Nakup avtoprikolice kje ? - tretja tablica

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
In kakšno kazen bi ti meni napisal če vlečem prikolico za 750kg , katero pa imam naloženo tako da je skupna masa 540kg ??

Dobra primerjava je od "jello-ta" , avto je registriran za max pet ljudi ,pa to ne pomeni da se mora vedno voziti pet ljudi.

In v homologaciji piše kaj je max za vozilo ,nikjer ne piše da prikolica ne sme biti homologirana višje. To sta dva povsem ločena predmeta dokler prikolice ne pripnemo.

(tu jaz delam primerjavo s tovornim programom. Tam se vrtijo dosti višje številke ,a na koncu za avto s prikolico je v 99% vedno največ 40ton ,čeprav če bi seštel avto+prikolico prideš z lahkoto čez 50ton.)
lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Kazen in ukrepi so pomojem enaki kot če imaš nedovoljeno dimenzij gum ali pa platišč na avtu. Torej izločitev iz prometa (prikolice?), odvzem tablic (3je tablice?) in kazen za uporabo nehomologiranih delov na vozilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK vidim da nima smisla razlagat prepričanemu.
Zakaj sploh sprašuješ, če vse veš?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Čudno napisano.. večinoma se vseeno fura lažje stvari.
Če boš npr. s Cliom vlekel polno prikolico peska ali kakih tlakovcev, boš to konkretno občutil. Ni glih zabavno, sploh če se pelješ malo dlje.
Zato pa je omejitev na 540kg ,da se bo vozilo obnašalo varno ,tako da polna prikolica peska,tlakovcev tako ali tako avtomatsko odpade. Za samo stabilnost prikolice je pa izven zakona dosti bolj pomembna sama razporeditev tovora kot manjša prekoračitev teže. Osebno pa govorim o vožnji 100,200 kg da ne rabim tiščat v prtljažnik ,za kaj večjega sem pa že sedaj uporabljal ponavadi dostavo s strani prodajalca..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.564
113
Jaz sem imel občutek da so nekatere zadeve jasne, ampak vidim da niso že od prvega posta dalje. Skupna dovoljena teža prikolice je nekaj kar se ne spreminja. Torej, ali jo daš ob nakupu znižat na 500kg ali ne.

Moje primerjave nisi najbolje razumel. Tako kot prikolice ne moreš naložit da bo imela manj skupne dovoljene(!!!) teže, tudi avta ne moreš tako (ne)zasest da ne bo več za 5 oseb (čeprav oziroma ker je za 5 oseb).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Kazen in ukrepi so pomojem enaki kot če imaš nedovoljeno dimenzij gum ali pa platišč na avtu. Torej izločitev iz prometa (prikolice?), odvzem tablic (3je tablice?) in kazen za uporabo nehomologiranih delov na vozilu.
Vem da morda deluje malo čudno.

Ampak še vedno sem mnenja da ne kršim nič.

V homologaciji piše nič drugega kot da avto sme vleči nezavirano prikolico ki ne sme presegati dovoljene mase 540kg.

A to drži ali ne drži ,če odmislimo sedaj prikolico.

In če sedaj vlečem prikolico ki je nezavirana in homologirana na max težo ki je dovoljena za nezavirano in jo naložim do 540kg ,kaj sem sedaj storil narobe.

Kje v homologaciji piše karkoli o sami prikolici. ??

Pa to upam iti na evropsko sodišče in kamorkoli. Pa vi me imejte za butca in ne vem kaj še .

Za kamione sem imel prometnih in homologacij v rokah kot jih še marsikdo videl ni. Po tej logiki bi moral biti umetnik da bi sestavil kakšno kompozicijo.
Vedno je bilo bistveno da so bili papirji čez najvišje mase ,s tem da se upošteva dovoljeno.
 
  • Wow
Reactions: McGiver

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Veš kako je to: v pravu sodimo po pravu, pa če se cel svet podere (rimsko pravo).

Takšen je pač predpis, nepoznavanje prava gre izključno v tvojo škodo (še enkrat rimsko pravo).

Seveda se lahko strinjamo, da je tak predpis butast, in lahko boš naletel na policaja, ki bo dobre volje. Če bo imel slab dan, te ima pa vso pravico štrafati. (Pa sem razp.... tudi jaz, za moj jajček v homolomotu piše, da je lahko masa nezavirane prikolice samo 400 kg... Bog ve, če v Evropi takšne prikolice sploh poznamo :)).
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ti kej pomaga če ti poskeniram homologacijski kartonček? :D Sm lih naročil novega..

P.S. Ne izgubi ga, duplikat stane 43e :D
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vem da morda deluje malo čudno.

Ampak še vedno sem mnenja da ne kršim nič.

V homologaciji piše nič drugega kot da avto sme vleči nezavirano prikolico ki ne sme presegati dovoljene mase 540kg.

A to drži ali ne drži ,če odmislimo sedaj prikolico.

In če sedaj vlečem prikolico ki je nezavirana in homologirana na max težo ki je dovoljena za nezavirano in jo naložim do 540kg ,kaj sem sedaj storil narobe.

Kje v homologaciji piše karkoli o sami prikolici. ??

Pa to upam iti na evropsko sodišče in kamorkoli. Pa vi me imejte za butca in ne vem kaj še .

Za kamione sem imel prometnih in homologacij v rokah kot jih še marsikdo videl ni. Po tej logiki bi moral biti umetnik da bi sestavil kakšno kompozicijo.
Vedno je bilo bistveno da so bili papirji čez najvišje mase ,s tem da se upošteva dovoljeno.
Model, pred tremi leti smo ti že vse razložili, zdaj pa jovo na novo?
Priklopi kar hočeš, kdo ti brani?
Edit: mogoče edino še podatek, oz. olajševalna okoliščina da tudi veliko policajev nima pojma, kako je glede vleke lahkih priklopnikov ali priklopnikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.564
113
Ja, ampak to bi pričakoval v prvih letih po tem (1998) ko so izumili tako homologacije kot EkB in bi se potem v praksi izkazalo kaj je smiselno in kaj je samo zaradi podjebavanja in iskanja lukenj. Saj tako je pri vsakem zakonu. Ampak z leti in s prakso je šlo samo še bolj v 3 pyzde. Namreč, to da se da policaju elastiko in je od njega odvisno do kam jo bo nategnil je skregano tako s pravom kot z zdavo pametjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Joj a morem prevesti?
Če ti piše, da avto lahko vleče 540 kilogramov to pomeni 140 kilogramov prikolica plus 400 kilogramov tovor. Ne 540 kilogramov tovora.
A dolžina Cliota in ene prikoličke je tudi problem? To pa tudi mene zanima, glede na to da je nekdo omenjal metre.
Je pa tko. Če si mormalen in če imaš normalno naloženo prikoličko, ne da je čist počepnjena, ti ne bo noben policaj težil. Če tudi boš "večjo" vozil. Sam sem še mrežo nabavil in še nikol me niso ustavili pa jo kr dost rabim. Je pa res, da je večina tovora zelo lahkega. Kako kosilničko, travo,....
Ko sem se selil sem pa na rav4 priklopil 6 metrsko. Prikolica 100 kilogramov lažja od avta. Ker je bilo kak kilometer sem si upal. Za kaj resnega je to norija totalna. Prelahek avto čist. Da sem pripeljal do hiše sem mogel iz glavne ritensko. Dejansko so se pripeljali tudi policisti na manevriranje in niso nič rekli, je pa res da tudi za slab kilometr sem zaščitil tovor. Ali to je res tumač.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jao smoukar kje si se zdaj še ti našel s temi kg? Kaj pa če je prikolica 124 kg lastne teže, koliko lahko pol gor naložiš? ;) Jasno je, da je za normalno vsakodnevno uporabo merodajna največja (možna) skupna teža prikolice s tovorom in v konkretnem primeru je to 540 kg, glede na dovoljeno v homologaciji Clia.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Vem da morda deluje malo čudno.

Ampak še vedno sem mnenja da ne kršim nič.

V homologaciji piše nič drugega kot da avto sme vleči nezavirano prikolico ki ne sme presegati dovoljene mase 540kg.

A to drži ali ne drži ,če odmislimo sedaj prikolico.

In če sedaj vlečem prikolico ki je nezavirana in homologirana na max težo ki je dovoljena za nezavirano in jo naložim do 540kg ,kaj sem sedaj storil narobe.

Kje v homologaciji piše karkoli o sami prikolici. ??

Pa to upam iti na evropsko sodišče in kamorkoli. Pa vi me imejte za butca in ne vem kaj še .

Za kamione sem imel prometnih in homologacij v rokah kot jih še marsikdo videl ni. Po tej logiki bi moral biti umetnik da bi sestavil kakšno kompozicijo.
Vedno je bilo bistveno da so bili papirji čez najvišje mase ,s tem da se upošteva dovoljeno.
No nehi ga srat, kupi prikolico, nabij gor 3. tablico in jo vleči. Vzemi pa v zakup, da če te policaj ustavi in se bo slučajno vtaknil v prikolo, pa bo tako kot ti pišejo. Nima veze, al voziš papirnato brisačko, al pa kaj drugega. Mislim pa, da imaš v tem primeru več šans, da ti pade jumbojet na glavo, kot pa da bi se ti policaj vtaknil v težo prikole. Če pa hočeš vse po PSu, pač kupi samokolnico do 540 kg ali pač prikolo z naletno zavoro. Simpl ko pasulj.

Tvoja primerjava je pa isto, kot bi rekel, da lahko z B kategorijo voziš vozilo z več kot 8 sedeži plus voznik, če se v njem voziš sam. Pa to seveda ni res.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in McGiver

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Nimaš prave primerjave..8+1 je v zakonu. Jaz z 540 kg na prikolici ki zmore 750 kg realno in življensko ne kršim ama ništa. V homologaciji piše max 540 kg z nezavirano prikolico. Avto ima dovoljeno to, prikolica to . Saj je vsak predmet samostojen.

P.s. pa kje v zakonu je sploh to zapisano ??
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Sej ti je blo že trikrat zrazloženo. Če imaš prikolo komologirano na 750 kg ti bo lepo policaj pogledal to številko in ti bo rekel, da te prikole s tem avtom pač ne smeš vlečt, basta, nima veze kaj maš na prikoli.