Načrti za 2010?

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Katere destinacije imate kaj v planu za naslednje leto?

Dajte se malo razpisat, da dobimo malo idej.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Glih delam plane
smile-1.gif


Nordkapp (Skandinavija, Baltske države) z motorjem za 3-4 tedne v juniju in pa Turčija v avgustu-septembru za cirka dva tedna (en poletni kamp s CS, U2 v Istanbulu in mogoče ogled kake basket tekme na svetovnem prvenstvu).

LpTuši
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Planov dost, dopusta pa bolj malo. pa še prazniki tak bedno pridejo na vikende, da je joj.

Drugače pa februarja mal na toplo. vejretno j.amerika

moto tura v juniju mogoče do LV/LT/EST
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Februar ali marec 2-3 tedne JV Azija (že močno pogrešam Tajsko), mogoče Indija, Goa; junij 2 tedna Mehika, plavanje in (prosto)potapljanje z morskimi psi kitovci (letos propadlo zaradi svinjske gripe - že kupljene avio karte sva zamenjala za dopust na Maldivih); jeseni Egipt, rdeče morje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Konec aprila po vsej verjetnosti Kitajska za 3-4 tedne z nahrbtnikom.
Septembra pa 14 dni "izležavanje" pač nekje, kar bo takrat pametna cena
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Super, torej vsi po malem že planiramo destinacije za 2010.

Jaz se še odločam med:

3 tedne karibov, izhodišče Kuba - Jamajka - Dominikanska republkia - Portoriko - Barbados-Kuba
Sicer malce ambicizono zastavljeno za 3 tedne, tako, da bo verjetno potrebno nekaj izpustiti.

Ali pa 3 tedne:
Malezija in Indonezija.

Če se pa uvrstimo na SP je opcija tudi:
JAR in Madagaskar.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
40
Jeseni, če bo vse po sreči za mesec in pol na Kitajsko ( samo se mora kar nekaj dejavnikov poklopit, če ne bo šlo pa kdaj drugič ), drugače pa nekam drugam v Azijo, podobno kot letos za 3 tedne ( Opcij je veliko od Vietnama , Kambodže, Laosa, Tajvana... ).

Nevemo še točno, bo pa skoraj zagotovo spet Azija.
 

TheMan

Pripravnik
6. mar 2008
376
0
16
Konec marca, ZDA. Plan je San Francisco, LA, Las Vegas, San Francisco (San Jose). Plan je tri tedne.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
V drugi polovici februarja planiram, da bi šel za 5 tednov v J.Ameriko (Brazilija + Argentina ~ če bi šlo bi dodal še Venezuelo ali Kolumbijo). To je zaenkrat to, za kasnejše mesece v 2010 pa še ne vem.

Problem se mi edino pojavi pri sopotnikih, ker ne najdem interesentov. Verjetno grem kar sam.


Kako vi potujete, sami al s kolegi/cami?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mogoče osrednja do južna Afrika (ne JAR) v drugi polovici leta, za 4-5 tednov, je pa še precej v oblakih.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Decembra (ni se 2010, ampak blizu) za 3 tedne na krizarjene (Savona-Barcelona-Maroko-Tenerife-Brazilija-Urugvaj-Argentina-avijon domov). Drugo leto pa spomladi New York, poleti JAR (WC) in Mykonos.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Huh..., kako pa izgleda to križarjenje čez Atlantik, mislim predvsem tole; Kanarski otoki - Brazilija. S kakšnim plovilom greste in koliko časa bo trajalo?
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Mislim da 5 dni traja da prides cez, vse skupaj pa traja 3 tedne. Ladja je costa victoria (neka 250m dolga zadeva), vec info imas pa tule
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Aha..., niti nisem vedel, da se te turistične križarke odpravijo tudi prek oceanov - v smislu, da prodajajo take aranžmaje. Sem mislil, da imajo nekaj stalnih "rut", vsaka v svojem delu sveta. No, saj ta se verjetno seli čez zimo iz Sredozemlja na toplo, pa še aranžmaje ugodno prodajo, da ne gre prazna.
Se mi ne zdi drago za 3 tedne...
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Jap, pozimi tele ladje selijo v bolj tople kraje.Teli aranzmaji cez atlantik so nekoliko cenejsi, ampak te pa na letalskih kartah potem usekajo
grin1.gif


Off: vidim da si s Hed Kandi polepljen povsod. Ce se nimas planov za novo leto, ti priporocam Hed Kandi party v Londonskem O2. Sem bil lani in je bilo bolano
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ja, imam tudi na avtu zadaj na odbijaču
smile-1.gif
- a si videl?

Vem, vem, da je bilo (dress code:circus
smile-1.gif
) ampak sem bil prepozen za karte.
Letos je pa ena od opcij tudi tale party.
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
takoj 2.1. v Val Thorens,spomladi&poleti Krk,jeseni pa Filipini(če ne bomo reševali nepremičninskega problema)
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Letalo v Moskvo 1.6. potem poje transsibirka do Pekinga (vmes postanki v večjih mestih za kak dan) nato 12 dni do morja kjer se vkrcava na ladjo in prideva do NZ kjer je 1 mesec počitka potem zopet ladja do A - še tam 3 tedne letanja in počitka potem pa je 1. 9. rezerviran let do Minhna od tam pa domov in naprej na šiht.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Letalo v Moskvo 1.6. potem poje transsibirka do Pekinga (vmes postanki v večjih mestih za kak dan) nato 12 dni do morja kjer se vkrcava na ladjo in prideva do NZ kjer je 1 mesec počitka potem zopet ladja do A - še tam 3 tedne letanja in počitka potem pa je 1. 9. rezerviran let do Minhna od tam pa domov in naprej na šiht.

3 mesece..... vsa čast.... in kako si rešil s službo? imaš kakšen okviren denarni okvir za takšno zgodbico?
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Imam srečo - po službeni "dolžnosti" imamo seminar v Moskvi -ker bo žena kar naenkrat postala sodelavka je tudi njena karta đabe -po seminarju pa sponzorirajo še vlak do Pekinga (doplačal sem karti s katero lahko prekinjaš in te nato zopet čaka mesto na naslednjih). Strošek vseh ladijskih prevozov je že rezerviran in znaša 412€/osebo, bivanje in prevozi po K bo bistveno ceneje (po pogovorih naj bi zneslo vse skupaj max 300€) ker bo rezervacije/karte kupil Kitajec (domačini baje plačajo 2/3 ceneje) s katerim sem se spoznal v Izraelu letos. V NZ je stroške prevoza in spanja prevzela ženina žlahta (tam je njena teta, ki bo dala na razpolago avtodom) v A pa imamo seminar od 24 8 do 31 8 in ker moram uradno priti tudi v A je strošek leta samo polovičen ostanek pa bo porabljen za druge namene.
Po malo računanja sva prišla do številke 1700€/osebo za vse stroške, razvajanje in darila.
Kar se pa dopusta tiče pa sem si letos privoščil samo 16 dni ostalo hranim za gornji trip, kar bo zmanjkalo bom pokril z urami ki jih že veselo nabiram. Večje probleme ima žena ker ji ne dajo plačanega dopusta pa tudi letošnjega ne more prenest ampak so ji šlo vsaj toliko na roke da so ji dodelili brezplačnega.