Nakup kolesa - na kaj paziti, biti pozoren...?

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Daj mi PROSIM razloži, ker vidim, da si velik stručko glede poznavanja koles, kaj točno je narobe z Fuji kolesi, če ga ne kupiš z 25% popustom?
Kaj točno bi morali imeti, da bi bili biseri med kolesi!?
Ime, 1x preplačana cena glede na kakovost ali sklepaš samo iz dejstva, da še nisi slišal za njih, dokler ni nanesla tema na Hervis?

Lepo te prosim, da kakšno stvar zadržiš za sebe, sploh, če nimaš pojma o čem govoriš.

Hervisovim prodajalcem in serviserjem res lahko očitamo pomanjkanje znanja, dejstvo pa je, da za 300€ dobimo povsod isto oz, zelo podobno kvalitetno opremo in okvirje, vprašljiv je le suport.

Je pa tako, da vas lahko "scat peljejo" tudi v specjaliziranih kolesarskih trgovinah in vam prodajo občutno preveliko ali premajhno kolo, vam narobe svetujejo ( vem iz lastnih izkušenj, sem pisal že v eni drugi temi o tem)tako da je kolo najboljše kupovati z prijateljem, prijateljico ali znancem, ki ima vsaj nekaj pojma o kolesih.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Včasih je to, da prodajalec nima pojma o kolesih celo prednost. Jaz sem kupil specialko v eni "zabačeni" TrgoAvto trgovini po tako smešni ceni, da mi še danes ni jasno kako računico so imeli...
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.316
1.073
113
Citat:
Uporabnik Keki pravi:
Kaj točno bi morali imeti, da bi bili biseri med kolesi!?
bisera med kolesi sploh ni..... nikjer
Citat:

Ime, 1x preplačana cena glede na kakovost ali sklepaš samo iz dejstva, da še nisi slišal za njih, dokler ni nanesla tema na Hervis?
fuji kolesa sem poznal še preden jih je začel Hervis tržit
Citat:

Lepo te prosim, da kakšno stvar zadržiš za sebe, sploh, če nimaš pojma o čem govoriš.

Hervisovim prodajalcem in serviserjem res lahko očitamo pomanjkanje znanja, dejstvo pa je, da za 300€ dobimo povsod isto oz, zelo podobno kvalitetno opremo in okvirje, vprašljiv je le suport.
in pri ceni se zalomi.... ali imamo mi v Ljutomeru tako srečo, da nam v specializirani trgovini tak fejst pod ceno kolesa prodaja... ali pa ma hervis zasoljene cene
nekaj od tega bo!
in tudi okviri od Fujija niso lih biser kvalitete..... da se mi pod max. obremenitvijo upogiba
stupid-1.gif

in ko to dvoje postavim ob bok cenejšemu in boljše opremljenemu kolesu...... sem jaz nor?
konkurenca je pač konkurenca.... nisem jaz nič kriv

Fuji so solidna kolesa.... ampak žal ne za to ceno kot ga tržijo....
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
okvir se ti upogiba?? ker okvir pa je bil to?a ma fuji samo eno vrsto okvirjev? kot jst vem ne.

kakšen kolo pa ti drugače voziš?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.297
3.693
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Teža bicikla je pri vzponih zelo pomembna, vsak kilogram se pozna. Nekje 13kg ali manj za celoten bicikl bo kar vredu. Zadnje vzmetenje ni nujno potrebno, sprednje naj ima hidravlično blokado in ne mehanske.

Tole s težo sem opazil zadnjič. Sam imam Merida Miami model..., nimam pojma kok kil ima (mislim, da ravno enih 13) ampak se mi zdi za moje potrebe čisto kul kolo.

Zadnjič pa sem si na šihtu sposodil kolo od sodelavca (staro gorsko kolo znamke Rog). Sem ga odklenil in hotel obrnit....sem mislil, da se je zadnja guma kje zataknila, ker se ni hotel premaknit.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.316
1.073
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
okvir se ti upogiba?? ker okvir pa je bil to?a ma fuji samo eno vrsto okvirjev? kot jst vem ne.

kakšen kolo pa ti drugače voziš?

normalno da nima samo ene vrste... ampak jaz sem takrat kupoval specialko s komplet ultegra grupo in sprednimi karbonskimi vilcami.... s tako opremo so imeli samo en model.... in tisti je bil ...
stupid-1.gif

na koncu sem vzel Focusa Culebro, na katerega sem dobim 20% popusta in je bil nesramno poceni glede na konkurenco.... pa prekleto odličen za vozit
frown-1.gif
žal je moral od hiše
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
kolk kg pa imaš da si čutil kako se ti upogiba okvir??
skoraj ne verjamem..
med temi aluminjastimi okviriji bolj nizjega razreda (fuji, focus,..) ni bistvenih razlik! da bi jih kr vsak opazil.
prej bi rekel da so bili na fujiu kakšne slabe feltne...to se da pa hitro opazit pri vožnji
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
No, jutri grem nabavit tole (upam, da je dobra izbira):

_4a2a3b92bd4ec.jpg


žensko »cross« - treking kolo z aluminijastim okvirjem in vzmetnimi vilicami,
24 prestav Shimano »Acera«,
aluminijaste »V« zavore,
vključeno stojalo
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.475
9.975
113
kod Džej-Zija
Tole kolo bi se v resnici precej bolje obneslo brez teh obupnih vilic, ki niso vredne niti 50€. Ostalo bo za vožnjo do trgovine in po mestu ok.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Moja "tečna" izkušnja stara 2 dni je ta, da sem šel v specializirano trgovino, stestiral par bajkov in kot nepoznavalec kupil
pač tistega ki nekako najboljše zgleda, ima diske, kup dodatne opreme in sem po kmečki logiki "več dnarja več muzike"
odštel kar nekaj več, da mi bo bajk res služil vrsto let. Naročim zadevo v "moji" barvi, in ga čez debel teden grem iskat.

Itak sem šel ponj s taksijem, da sem se lahko "odgonil" odmov... In glej ga zlomka, kupil sem becikl s sedežem, na katerem
ni moč sedeti. Nemorem gonit niti 20 sekund, ker mam občutek da mi bo zdrobilo trtico in še kaj,...

Moj nasvet; pelji se s kolesom vsaj 5 minut, tista test fura po trgovini gor in dol je kr nekaj...

Poglej zdaj mene z hudim peciklom in hojo kot da so me od zadaj nategnili,....
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
zic je čist soliden..najbolši zici so še trši od tega..
na začetku te bo bolela rit fajn bole...ampak po parih vožnjah bo vredu.
se morš navadit.

seveda zraven dobrega zica spadajo tudi dobre hlače, z dobrim vložkom.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kam po dobre hlače? Kolko bo to spet finančne škode? (kupil rokavice, čutaro, zadnjo torbico, števec, primerno uro
za bitje srca, teniske, čelado, špegle) Mam počasi že pun k. nakupov v zvezi z bajkom,...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
En te je moral pa fajn nategnit, da ti je prodal 5 let star model sedeža.

Naročla sma tega, ki bi naj bil modelno leto 2002 ali podobno, po besedah prodajalca full hud zic, ki ga ima sam
in ga montira na vsa svoja kolesa,... Laik pač vrjame,... Sicer pa če mu ga nesem nazaj mi ga bo menjal takoj,
tak je tut bil dogovor,...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
zic je čist vredu...

kam po hlače? ne vem iz kje si...
v bolših kolesarskih trgovinah jih boš sigurno našel.
cena? od 50€ naprej..odvisno od firme
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.345
959
113
Titograd
@Mx: Zakaj si kupil števec, potem pa še posebej uro ki kaže frekvenco srca? Ni škoda denarja? Lahko bi kupil števec ki ima oboje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
po dolgih vožnjah boš rit vedno malo čutil:)
samo daaleč od tega kar čutiš sedaj;)

sam opozorim, da ne boš rekel, da so te spet nategenli s hlačam;)