Mimovrste fail ponovno

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Zadnji mesec 10+ paketov. Vsi prišli na predvidene datume pa naj bo to Pošta, GLS, DPD. Mimovrste vse prišlo na predvidene datume. Zadnji paket prevzet včeraj. Mogoče imam srečo.

Ne vem pa zakaj bi bojkotiral pošto. Kot vsaka firma ima "škart". Ali živite v pravljičnem svetu, da ne gre nikjer nič narobe. Res sem vesel, da delate v podjetjih kjer nimate nobene reklamacije. Verjamem, da je frustrirajoče, če kaj ne gre tako kot treba. Samo se zgodi. Še vseeno velika večina stvari pride bp do cilja. Edina sramota je, da recimo Pošta ni spodobna dati kak € več dostavljalcem za božičico pri 50%+ povečanem prometu.
Ne samo, da ni sposobna dat kak € več za poslovno uspešnost ali božičnico, sposobna ni DAT NIČ!!!
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Vidiš, glede na to, da ne vem, kje je tvoja pošta, ti lahko samo povem:
- LJ, pošta nasproti Name
- LJ, pošta na Vrhovcih, pri Industrijskem parku
- LJ, pošta na Celovški zraven občine/bivšega kina
- MB, Glavna, na Slomškovem trgu
-...

Pri vsaki so bila še vprašanja, če še kaj potrebujem, pisala, kuverte, sponke za papir, baterije, čokolade, darila... V Merkurju so se zgleda ravnali po pošti in mi delajo isto v vsaki njihovi trgovini - na blagajni je "kup" nečesa in to se ponuja... Ne me...
Bil danes v pošti LJ-Celovška... čakat do Celovške (sem napisal, OK, niso sami krivi), not štiri okenca, delata dve... Pa ko po uri stanja pridem do nje, sem prijazen in je ne naderem, zakaj ne delajo štiri in zakaj sem moral tako dolgo čakat (ji je povedala gospa tretje univerze...), me po predaji paketa vpraša, če še kaj rabim, ker morajo to vprašat...
Pač tako je, kaj naj...
Samo dve okenci delata zaradi vladnih ukrepov. Korona. Ne smejo biti več kot dve stranik naenkrat na pošti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Saj najbrž zato v večini paketov več ne dostavljajo do vrat, vsaj v LJ je velikokrat tako. Da moraš potem osebno prit iskat in ti ponudijo še te stvari za prodat.
VSI pšaketi se obvezno dostavljajo do vrat, Pošta celo teži k temu, da se dostavi čim več paketov zaradi manjše gužve na poštah, ampak žal nekateri poštarji delajo po liniji najmanjšega odpora in mečejo listke v nabiralnike. Res pa je, da nas toliko natovorijo, da je nemogoče vse te pakete, ki jih moraš dostaviti, spravil na bicikl ali moped. Ampak to ni problem strank.... Kot drugo, sedajle se je zaposlilo veliko študentov, ki se jim gladko hebe za kakovost dostave.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Samo dve okenci delata zaradi vladnih ukrepov. Korona. Ne smejo biti več kot dve stranik naenkrat na pošti.
A to resno? Ker na naši pošti piše, v prostoru je lahko največ ena (1) oseba. Saj zaposlenih je več, dva okna odprta, ampak tako piše na vratih. Nisem čakal zjutraj, bil ravno na vrsti (šel ravno prejšnji ven) ko sem prišel pred pošto, samo stopil noter. Sem pa prebral na vratih. Je pa žena prej prišla "razpi.dena" domov, da je vrsta 20 m pa samo en pa po en noter.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
A to resno? Ker na naši pošti piše, v prostoru je lahko največ ena (1) oseba. Saj zaposlenih je več, dva okna odprta, ampak tako piše na vratih. Nisem čakal zjutraj, bil ravno na vrsti (šel ravno prejšnji ven) ko sem prišel pred pošto, samo stopil noter. Sem pa prebral na vratih. Je pa žena prej prišla "razpi.dena" domov, da je vrsta 20 m pa samo en pa po en noter.
Jp. Odvisno od velikosti pošte. In si predstavljaj, da en pošiljka npr. priporočeno pošiljko v tujino. En kup obrazcev za izpolnit, vzame sigurno 15 minut. Je pa res, da tukaj tete za šalterjem niso popolnoma nič krive.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Jp. Odvisno od velikosti pošte. In si predstavljaj, da en pošiljka npr. priporočeno pošiljko v tujino. En kup obrazcev za izpolnit, vzame sigurno 15 minut. Je pa res, da tukaj tete za šalterjem niso popolnoma nič krive.
Ok, naša pošta ni glih majhna, če ima narejeno 5 okenc (s tem da so 3je vedno zaprti in nabasani s kramo), tako da je to malo za lase privlečeno, zakaj samo ena oseba. Tete na šalterju res niso nič krive, jim pa paše ta sistem, da se preveč ne pretegnejo. Ok, nima veze, samo vprašal sem koliko oseb je lahko noter, pa vidim da je tudi od samovolje vodij poslovalnic. Tist 1x ko grem tja na 3 mesce, ni panike.

Je pa tako, da če ti poštar pusti listek za paket, enostavno pokličeš in se zmeniš pa prinese pač naslednji dan, ne komplicirajo (so v preteklosti bili tudi poštarji pr nas cvetke, ampak smo jih uglihal). Je en zvezdnik-poštar nekoč pripeljal na dvorišče, potrobil, vrgel listek v kaslc pa speljal, a jaz naj ga pa lovim, ker sem bil doma (poslal en mail na pošto, od takrat noben več ne trobi ampak vsak pozvoni).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Za lase privlečeno??? Saj sem ti napisal, odvisno je od velikosti pošte. Če imate 5 šalterjev in 2 delata, potem je pošta kar velika in sta lahko v prostoru dve stranki naenkrat. Ni tukaj nobene samovolje upravnikov oz. upravnic.
Svaka ti čast, da kličeš na pošto naj ti še enkrat prinesejo. Namesto da bi s kavča dvignil svojo rit in šel po pošiljko na pošto, obremenjuješ že tako preobremenjene poštarje in podaljšuješ roke dostave paketov. Pa ne da zagovarjam, da ti je samo potrobil in speljal, so tudi biseri na pošti, kje jih pa ni, ampak lepa beseda lepo mesto najde. Počakaj poštarja, ga pozdravi in mu prijazno povej, da naj ti pozvoni. Ampak ne, raje takoj mail, najboljše direktno generalnemu, da se da opomin zaposlenemu in manjšo plačo za kazen. Verjamem sicer, da ni vse črno belo, vprašanje npr. kje imaš skrit zvonec, koliko časa si rabil, da si se primajal ven itd. Glede na to, kaj vse sem že doživel, ocenjujem, da je večina pritožb neupravičenih, čeprav se število upravičenih v teh časih, ko se zaposluje vse živo, povečuje.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Pbutec in ales85

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Za lase privlečeno??? Saj sem ti napisal, odvisno je od velikosti pošte. Če imate 5 šalterjev in 2 delata, potem je pošta kar velika in sta lahko v prostoru dve stranki naenkrat. Ni tukaj nobene samovolje upravnikov oz. upravnic.
Svaka ti čast, da kličeš na pošto naj ti še enkrat prinesejo. Namesto da bi s kavča dvignil svojo rit in šel po pošiljko na pošto, obremenjuješ že tako preobremenjene poštarje in podaljšuješ roke dostave paketov. Pa ne da zagovarjam, da ti je samo potrobil in speljal, so tudi biseri na pošti, kje jih pa ni, ampak lepa beseda lepo mesto najde. Počakaj poštarja, ga pozdravi in mu prijazno povej, da naj ti pozvoni. Ampak ne, raje takoj mail, najboljše direktno generalnemu, da se da opomin zaposlenemu in manjšo plačo za kazen. Verjamem sicer, da ni vse črno belo, vprašanje npr. kje imaš skrit zvonec, koliko časa si rabil, da si se primajal ven itd. Glede na to, kaj vse sem že doživel, ocenjujem, da je večina pritožb neupravičenih, čeprav se število upravičenih v teh časih, ko se zaposluje vse živo, povečuje.

Teb se prav vidi, kolk si zoprn, ker ti manjka družbe Alterjevcev in :nazdravje:

;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Za lase privlečeno??? Saj sem ti napisal, odvisno je od velikosti pošte. Če imate 5 šalterjev in 2 delata, potem je pošta kar velika in sta lahko v prostoru dve stranki naenkrat. Ni tukaj nobene samovolje upravnikov oz. upravnic.
Svaka ti čast, da kličeš na pošto naj ti še enkrat prinesejo. Namesto da bi s kavča dvignil svojo rit in šel po pošiljko na pošto, obremenjuješ že tako preobremenjene poštarje in podaljšuješ roke dostave paketov. Pa ne da zagovarjam, da ti je samo potrobil in speljal, so tudi biseri na pošti, kje jih pa ni, ampak lepa beseda lepo mesto najde. Počakaj poštarja, ga pozdravi in mu prijazno povej, da naj ti pozvoni. Ampak ne, raje takoj mail, najboljše direktno generalnemu, da se da opomin zaposlenemu in manjšo plačo za kazen. Verjamem sicer, da ni vse črno belo, vprašanje npr. kje imaš skrit zvonec, koliko časa si rabil, da si se primajal ven itd. Glede na to, kaj vse sem že doživel, ocenjujem, da je večina pritožb neupravičenih, čeprav se število upravičenih v teh časih, ko se zaposluje vse živo, povečuje.
Narobe si razumel, si se brez veze vžgal, verjamem da so takšna navodila, saj zato je čudno da je 5 šalterjev, dva sta prosta, na vratih pa piše max. ena oseba v pošti. Pa to ni problem, pač se prilagodiš.
Glede dostave pa kar drži jezik, ššššš, če nekdo plača dostavo do vrat, jo pričakuje do vrat. Ne pa da jo zaradi lenobe poštarja mora iskati na pošto.Ker jo PLAČA, a to ni jasno? Sem bil nenatančen prej, nisem napisal da je bil poštar že nekajkrat opozorjen, da naj vedno pozvoni in ne samo potrobi, če se ga ne prime, bo pač se naučil na trdi način. Še vsak se je, se bo pa še en poštar. Da o tem da ni zvonca, pa da mora narediti 5m peš itd....me ne zanima, plačano je do vrat, to pomeni do vrat. Pa da se mu mudi itd...ko pa "vasuje" pr sosedu pol ure v garaži in pride ves zaripel ven, takrat se mu pa ne mudi.
Lej, nič ne bom rekel kako delaš kot poštar, verjetno si čist fejst dec in bi se midva razumela, če neb tud ti samo potrobil. Ampak zagovarjati vsakega sodelavca pa tudi ni treba, ga jaz v svoji službi ne (kdor je nesposoben, len, glup, takšen je, mu ni pomoči, pa to ne pomeni da mu ne smeš tega reči), pa tudi ni potrebe po potuhi takim ljudem.

Drgač ste poštarji face, zdržite marsikaj, slabo vreme, tečnarjenja, vročino, dolg šiht, večina za pohvaliti. Se pa najdejo cvetke, to pa ne pomeni da zarad "vas večine dobrih" se teh cvetk ne sme kritizirati,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Svaka ti čast, da kličeš na pošto naj ti še enkrat prinesejo. Namesto da bi s kavča dvignil svojo rit in šel po pošiljko na pošto, obremenjuješ že tako preobremenjene poštarje in podaljšuješ roke dostave paketov.

Zakaj pa je potem na listkih, ki jih pusčate, napisano, da se lahko pokliče in dogovori za nov termin dostave, če je to za tebe vesoljni problem?
Je ni teorije, da grem jaz v tisto kolono stat zunaj in čakat eno uro. Pa ne zato, ker je pač omejeno na eno osebo, ampak zato, ker so postopki na pošti še iz kamene dobe in zato to traja tako dolgo.

In če smo že pri kameni dobi, pošta je sramota za 21 stoletje.
Veš kdo je v 21 stoletju? Konkurenca vaša.
Kot prvo, imajo telefon. To je tehnologija iz prejšnjega stoletja. Pokliče, če te ni doma, se zmeniš drugače. Daj sosedu, skrij za kanto, vrži cez plot,... Ne pa da fookne list not in kotejebe.
Kot drugo, vsepovsod imajo prevzemne točke. Pač zapelje na najbližjo in tam dvigneš.
Kot tretje, razvite civilizacije imajo "mini" pošto v vsaki luknji. To pomeni, npr. trgovina z oblačili, ob prometni cesti ima zadaj desno šalter, kjer opraviš najnujnejše poštne storitve in prevzameš paket. Te poslovalnice so razpršene vsepovsod. 20m2, max 2 zaposlena. Za kaj takega pri nas verjamem da še niso slišali.

Vse to ne leti na tebe osebno, ampak zato, ker je ps v kameni dobi, naj jaz zdaj sočustvujem z njihovo preobremenjenostjo in čakam v koloni? Saj se hecaš ne?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
Verjel ali ne, posta zna marsikaj, majo tud marsikaj pripravljenega ... glavni problem pri njih je “lastnik” prinese pa to sluzbe zasluznim pa sejnine ipd, tak da ... cist odtehta :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Narobe si razumel, si se brez veze vžgal, verjamem da so takšna navodila, saj zato je čudno da je 5 šalterjev, dva sta prosta, na vratih pa piše max. ena oseba v pošti. Pa to ni problem, pač se prilagodiš.
Glede dostave pa kar drži jezik, ššššš, če nekdo plača dostavo do vrat, jo pričakuje do vrat. Ne pa da jo zaradi lenobe poštarja mora iskati na pošto.Ker jo PLAČA, a to ni jasno? Sem bil nenatančen prej, nisem napisal da je bil poštar že nekajkrat opozorjen, da naj vedno pozvoni in ne samo potrobi, če se ga ne prime, bo pač se naučil na trdi način. Še vsak se je, se bo pa še en poštar. Da o tem da ni zvonca, pa da mora narediti 5m peš itd....me ne zanima, plačano je do vrat, to pomeni do vrat. Pa da se mu mudi itd...ko pa "vasuje" pr sosedu pol ure v garaži in pride ves zaripel ven, takrat se mu pa ne mudi.
Lej, nič ne bom rekel kako delaš kot poštar, verjetno si čist fejst dec in bi se midva razumela, če neb tud ti samo potrobil. Ampak zagovarjati vsakega sodelavca pa tudi ni treba, ga jaz v svoji službi ne (kdor je nesposoben, len, glup, takšen je, mu ni pomoči, pa to ne pomeni da mu ne smeš tega reči), pa tudi ni potrebe po potuhi takim ljudem.

Drgač ste poštarji face, zdržite marsikaj, slabo vreme, tečnarjenja, vročino, dolg šiht, večina za pohvaliti. Se pa najdejo cvetke, to pa ne pomeni da zarad "vas večine dobrih" se teh cvetk ne sme kritizirati,
Nisem hvalil vseh poštarjev, nekateri, sploh kakšni mladi in novi, so precej problematični. Gladko se jim hebe za vse. Naprintajo listke in šiht je narejen. Jaz osebno sem danes vročil 100% paketov. Sem stara šola, ljudi sem poklical, se zmenil, kje pustiti paket, če ni bilo nobenega doma, so pa sicer v večini kar doma. Lepo pozvoniš, paket daš pred vrata in se umakneš par korakov, človek odpre vrata, ga lepo pozdraviš in mu pokažeš paket, ter zaželiš lep dan.