Motoristi

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Imajo morda kakšne samomorilske želje spet
confused-1.gif
Polno spet po cestah in seveda dajmo dirkat, vse drugo samo CPP ne.

Potem pa jok in stok, kako izsiljujejo avtomobilisti
stupid-1.gif


pa še ene par videl danes brez luči vozijo, boli jih organ.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Avtomobilisti niso nič boljši, na motorju se pač nekateri "skoncentrirajo" na vožnjo=divjanje, praviloma lastniki SS motorjev.

Poglej malo meglenkarje, gsmarje, ritopikece (vozi za ritjo in besni), snete sekire, autobahn raserje, alkoholičarje (tega pri motoristih ni toliko)... Avtomobilisti so še večji problem, ker jih večina poleg vožnje, dela v avtu še vse drugo.

Motorist, ki vozi po CPPju je kar v veliki nevarnosti zaradi zgoraj omenjene skupine, kaj hitro ima v ogledalu ritopikeca, ki bo hotel prehiteti "kolo", v križiščih bodo izsiljevanja, ker ni prehiter (češ, saj bo že ustavil nori motorist) ipd., prehitevanje v škarje...

Priznam pa po drugi strani, da redko vidim na cesti motorista, ki bi normalno vozil (izsiljevanje, prehitevanje za vsako ceno, prehitra vožnja ipd.).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Je razlika med jamrom na pcju in na cesti, se ti ne zdi?

Moderatorji, brišite tole.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Divjanje med motoristi tudi meni ni ok, ampak takšni najbolj izstopajo. Ne vem, če si 1% avtomobilistov zapomni motorista, ki vozi 10 - 20km/h nad omejitvijo izven naselja. Vsak (vključno z mano), pa si zapomni motorista, ki ti pri hitrosti 90 na uro, prileti po levi mimo z 160+.
Meni se pač moja vožnja (110-120) zdi varna, ni dolgočasna, tako da sem skoncentriran in tudi (knock knock) še nisem imel nobenega izsiljevanja s strani avtomobilistov, da se ne bi mogel pravočasno ustaviti. Če se pa komu, ki vozi 70 na omejitev 90 zdi moja vožnja vratolomna, mu pa žal ne morem pomagati.
Pa da ne bom samo pri motoristih... Ravno v soboto je v naselju pred mano zavil avto (stara corsa) in prišla sva do table konec naselja, pospeševal sem za njim (bilo je par avto nasproti, zato nisem prehiteval), ko sva prišla do 130 sem odnehal, on pa ne in je počasi izginil v ovinke.

Toliko o norcih na motorju...
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
ker smo motoristi bolj ranljivi, in povrh vsega nas celo zimo ni bilo na cestah, se bodo zdaj vsi na nas obesili...

celo zimo smo kot avtomobilisti pridno vozili, nekateri tudi ne ozirajoč se na predpise, bili smo malenkost bolj pazljivi, ker pač pozimi rado bolj drsi, sedaj, ko je pa pomlad, pa hop... gremo gasa z avtom, saj so ceste suhe...

dokler bo razmišljanje tako, da imamo/imajo eni večjo pravico biti na cesti kot drugi, bo stanje temu primerno, ko pa se bomo na cesti začeli zavedati, da nismo edini, in da se lahko tudi drugi vozijo po cesti, pa četudi s kolesom ali z motornim kolesom, bo pa lažje za vse...

ko nam bo vsem enkrat jasno, da se ne delimo na avtomobiliste in motoriste, ampak smo vsi udeleženci v cestnem prometu, bo svet lepši... in takrat bo gorivo cenejše... (malo me je zaneslo
smile-1.gif
)
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Še 1x ni mišljeno na to, kdo ima večjo pravico. Samo to, da pač po pamet in po CPP +-10% ?

Ker to kako so(ste) se danes vozili je bil obup, nekateri seveda.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
kaj se sekiraš.saj bo letos darwin spet poskrbel da jih bo nekaj manj.žal tako je.sam se vozim z motorjem pa sem ravno v soboto v okolici podčetrtka srečal modela ki je po kolenu zvozil 90 stopinjski ovinek pri cca 130km/h
bonk.gif
asflat najbrž ni imel niti 5 stopinj glede na to da je bilo zunaj cca 8-10stopinj poleg tega je še kar nekaj peska na cesti.ko se vozim sam mi niti na pamet ne pride da bi šel skozi nasleje,vas...več kot 70km/h in me moti predvsem to da se mi razni kekci limajo z avti na rit, da o pospeševanju iz križišča ne govorim
 

slako

Pripravnik
22. okt 2007
208
0
16
vrhnika
no glede norosti , z motorjem se vozim po predpisih in me "avtomobilisti ki se zgražajo nad nami" prehitevajo tudi po polni črti. Kdo je sedaj norec? Mislim če nisi kulturen je vseeno ali si motorist ali avtomobilist! Žalostno
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Imajo morda kakšne samomorilske želje spet
confused-1.gif
Polno spet po cestah in seveda dajmo dirkat, vse drugo samo CPP ne.

Potem pa jok in stok, kako izsiljujejo avtomobilisti
stupid-1.gif


pa še ene par videl danes brez luči vozijo, boli jih organ.

Zelo zanimivo. Ta vikend sem vsaj 20 nasprotivozečih avtomobilov opozoril na luči med tem pa vsi nasproti vozeči motorji prižgane luči
sprasujem se.gif

Glej Jado divjaki so med enimi in drugimi in razlike ni. Avtomobilist ali motorist... brezveze. Če je bedak je pač bedak. Res je, da marsikdo, ki ni še probal voziti motorja vidi npr. motor, ki ga prehiteva čist pred ovinkom kot brezglavo divjanje... med tem ko to mvoznik motorja iz druge perspektive to vidi kot "le prehitevanje". Vse zaradi drugačnega pregleda. Med tem ko s avtom rabiš 100m za eno prehitevanje ga z motorjem rabiš mogoče le 10-15.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mimogrede.
Glede luči, tako kot imamo pri avtomobilistih "meglenkarje", najdeš pri motoristih heroje z dolgimi lučmi. Mu blendaš pa mahaš z roko, da se "umiri" pa mu itak ni nič jasno. Govorim o mestu... ko je itak bolj ali manj stoječa zadeva pa sveti egocentrik v ogledalo.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Še 1x ni mišljeno na to, kdo ima večjo pravico. Samo to, da pač po pamet in po CPP +-10% ?

Ker to kako so(ste) se danes vozili je bil obup, nekateri seveda.

itaq da vem, kaj si mislil... jaz sem samo želel povedati, da nismo samo motoristi problem, nas pač pozimi ni, smo pa vsi kot avtomobilisti skozi celo leto več ali manj "blesavi" ko se ne vozimo tako, kot velevajo CPP...

mah, jaz vsem skupaj želim obilo varnih kilometrov, pa čeprav peš, s kolesom, motorjem, avtom, itd...
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Dolge luči na motorjih gredo tudi meni na organ .. pa sem motorist.

Če ga je pa strah, da ga bo kdo povozil ali pa spregledal, pa naj raje vozi bolj normalno, ne pa da ima dolge! .. Al pa naj non stop trobi .. ga bo opazilo več voznikov hihi
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Motoristi so o.k., zdajle sel v Kranj, pri Brniku zastoj in kolona.. 20kmh se pomikamo vse do kranja. Sem mislil, da so kaksni izredni ukrepi zaradi Putina itd.. nakar pri zadnjem kroznem vidim lepo dva kolesarja, specialkarja, ki sta vlekla vso kolono.
Tole se ti pa strga..
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
je kar neki teh kolesarjev, ki se na cesti obnašajo kot, da so na điru ali na turu(vsaj) . Takšni "profiji" ti delajo peezdarije tudi ko si na motorju oni pa po trije čez celo polovico ceste pa gonijo tistih 20-30km/h ti pa sredi ovinka
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem enkrat enemu malo potrobil in pokazal z roko, da naj se prestavi s specialko na kolesarsko stezo, ker je oviral, pa toliko, da se nisva "ustavila" na razgovoru.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Ti piciklarji pa mene tudi pogrejejo, da dobim čisto trde zobe... Jebentiš, 20 metrov stran ima vzporedno kolesarsko pot, reban pa po glavni ovira promet... Evo, teh pa ne bom razumel, ama čisto nikoli. Pri nas gre kolesarska pot po trasi bivše železnice, -kot bi jo z ravnilom potegnil, ampak -ne, osli morajo iti na highway delat gužvo.