Nakup bele tehnike

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Pozdravljeni. Potrebujem kupiti kombiniran hladilnik, pečico in napo. Pojma nimam kaj je danes aktualno in katero znamko kupiti. Pečica verjetno mora imeti pirolizo, hladilniki imajo vsi tiste bio predale, kaj pa nape? Rad bi nek srednji rang tako kakovostno kot cenovno. Ali je danes najboljše kupiti najceneje in menjavat, ker itak vse crkuje? :D Prosim za kakšna priporočila, akcije. Hvala.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.069
113
pirolizo imamo, uporabili enkrat v 4 ltih bolj za hec. Tako da, piroliza ni pogoj..razen če dnevno pečeš reberce in ostalo težko hrano.

Jaz sem v bosch grupi (Neff, Siemens, Bosch)..vse ostalo nimam zaupanja.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Aha, kaj pa Beko? Hladilniki kot vidim kar špilajo, garancija je ista kot drugod, cena nizka. Starši imajo dokaj nov Boschev hladilnik in že spušča neke čudne zvoke.

 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Ma saj novodobni hladilnki vsi bolj kot ne občasno spuščajo čudne zvoke. Ko sem jaz pred časom kupoval vgradnji hladilnik z zmrzovalnikom, so imeli Bekoti predale iz dosti slabše plastike kot naprimer Bosch, Gorenje, Samsung. Na koncu sem se odločil za najvišji model od Gorenja, čeprav sem velik nasprotnik Gorenja a sem z nim po dveh letih zadovoljen. Je pa bil v igri takrat tudi Samsung, vendar se na koncu nisem odločil za njega saj model, ki sem ga želel ni bil na ogled nikjer v Ljubljani z okolico.
Drugače pa Alteraši prisegajo na Liebherr hladilnike.

Pečico bi pa jaz sigurno s pirolizo vzel. Pa za pečice poglej Electrolux in AEG. Imajo dober price/performance.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Piroliza bo pomagala pri čiščenju. Kombinirana parna pa bi pomenila precej več funkcionalnosti. Če te seveda zanima kako kuhanje v pari.
Znamke?
Pojdi v trgovino in zaupaj svojim občutkom. Saj je tvoj denar. Za isti denar bo približno isto sranje ne glede na znamko.
 
Pozdravljeni. Potrebujem kupiti kombiniran hladilnik, pečico in napo. Pojma nimam kaj je danes aktualno in katero znamko kupiti. Pečica verjetno mora imeti pirolizo, hladilniki imajo vsi tiste bio predale, kaj pa nape? Rad bi nek srednji rang tako kakovostno kot cenovno. Ali je danes najboljše kupiti najceneje in menjavat, ker itak vse crkuje? :D Prosim za kakšna priporočila, akcije. Hvala.


glede nape...falmec in elica, pa ne ravno vstopne modele...mam falmec verso, 55cm in je vesoljska znanost. Sicer je sprva bla mišljena elica, sam falmec je ožji za 5 cm, in to je bil razlog za prestop k njemu.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
pri pečici bi gledal, da ima "pica mode" trenutna mi gre do 280, sedaj vidim, da obstaja "program za peko pice PizzaPro, s katerim bo pica pri 310°C spečena le v 5 minutah"

imam pa vse od beko. zaenkrat zadovoljen.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Katere modele si vzel od Bekota? Ta PizzaPro ima večina al samo Beko?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.069
113
Beko vzameš samo če si mazohist...če kaj crkne, bolje da greš kar novo kupit - nebeko.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Pozdravljeni. Potrebujem kupiti kombiniran hladilnik, pečico in napo. Pojma nimam kaj je danes aktualno in katero znamko kupiti. Pečica verjetno mora imeti pirolizo, hladilniki imajo vsi tiste bio predale, kaj pa nape? Rad bi nek srednji rang tako kakovostno kot cenovno. Ali je danes najboljše kupiti najceneje in menjavat, ker itak vse crkuje? :D Prosim za kakšna priporočila, akcije. Hvala.
Piroliza je najboljša stvar, kar sem jih kdaj videl pri pečicah:cool: Kot je že nekdo zgoraj omenil, pri pečicah ima electrolux oz AEG zelo dobro razmerje med ceno in kvaliteto.

Za nape sem pa jaz gledal predvsem čim večji pretok in čim tišje delovanje.

Kar se tiče cen, moja izkušnja je, da se da povsod dobit dobro akcijo, sploh če kupuješ več aparatov naenkrat. Konkretno imam zelo dobro izkušnjo v ETISu v Domžalah, pa tudi v Harvey Normanu v Lj in BigBang v BTCju.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Beko vzameš samo če si mazohist...če kaj crkne, bolje da greš kar novo kupit - nebeko.

Utemelji.

Pomivalni in pralni Beko - servis če ga rabim v enem dnevu, edino košaro za pomivalca, ki je začela rjavet sem pa res čakal dva meseca, ampak stara je bila še vedno funkcionalna in bi bila še sedaj, ampak mi je šlo na živce, da se je ena štangica za krožnike odlomila.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.069
113
zadnja dva primera od sodelavcev...2 meseca nek del za pomivalca , indukcija spet dva meseca, pa še ni vredu, vse v bistvu novo v garanciji...Če mene vprašaš samo kanta.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Aha od sodelavcev, zanimivo. Saj veš, da sodelavci radi malo nakladajo. Jaz ti lahko povem iz prve roke, pa ravno nasprotno. Vse od Bekota in BP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Aha od sodelavcev, zanimivo. Saj veš, da sodelavci radi malo nakladajo. Jaz ti lahko povem iz prve roke, pa ravno nasprotno. Vse od Bekota in BP.
Jaz se jih izogibam zadnja leta. Ne hvala, nikoli več teh šalabajzerjev ... načeloma nimam zamer do samih strojev, ampak do poprodajnih storitev
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
beko susilec od leta 2015, najcenejsi.
lani mal pred iztekom garancije nekaj crknilo, poklical servis, cez dva dni servis porihtal in dela dalje. res ni blo treba nek velik servis ampak zrihtali so pa.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.069
113
niso nič nakladali....je pač na roke pral 2 meseca...sej se ni preveč sekiral, samo priokus pa ostaja. Njega je pač bolilo, kupil je samo nekaj da je bilo poceni.
Ta drugi je pa vmes ko je čakal na popravilo drugo kupil, jebata ga, brez kuhališča pač ne moreš bit..in pač beko nikol več, simple as that.
Ostali pa kar, če je želja. Sicer kot je videno je pljuvana poprodajna storitev ki je pač na štajerskem očitno nična. Vsaj bilo je tako.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Jaz kupujem belo tehniko samo še po logiki najbližjega servisa, v mojem primeru imamo Beko in Bosch blizu mene.
Zaenkrat še nisem bil z njima razočaran.
Drugače danes se samo še gleda, da ima stroj 5 let garancije.
Če pa še kaj več zdrži je samo še od sreče odvisno, kvalitete že zdavnaj ni več v teh proizvodih.:(
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Sem bil pri GA in so mi ponudili tole, ter še nekaj popusta:


Mnenje?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Pečico imam jaz podobno samo starejši model in sem z njo zadovoljen. Enostavno upravljanje s potopnimi konofi (ne maram touchscreenov na gospodinskih aparatih), peče do 300 C, piroliza in ena izvlečna vodila.
Hladilnik si primerjal kaj iz kakšne plastike so predali?