Bela tehnika

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
No to je pa odgovor za zvezdice. Točno tole sem rabila. Ker jst sm čisti laik kar se tega tiče in mi je to zelo v pomoč.

Verjetno bom riskirala pečico, večina pravi, da je piroliza fajn, samo glede na to, koliko se rabi..ne vem. Katero Gorenjevo bi pa potem priporčal? Sem gledala na GA so v rangu 500 - 1000 EUR. Pač ena spodobna pečica, fajn je če ima hladna vrata & da se lepo čisti (če že ni pirolitična)...pa izvlečna vodila. Kaj je pa boljše - da je elektronska ali mehanska?

Tudi Blanco se dobi granit oz. algranit za tako ceno? Kakšen konkreten link?
Kar se pa nape tiče...v čem je sploh razlika s temi kaminskimi, otočnimi, ipd. Ali ima to kakšno povezavo z vlekom? Ker nama bo šel zrak ven...Pa pri izbrani napi me mal širina matra...?

Kako je pa s to teorijo - Gorenje se rado kvari?
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:


Pomivalni stroj: Namesto tistega stroja raje izberi Bosch sgv 67t33eu. To je stroj, ki te bo navdušil. Sicer tudi od Gorenja ni slab, samo ta je res bomba. Stroj je malenkost dražji, samo boš lahko prišparala pri pečici
smile-1.gif


Sušilec in pomivalni stroj: nimam pripomb dobra izbira


lp



Meni pod to šifro najde pomivalec od Boscha, ne pralnega stroja?

http://www.ceneje.si/bosch-vgradni-pomivalni-stroj-sgv-67t33eu
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
sam sem kupil komplet 4x indukcija in pečica gorenje B8575AL + EIT690 in se mi zdi super. Kupil pa sem v Merkurju -5% nad 1200 € tu nekje in pa še dodatno -5% na srečko ko sem jo potegnil z malo sreče še dobiš kaj zraven. Napo imam prav tako Gorenjevo sicer otočno in deluje zaenkrat dobro. Za pralni stroj pa se še odločam ker ne vem če naj vzamem z globino 44, 52 ali normalnega, bo pa verjetno Candy ali pa gorenje. Pomivalni stroji pa so najboljši od Boscha baje.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če bi vzel napo, ki sem ti jo predlagal, potem super paše zraven tale pečica GORENJE_B1_ORA_E Ima vse kar rabiš in vsaj meni je vizualno zelo v redu.
Glede tega kaj je bolje imata oboji prednosti in slabosti.
Mehanska: mogoče slabši izgled in nevarnost da se ti zrukajo gumbi.

Digitalna: Pri senzorjih in elektroniki samo veš da če začne nagajati je kar težko porihtati.

Blanco ima veliko koritov iz silgranita celo cenejših kot iz inoxa. Veliko cen imaš na ga, samo slikc ni zraven. Zato poišči na Blancotovi strani korito ki ti je všeč, potem pa pojdi na Ga pogledat ceno. Če je ne dobiš lahko vprašaš tudi mene. Bo mogoče celo boljša
wink-1.gif


Kaminska je tista napa, ki se jo pritrdi na steno, otočna pa tista ki se jo pritrdi na strop. Vlek je povsod na podoben način.
Glede širine. Če imaš prostora samo 60, pač vzameš širino 60, če imaš prostora dosti vsekakor raje vzemi 80 ali 90.

Gorenje se rado kvari? - Glede na količino prodanih aparatov se gotovo pokvari največ gorenjevih, drugače pa ni nič drugače kot pri ostalih. Moraš pa vedeti, da ima Gorenje daleč najboljši in najbolj ažuren servis.

Tudi govoril sem o pomivalnem stroju.

Pralnega in sušilnega se mi zdi tvoja zelo dobra izbira.

Pa na tem linku, ki si ga dala je cena za ta pomivalni stroj napačna. Če klikneš na merkur, ki je kao najcenjši, vidiš, da pokaže drug stroj.

lp
 

ant

Pripravnik
gorenje trgovcem določi cene po celotni sloveniji tako, da so povsod iste. Vendar pa se da neglede na uradne cene s posameznim trgovcem dogovoriti za konkretne popuste. jaz sem se dogovarjal za komplet pečice in plošče (640€), najceneje pa bi ga dobil pri enem trgovcu za 580€.

no na koncu sem ta komplet kupil pri enaa, ki so se očitno zmotili na spletni strani pri ceni in je bila le 530€
smile-1.gif


LP
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Kuhalna plošča - zame osebno je brušen rob precej boljša izbira kot alu rob, predvsem z vidika čiščenja, da bi kdo sesul steklokeramično, ker ni imela alu roba pa še nisem slišal. Jaz bi izbral eit 695c, ker je samo drugače poslikana ampak cenejša.

Pečica: Koliko nameravaš uporabljati pečico? Če misliš peči enkrat na teden ali 14dni, potem pirolize ne rabiš. Poleg tega pa pri pirolizi potem ne moreš imeti vodil za izvleko pekačev, ki so zelo praktični. Pa brez pirolize še dosti ceneje dobiš pečico.

Pomivalni stroj: Namesto tistega stroja raje izberi Bosch sgv 67t33eu. To je stroj, ki te bo navdušil. Sicer tudi od Gorenja ni slab, samo ta je res bomba. Stroj je malenkost dražji, samo boš lahko prišparala pri pečici
smile-1.gif


lp


Imam omenjeno (EDIT: podobno !) kuhalno ploščo in omenjen pomivalni stroj (ki je, med drugim, zelo tih, kar ni zanemarljivo). Kuhalna plošča je 2 + 2, kar je tudi edini "minus" (jest bi skor raje 4+0, v korist indukcije, seveda).

Pečico mam tud neko v višjem rangu (čista elektronika, glb, ne daj, da crkne), vendar brez pirolize, pa je tudi ne pogrešam ...

lp

EDIT: popravek !!!
Ne, moja kuhalna plošča ni EIT 695 C , saj ima 4 indukcijska kuhališča, moja pa "le" 2 (+2 SK) .... no, imata pa obe brušen rob ...
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ja nisi edini, ki bi želel 4x indukcijo. Poznam precej ljudi (med njimi tudi sebe), ki jim je žal, da imajo 2+2. Najprej hočejo obdržati stare lonce in naročijo 2+2, potem pa vidijo kako indukcija dela, pa kuhajo samo na 2 plati, lonce pa kljub temu pomečejo stran
smile-1.gif


lp
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Jah, še posebej če nato vidiš komplet WMF loncev pod 100 EUR


mater sem bil
bonk.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Potem se mi že skoraj splača komplet vzet, če pečica ni taka sila...tale zadeva se mi zdi kar ugodna. V tem primeru prišparam cca. 600 EUR, če kupim komplet v primerjavi s posameznima izdelkoma : http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=9218

Od nap mi je pa tale všečna: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=9790&zadetek=0
Koliko mi da pa vedet podatek max. pretok zraka 740 m3/h? Je to v redu, gre morda za dosti relativno stvar? Prostora bo pa bolj za 60 cm zadevo. Morda še ta podatek: kuhinja bo majhna, tam nekje 3 x 2 m v obliki črke L odprtega tipa - torej povezana neposredno z jedilnico in posredno z dnevno sobo. Pa še glede glasnosti...kaj se šteje pod predpostavko, da je napa "tiha"?

Pa še eno tehnično vprašanje glede kuhinje. Kolikšna je običajna razlika med pultom in zgornjimi elemnti?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ja oba Gorenjeva kompleta, ki imata 4x indukcijo sta zelo zanimiva. Bi ti pa svetoval, da greš pečico prej pogledat v trgovino, ker se mi je že zgodilo, da je stranka potem ko je videla pečico v živo ni hotela takšne pečica. Razlog so bili ravno ne najbolj dovršeni gumbi.
Jaz bi vseeno raje vzel drugi komplet ki je 50 eur dražji.

Pretok nad 700 je zelo dober pretok. Glasnost nape je pa zelo odvisna od jakosti vleka. Če imaš na polno je bolj glasno ali obratno.

Med pultom in zgornjimi elementi je običajno 55-65 cm, med pultom in napo pa 65-75. Predvsem je to odvisno od višine pulta.

lp
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Ali je kak tehničen razlog za drugi komplet? Razen tega da je enkrat mehanska, enkrat elektronska pečica? Meni je namreč "moja" pečica vizualno lepša
smile-1.gif
Za indukcijske plošče pa ne vidim razlik...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to drži, da gorenje da priporočeno ceno. kaj si pa izboriš dalje je pa druga zgodba. sam sem na zmrzovalni skrinji, ki je brez napak, lepotnih ali drugih, dobil skoraj 12% popusta.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če ti je vizualno lepša potem pa nimaš kaj razmišljat. Samo pred nakupom jo obvezno moraš videt v živo, kot sem že rekel in če ti bo tudi v živo tako všeč potem je to najboljša izbira. Druga razlika je ta, da so vrata alu, kar je nekoliko bolj trpežno kot inox, samo kakšne velike razlike pa ni.

lp

lp
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
če kupiš komplet kupi dražjega, je lepši, gumbi pri pečici svetijo v rdeči barvi, pa pomoje se pečica lažje čisti ker obstrani ni aluminija kjer se full vidijo prsni odtisi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Da potrdim.
Omenjen Boschev pralni stroj je špica. Omenjena pečica ORA-E je odlična. Ko gledaš ostale Gorenjeve pečice s tistimi zanič gumbi, te kar mine. Vsaj mene je. Ko sem pa videl tole, je odločitev takoj padla. Sploh ima fancy in enostavno upravljanje. Praktično delovanje je pa tudi dobro.
Štiritkratna indukcija 695 špila v redu. Tudi jaz sem bil pred vprašanjem ali 2'+2 ali 4x indukcija. Odločitev je bila pravilna. Zanimivo, da mi večina stare EMO posode deluje BP, tudi mala za kavo kuhat. Itak je pa prišel zraven komplet posode, ampak kot rečeno, večina stare posode tudi deluje
smile-1.gif
Pa še zraven te plošče dobiš komple posode za indukcijo. Tako, da je bila potem razlika nekje 250 EUR. Glede na to, da te stvari kupuješ za precej časa, je to malenkost. In je bolje vzeti kaj boljšega. Ne pa, da vsakič ko greš v kuhinjo, te na WC prime.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Obujam temo...komentatarji na naslednje Electroluxove aparate...morda bi se nekje dalo zmenit za konkretne popuste, pa me zanima, kako kaj kotira Electrolux glede bele tehnike (k estetiki ni kaj pripomnit, lepe mašine)...baje je itak boljši od Gorenja, ampak...očitno bo treba tut "patriotizem" pojest, hehe. Denar je le denar. No kak komentar:

Kuhališče: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=8727&zadetek=0
(važne so 4 indukcijske plate)

Pečica: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=8713&zadetek=0
(rahlo cenejši nadomestek pirolitični - katalitične obloge, ki se baje lažje čistijo. Nisem pa pri Electroluxovih pečicah na splošno zasledila, ali imajo izvlečna vodila? Če na GA odkljukam izvlečna vodila, mi da ven samo eno pečico...vse ostale naj jih ne bi imele?)

Pomivalni stroj: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=8569
(zdi se mi precej tih - 43 db, zložljive & nastavljive košare, zamik vklopa,popolnoma integriran...)

Pralni stroj: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=10552&zadetek=0
(7 kg, dobre karakteristike porabe, izgleda cela "hudoba"...mi je pa cenovno nekoliko drag za pralni stroj, tako, da upam, da je Electrolux dober glede pralnih strojev oz. elektronike...)

Sušilec: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=10456&zadetek=0
(7kg, cenovno ugoden se mi zdi, glede na to, kar ponuja)

Hladilnik: http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=10446
(iščem višino 2 m, ni veliko izbire, nočem belega, nočem vgradnega)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ostale nisem toliko gledal v zadnjem času in nisem ravno "not". Bi pa dodal glede korita in pipe. Imam oz. sem imel praktično identično pipo od Blancota. Zadeva je zanič po treh letih sem jo vrgel ven in kupil drugo firmo. Blanco-va pipa je spuščala povsod kjer je bil dovod vode (najprej v glavnem delu, ki se pritrdi na umivanlnik, potem pa še na izvlečnem delu). Zdaj imam izvlečno od Armala (hotel sem Hanso pa niso imele lepega dizajna) in sem zadovoljen. Umivalnik je OK, edino izkazalo se je kot zelo neuporabno tole kar imaš dodatno (odcejevalnik in deska). V večini sta bila pri vsakodnevnem delu in pomivanju v napoto in sta sedaj ne vem kje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imamo ploščo 68200 in je odlična. pečico imamo pirolizo in je tudi super. izvlečna vodila so doplačilo.

pomivalc bosch in nič drugega, model tudi že veš

pralnega brez electroluxa ni.

kuhinjska pipa nikakor blanco, so plastične.