Motoristi

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik pelvis pravi:
No, kar smešno je primerjat kolesarja z motoristom. Med tem, ko ima kolesarjenje v osnovi nek smisel (govorim o kolesarjenju po CPP seveda) vožnja z motorjem tega smisla nima. Izjema so urgentni prevozi (javne službe...) in tudi transport je le redko ekonomičen in manj obremenjujoč za okolje in soudeležence v prometu.
Vsaka vožnja z motorjem, ki ima za cilj le vožno in neke kvazi užitke med tem je seveda nepotrebno trošenje sredstev. Poleg tega so vsi motorji (in avtomobili) premočni, predimenzionirani in človeku vlivajo lažen občutek moči. Temu se zlahka podleže, sploh, ker nas življenski stil prazni in smo kot družba vedno bolj brezciljni in apatični.
Nikoli in nikdar se ne more vožnja z motorjem primerjati recimo z vožnjo s človeškim telesom gnanim vozilom. Ko s slednjim nekaj prevozimo (klanec, razdaljo) občutimo zadovoljstvo, izpolnjenje - z motornim sredstvom nikdar. Kdor misli, da ga je... OK poizkusi s kolesom, hojo, tekom, da boš videl o čem govorim.

Razumem motoriste, ki se želite varno voziti in pri tem uživati a žalostno je, da pogosto marsikdo res misli, da to obstaja - varna vožnja z motorjem in užitek... to so samo prividi.

Vem, da bo to marsikoga razburilo a to je le dokaz, da zgornje drži
smile-1.gif

Pa si ti recimo probal odvoziti vsaj 1km z motorjem, da tako dominantno trdiš, da veš o čem govoriš mi pa ne???
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:

Na leto v gorah ali zaradi njih umre več planincev kot motoristov na cestah, pa pravijo da je planinarjenje varen in lep šport.

Ti očitno mešaš visokogorske pohajkovanja z planinarjenjem...


Povej mi kok ljudi je umrlo ko je šlo na Jošta, začuda še tiste meke cure gor pridejo brez infarkta.........
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na leto v gorah ali zaradi njih umre več planincev kot motoristov na cestah, pa pravijo da je planinarjenje varen in lep šport...

NITI procentualno! Dalec od tega! Motoristi se pobijate recimo v razmerju 50:1 za planince, in 500:1 v prid (nas) alpinistov. Upam, da vsaj razliko poznas. Lahko pa dokazes drugace.
wink-1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Vožnja z motorjem je večinoma sama sebi namen.

Z avtom se normalen človek pelje zato ker nekam mora it - da pač ne gre peš med tem ko je z motorjem 95% voženj zato da se pelješ z motorjem - "luksuz".
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na leto v gorah ali zaradi njih umre več planincev kot motoristov na cestah, pa pravijo da je planinarjenje varen in lep šport...


NITI procentualno! Dalec od tega! Motoristi se pobijate recimo v razmerju 50:1 za planince, in 500:1 v prid (nas) alpinistov. Upam, da vsaj razliko poznas. Lahko pa dokazes drugace.
wink-1.gif

Pa ti lahko to svojo trditev dokažeš?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik reality pravi:
Citat:

Na leto v gorah ali zaradi njih umre več planincev kot motoristov na cestah, pa pravijo da je planinarjenje varen in lep šport.

Ti očitno mešaš visokogorske pohajkovanja z planinarjenjem...


Povej mi kok ljudi je umrlo ko je šlo na Jošta, začuda še tiste meke cure gor pridejo brez infarkta.........

Pa so potem umrli doma ali v bolnici, vzrok pa je bil planinarjenje. Se zgodi. Pa gre za lep in zdrav hobi, tudi sam grem rad v hribe.

p.s.
Saj če gledaš je tudi planinarjenje brezveze, lahko kondicijo nabereš doma na sobnem kolesu ali pa se sprehodiš po parku. Brezveze kupuješ planinsko opremo in še reskiraš kakšnega klopa, zdrs, zvin ali kaj podobnega
smile-1.gif
razgled oziroma slike pa maš na netu.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Vožnja z motorjem je večinoma sama sebi namen.

Z avtom se normalen človek pelje zato ker nekam mora it - da pač ne gre peš med tem ko je z motorjem 95% voženj zato da se pelješ z motorjem - "luksuz".

Verjetno bo res tako, a veliko je tudi takšnih, ki imajo motor da se z njim peljejo na izlet, dopust ipd., v tem primeru je motor bolj ekonomičen od avtomobila.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
No, danes zjutraj, na poti v službo me je prehitel rumen kombi ene pekarne, tako da ko je bil vzporedno z mano, je zavil v desno in sem se moral umakniti do roba ceste, ker me je žisto zrinil. To je naredil kljub temu, da ni imel nasproti nikogar, s tem, da sem vozil po omejitvi 50km/h, on pa cca. 70km/h - v naselju.
Pri priključku na glavno cesto iz Domžale proti Trzinu (pri črpalki) sem ga dohitel in ga napizdil.
Veste kaj mi je rekel? Da motoristi nimamo pravice voziti po sredini voznega pasu in da se naj držim roba ceste. Ni pomagalo, da sem mu povedal, da motoristi niso mopedisti.
Bil pa je en stari æika, ki očitno ne pozna CPP-ja in si roko (napačne) pravice jemlje v svojo last s tem, da če ni po njegovo, te bo pa zrinil s ceste.

Sem premišljeval, če bi ga prijavil, pa kaj bi, ko vem, da ne bi bilo nič, ker bi bila moja beseda proti njegovi.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja tudi takšni se najdejo. V takem primeru ali zmanjšaš in spustiš bedaka, ali pa "zapiraš" svoj pas da mora pravilno obvozit, ti pa imaš še možnost da se hitro umakneš.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
motor mi žre nekje 6-7 l pri normalni vožnji , tako da tako hudo ekonomičen ravno ni. je pa lažje za parkirat
smile-1.gif

je pa fino za v službo, ker se lahko pripeljem praktično pred vrata in ga pustim zraven dvokoles in mopedov, do garažne hiše pa imam 1 km. pa za kak izlet je tudi super, čisti užitek.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No meni pa 4.5l
smile-1.gif
avto pa 6-7l.
Poleg cenejše registracije, servisa in ostalih stroškov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja tudi takšni se najdejo. V takem primeru ali zmanjšaš in spustiš bedaka, ali pa "zapiraš" svoj pas da mora pravilno obvozit, ti pa imaš še možnost da se hitro umakneš.

Sem kar moral narediti prvo, ker sem videl, da je tip
stupid-1.gif
in da ne je*e sile.

Kar je pa najbolj patetično je pa to, da je po tem itak obstal v koloni, ki se priključuje na trzinko, med tem ko sem jaz obvozil čakajoče in odpeljal naprej.
Sam k vem, da me bo 1x tak bedak skeglal, ko uporabi vozilo za orožje za deljenje (napačne) pravice.
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Naslednjič prijavi... pa vsake toliko pokličeš in vprašaš kaj je narejeno z tem. Model je potencijalni morilec faaaaak.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Zadnič v Italiji, od Ventimiglie proti Genovi, se spravim s kamijonom prehitevat, je bilo že v mraku, pogledam v špegu - ni nobenga, žmigavc še enkrat špegu - nič, potegnem ven, ko sem bil na pol pasa prleti italjanska kamikaza poa občutku 200+ mim mene kot da me ni.
bonk.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
No mene pa dons na konc črnuške obvoznice, okoli 18 ure. Avtobus se pred rondojem zvrsti na pas za zavijanje na obvoznico proti Bežigradu, jaz zapeljem vštric na skrajni desni pas za na Ježico, hitrost kaj pa vem okoli 60 kmh, no ravno preden sem mu zapeljal vštric se odloči da bo šel vseeno na desni pas in začne zavijati
bonk.gif
, jaz skoraj po žlajfu in se komaj ustavim pred njegovim zadkom, aja ta manever je izvedel brez smernika. Najbolj hecno pa je da je potem v rondoju ravno pred robnikom, ki ločuje pasova spet zapeljal na en pas bolj levo...
No pa da se še sam malo posipam s pepelom, 100m pred domom zavijam levo iz neprednostne, pogledam v ogledalo, ki kaže če se kdo približuje z leve, sicer vidim en rdeč avto ampak precej daleč, preverim desno - frej skoraj zapeljem naprej a glej ga vraga rdeč bmw ni vozil ravno po omejitvah tako da, sem hitro pobremzal... no to je bila čisto moja krivda in še eno opozorilo, da moraš biti na motorju še 10x bolj previden kot v avtu.
zmaga.gif

PA veliko varnih kilometrov in strpnosti vsem motoristom, avtomobilistom, pa ajde tudi voznikom avtobusov no
evil.gif
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Fajn zadevca? Btw a si ti tisti Guinness, k si mel učas swifta Gti-ja??
smile-1.gif


No, to je že kar dolgo nazaj. In js pravim, da en suzuki more bit pr bajti, če ne avto pa motor
smile-1.gif