Nakup bele tehnike

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Sem bil pri GA in so mi ponudili tole, ter še nekaj popusta:


Mnenje?

Meni se zdi vse tole vse ok. Napa je na papirju glasna, ampak v tem cenovnem rangu je to to.
 
Sem bil pri GA in so mi ponudili tole, ter še nekaj popusta:


Mnenje?


pri hladilniku glej da ima nofrost funkcijo, fajn so tudi kake nulte zone, sveže cone...drugače se stegni kak stotak višje in kupi takega, ki ima omenjene funkcije. Sploh beko nofrost zna biti glasn....

napa ne zgleda slaba, elica je okej roka. Jaz mam falmeca verso, nekoliko višji rang in je top šit. PO moje za vložen denar ne boš falil. Bi si pa jaz na tvojem mestu pogledal še strani od elice (elica.it), pa falmeca tudi (falmec.it). Pregledal modele in malo priemrjal cene s to napo , morda najdeš še kaj bolj okej. Vglavnm elica je buletpruf zadeva

pečica mi deluje okej, sam mam smegovo dokaj podobna, zaenkrat bp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly
Meni se zdi vse tole vse ok. Napa je na papirju glasna, ampak v tem cenovnem rangu je to to.

nape so več al manj vse glasne...moj falmec ki je med bolj tišjimi ker na glas pove da dela in na kateri stopnji dela.....pač tu ni neke opcije zvočne izolacije, je pa tko da vzameš mogoče malo močnejšo, pogledaš priklop cevi (če je ožji se učinkovitost malo zmanjša) in to je to....malo bolj močna zadeva, da sesa na nižji hitrosti pa je manj muzike
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl
Sem bil pri GA in so mi ponudili tole, ter še nekaj popusta:


Mnenje?


hmmm mogoče pri napah še kak turboair, je nekoliko nižji rang od elice, sam še vedno okej .....mogoče ti rata tle kaj ujagat.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Kaj bi bil best buy za indukcijo do 500 Eur? Od LJ do Udin? Sedanji Bosch crknil.
Aeg,Bosch,Elektrolux,Neff...
Imaš pa na tej strani fuul znižanje bele tehnike.Poglej mal.Sem ravno danes gledu.Miele indukcijo širine 90cm.Na idealo.si je 1500 eurPr nas 2289...Adijo pamet...
Poglej,mogoče najdeš zase vrhunsko indukcijo za malo denarja.Tud Siemens je fuul ugoden.
Ti dam link...

 
Kaj bi bil best buy za indukcijo do 500 Eur? Od LJ do Udin? Sedanji Bosch crknil.

če gledaš do udin poglej mediaworld.it, sme.it (cen nima objavljenih morš iti tja), pa unieuro.it

ita ma kar dost izbire, maš whirlpoole,, aristone, beke, tud hisense, pa tud kak foster bi se utegnu znajt

preveri cene, izberi modele pa bomo vidli kje si
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Beko vzameš samo če si mazohist...če kaj crkne, bolje da greš kar novo kupit - nebeko.


Gledam pri moji..ima vse od Bekota (4 leta staro)..totalni šrot...sem vseeno mislil, da je kaj več od njega.

Hladilnik (oni ameriški, levi del zmrzovalnik) se tako zapira, da če nisi pozoren ostane odprt, identično pomivalec - neko varianto odprtih vrat ponuja s cca 20 cm lufta (moraš biti prav agresiven, da jih spraviš iz te pozicije), kar je moteče, ko greš mimo, pol pa a moraš povsem zapret vrata ali pač se butat v njih. Indukcija...19 stopenj gretja (wtf?)...en drsnik za 4 kuhališča, skoz naprej nekaj tipkaš, da te mine da bi sploh kaj skuhal. Pečica...razen prvič, ji ne dela funkcija 'pare', prejšnji teden pečeva kropmir noter, ubriše ven varovalko - šel grelec na ventilatorju, tudi zgornji in spodnji grelec praktično več ne delata (k sreči ima 5 let garancije - se ve zakaj jo rabi). Da nastaviš gretje kot tako, moraš tipkat ko CNC programer, ki vpisuje program na stružnici, za obdelavo gredi Porsche Cayena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan in sajkek

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113

Ima drsnike za vsako ploščo posebej in ali rob, moja pravi da se ne nabirajo smeti spodaj in da ne poči na robu v slučaju udarca. Zaenkrat sem prepoznal te želje. Na kaj se paziti? Kakšne izkušnje z Aeg? Glasnost hlajenja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48

Ima drsnike za vsako ploščo posebej in ali rob, moja pravi da se ne nabirajo smeti spodaj in da ne poči na robu v slučaju udarca. Zaenkrat sem prepoznal te želje. Na kaj se paziti? Kakšne izkušnje z Aeg? Glasnost hlajenja?
Imam Aeg indukcijo širine 90cm.6 kuhališč.Vsaka plošča ima svoj drsnik.Imam jo 4 leta...Z njo sem več kot zadovoljen.Kar se tiče glasnosti hlajenja,je zelo tiha.Sem uzel brez roba...razlog...prejšnja Bosch je bla tok porisana...kot bi z ostrim predmetom čistil.In na osnovi tega,sem se odločil brez roba.Kot je tvoja rekla.Pod robom, se Ne nabirajo smeti in podobno.Tako,da ti priporočam Aeg.Ne boš obžaloval nakupa.:zmaga::zmaga:
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Rabim komplet belo tehniko, nekaj imam že kupljeno, veliko pa še ne.
Prosil bi za mnenja.

Že kupljeno:

Pralni stroj Electrolux EEM48320L

Sušilni stroj AEG T8DEE48S

Ostalo še nimam kupljeno
Prosim za mnenja in predloge

pečica - najrajše bi Neff, sam ne dam 1.5k

pralni stroj
nekak se nagibam k temu AEG

indukcija+napa bo kr Bora Pure

Hladilnik bi rad francoski stil in sem gledu tega Haier

Prosim za mnenja, predloge.

Kje kupit najcenej aparate? A je na Alterju še eden k dela pr Zupancu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Rabim komplet belo tehniko, nekaj imam že kupljeno, veliko pa še ne.
Prosil bi za mnenja.

Že kupljeno:

Pralni stroj Electrolux EEM48320L

Sušilni stroj AEG T8DEE48S

Ostalo še nimam kupljeno
Prosim za mnenja in predloge

pečica - najrajše bi Neff, sam ne dam 1.5k

pralni stroj
nekak se nagibam k temu AEG

indukcija+napa bo kr Bora Pure

Hladilnik bi rad francoski stil in sem gledu tega Haier

Prosim za mnenja, predloge.

Kje kupit najcenej aparate? A je na Alterju še eden k dela pr Zupancu?
Dober izbor aparatov si izbral.Vrjemi,boš zelo zadovoljen.Aeg je TOP.

Kar se pečice tiče,Ti priporočam Bosch tole kombinirano k ti bom dal link.Zdej Junija,bo leto od kar jo imam.Lahko rečem da je fantastična.Nisem si mislil,da bodo tako vrhunski rezultati iz nje.Je kombinirana k kuha in peče oz kombinacija.Uporabljam jo non stop.Ker je res top.Ravno sem speku svinjsko ribico z dodajanjem pare.Pečenka je lepo hrustljavo zapečena od zunaj...v notranjosti lepo sočna.Vrjemi,da je res vredna svojga denarja.Čiščenje je fuul enostavno,ker je v celoti pečice emailirana.Se ne prijema nč.
Ima veliko programov...od mesa vseh vrst,potic,pizza,razna peciva,vkuhavanje,počasno pečenje,vlaganje itd.Skratka top.
Enostavno izbereš željeno jed.Stisneš star in pečica opravi svoje delo.Recimo program pizza.Samo izbereš program stisneš Start.In pečica speče vrhunsko.Brez da si v dvomih,če je dovolj pečenja.Ker se senzor aktivira in med pečenjem Ne smeš odpirat vrat,dokler ni gotovo.Ko je pečeno,se avtomatsko sama ugasne.In napiše Jed je pripravljena...Dober tek :zmaga::zmaga::zmaga:

V Harveyu je cenej kot v Big bangu.Sam vprašanje če je v Harveyu dobavljiva,ker piše po naročilu.Big bang ima zalogo.Če še te kaj zanima,glede te pečice...mi piši v ZS.

Link:

 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Vprašaj še na Emundia.si, se da za kakšne popuste dogovorit.
Drugače na tisti Boschovi pečici se mi sploh ne dopade tisti vrtljivi obroč in sistem za upravljanje, sem se igral v trgovini z njim in mi ne daje dobrega občutka,da bo to dolgo zdržalo brez servisa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Vprašaj še na Emundia.si, se da za kakšne popuste dogovorit.
Drugače na tisti Boschovi pečici se mi sploh ne dopade tisti vrtljivi obroč in sistem za upravljanje, sem se igral v trgovini z njim in mi ne daje dobrega občutka,da bo to dolgo zdržalo brez servisa.
V tem času od kar jo imam.Še mi ni nikol zatajila.Kot sem reku,jo zelo veliko uporabljam.Itak mam 5 let garancije.Kak bo pač bo...Sej veš kak je dan danes z temi aparati.Prava loterija...kok naletiš tako pa funkcionira...Zaenkrat nimam pripomb.Če pa bo kej...pa servis in je to to...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
5 let garancije je ze ok, ampak jst od pečice pričakujem 15 let, tolk je zdržala prejšnja od Gorenja, zato sem sedaj spet vzel Gorenje...
Super...da ti je tako dolgo zdržala.In upam,da ti bo tudi nova.
Seveda si tudi sam želim,da me ne pusti na cedilu po 5 letih.Pustimo se presenetit :zmaga: ;)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Rabim komplet belo tehniko, nekaj imam že kupljeno, veliko pa še ne.
Prosil bi za mnenja.

Že kupljeno:

Pralni stroj Electrolux EEM48320L

Sušilni stroj AEG T8DEE48S

Ostalo še nimam kupljeno
Prosim za mnenja in predloge

pečica - najrajše bi Neff, sam ne dam 1.5k

pralni stroj
nekak se nagibam k temu AEG

indukcija+napa bo kr Bora Pure

Hladilnik bi rad francoski stil in sem gledu tega Haier

Prosim za mnenja, predloge.

Kje kupit najcenej aparate? A je na Alterju še eden k dela pr Zupancu?
V izogib tezavam..ne Electroluxa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Imel (pralno sušilni), 3 x okvara (v 10ih letih) pol sem obupal in ga dal v prešo.