zdaj, ni nek višek kvalitete (takoj sem ga opraskal, se mi tut sanja ne kdaj, tipkovnica je tako-tako, v primerjavi s hp in toshibo recimo).

Ima pa cimer toshibo, pa se mi zdi neprimerno boljša, glede na mojega acerja, pa je moj dve leti novejši...



lp

Peter
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.562
6.594
113
Seveda ima toshiba tudi dobre modele, pravtako HP, ampak to kaj stane 900€ ni kvalitetno in ne more biti.

Znamke, katere si pa ti naštel pa spadajo v "garažne firme" in so sramota za industrijo prenosnikov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Men se zdije praktično vse te Dell, HP, Toshiba znamke ql, se mi pa vseen zdi Dell-ovo ohišje bol plastik kokr pa od HP-ja, je pa čist odvisno od modela, kokr pa vem je večina novejših HP-jevih ohišji iz magnezija in men je filing dobr, zgleda kvaliten. Vprašanje pa za kok dnarja se išče, npr. kvalitetni so tud MacBooki, sam cene so mal hude(no dobr sej mogoče glede na to kar dobiš +MAC OS, če to pač iščeš sam ...).
 
Nazadnje urejeno:

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Sem pregledal še komplet debato in ugotavljam naslednje: Toshiba ti ni vrhunski prenosnik, HP tudi ne ... kvečjemu nekje v sredini ... ostali, ki jih je Odisej naštel so za v smeti ... Kaj nam sploh še ostane?

Koliko pa je zate primerna cena za prenosnik in katerega bi kupil?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.562
6.594
113
Sony, MAC, IBM...

Cena je pa odvisna od tega za kaj bi ga rabil.

Še enkrat se bom ponovil. Toshibini poceni modeli so sranje, v to je všteto A200, A210, P200, X200, etc... Tecre in Qosmio so zelo dobri prenosniki.

Ljudje se morajo zavedat, če dajo 600 ali 700€ za prenosnik ne more biti kvaliteten, kajti cene diktirajo proizcajalci in če bi oni dali kvaliteten prenosnik za 700€, kaj bi potem bili tisti za 3000€ ? Super duper? Ne...v poceni serije se pač daje slabša kvaliteta komponent in ohišja.

Ima pa vsak porizvajalec slabe serije, zadnjih par leto so čisto zjebali trg prenosnikov z temi poceni serijami, katere je začel Acer. Ampak..pritisk trga jih je prisilil, da naredijo poceni prenosnike, kateri so kot nalašč za slovenske škrtice, kateri gledajo laptope za 600€ in pričakujejo kvaliteto.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.285
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Manc pravi:
Sem pregledal še komplet debato in ugotavljam naslednje: Toshiba ti ni vrhunski prenosnik, HP tudi ne ... kvečjemu nekje v sredini ... ostali, ki jih je Odisej naštel so za v smeti ... Kaj nam sploh še ostane?

Kvaliteta? IBM Lenovo...