Mimo vrste WTF?

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.670
1.018
113
Že dosti denarja sem pustil pri MV, vedno sem označil lasten prevzem, pa nikoli ni bilo teh težav. Vseeno, ali je šlo za partnersko zalogo ali ne. Odkar so zaprli nekaj poslovalnic, sem si robo pač naročeval na šiht. Nikoli dodatni stroški več kot 3, 4€.
Ampak razpizdilo me je tokrat, ko hočejo dodatnih stroškov 40€, artikel pa je 100€. Naj te stroške že v naprej vkalkulirajo v ceno, ne pa da si potem tik pred končno potrditvijo nakupa neprijetno presenečen.
Partnerske zaloge nisi nikoli mogel osebno prevzeti.

Tokrat partner verjetno pošilja iz tujine.

Mi gre isto na jetra. Vedno filtriram partnerje ven iz prikaza.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Zanimivo, danes se je na MV pojavil povsem isti artikel, ki ga želim kupiti, ampak pozor - to je že tretji njihov partner, ki prodaja povsem enak artikel. No ta ima za razliko od ostalih dveh 5€ višjo ceno, ampak je dostava brezplačna, plačilo pa je možno samo z MC, paypalom ali po predračunu :rolleyes:. Sem pa malo poguglal za to firmo, precej neodzivni so bili po objavah kupcev kakšna tri leta nazaj in več.
Naj kupim ali ne? Če že, bom plačal po predračunu.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.685
832
113
Ķ
Zanimivo, danes se je na MV pojavil povsem isti artikel, ki ga želim kupiti, ampak pozor - to je že tretji njihov partner, ki prodaja povsem enak artikel. No ta ima za razliko od ostalih dveh 5€ višjo ceno, ampak je dostava brezplačna, plačilo pa je možno samo z MC, paypalom ali po predračunu :rolleyes:. Sem pa malo poguglal za to firmo, precej neodzivni so bili po objavah kupcev kakšna tri leta nazaj in več.
Naj kupim ali ne? Če že, bom plačal po predračunu.
...a res rega nimajo nikjer drugje kot ba MV?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.954
-1.445
63
Zanimivo, danes se je na MV pojavil povsem isti artikel, ki ga želim kupiti, ampak pozor - to je že tretji njihov partner, ki prodaja povsem enak artikel. No ta ima za razliko od ostalih dveh 5€ višjo ceno, ampak je dostava brezplačna, plačilo pa je možno samo z MC, paypalom ali po predračunu :rolleyes:. Sem pa malo poguglal za to firmo, precej neodzivni so bili po objavah kupcev kakšna tri leta nazaj in več.
Naj kupim ali ne? Če že, bom plačal po predračunu.
Za katero firmo gre, da ti lahko kdo svetuje z izkušnjami.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem bil zadnja leta VIP kupec na MV in dokler so imeli svoja prevzemna mesta je bil res lukzuz, roba naslednji dan ali pa max 2 dni če je bilo na zalogi. Zdaj je milo rečeno katastrofa. Robo čakam po več kot teden dni..nazadnje sem naročil neko tipkovnico, ki je bila na zalogi. Čakal sem jo točno 10 dni, da so jo dostavili na izbrano prevzemno mesto. Pred tem sem naročil še nekaj drugega, prav tako 6-7 dni..jaz sem verjetno z njimi zaključil, saj dejansko, če naročim iz- nemškega ebaya dobim prej..Škoda, prej sem imel same dobre izkušnje kar se tiče hitrosti dostave, kar mi je v bistvu najbolj pomembno.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Tudi sam sem na MV redno naročeval, navadno vsaj 1x do 3x na mesec. Sedaj pa že dolgo nič več. Škoda.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
Odkar jih je prevzel Allegro so par nivojev slabši... polno neke partnerske prodaje, ki jo čakaš kot budalo, tudi če je kaj na zalogi lahko čakaš par dni. Vzamem drugje, če je le možno.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
plačilo pa je možno samo z MC, paypalom ali po predračunu :rolleyes:. Sem pa malo poguglal za to firmo, precej neodzivni so bili po objavah kupcev kakšna tri leta nazaj in več.
Naj kupim ali ne? Če že, bom plačal po predračunu.
Jaz v taksnih primerih vedno preko paypala. Ce res ne gre drugace MC, nikakor pa ne nakazilo na trr. Ce gre res za jebivetersko firmo, in gre kaj narobe pri dostavi ali samem izdelku, je pp dispute neskoncno boljsi od tezenja prodajalcu naj ti na trr vrne denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ishtar007

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
"partnerska zaloga" gre tudi meni zelo na organ. Zadnjič sem naročal nek drobiž, 6 ali 7 postavk. Hočem združiti in mi naredi 5 pošiljk. Eno lahko prevzamem takoj, druga bo čez dober teden. Tretjo lahko prevzamem samo osebno v Mariboru (WTF?), prevzem v drugi poslovalnici ali preko pošte ni mogoč. Četrta in peta sta bili obe partnerska zaloga. Oboje gre samo po pošti (ni možen oseben prevzem) in to tako, da je za vsako posamezno stvar treba plačat svojo poštnino. Ki je bila tretjino cene artikla (kupoval sem razne kable, miške itd...). Sem zmetal ven in kupil drugje. Je bilo na koncu ceneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in aljoman

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
meni ni jasno, kupujete na amazonu, na mv pa vam ni jasen koncept partnerske prodaje :valjamse:
Enim tudi koncept nakupa jim ni jasen... recimo to da pač ne vzameš in greš drugam.
- Če bo preveč takih bodo zaprli trgovino, ali pa spremenili način poslovanja... verjetno prvo, ampak ok, pizdakanje po forumih je pa kot jokanje v poušter ker ni lizike.
Zanimivo da še ni nihče odprl teme, da je šel McDonalds cenovno res čez vse sprejemljive vse meje in da ima šiptar ceneje 2x večje burgerje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.454
5.466
113
meni ni jasno, kupujete na amazonu, na mv pa vam ni jasen koncept partnerske prodaje :valjamse:

Saj ni tok problem v konceptu, kot njega izvedbe. MV je se dalec od tega, da ce pise na zalogi/pri partnerju/ni na zalogi, da se lahko na to zaneses. Ne vem, kje je tezava, niti me ne zanima. Na MV ne kupim vec nicesar, kar mi ne pise, da lahko naslednji dan v poslovalnici dvignem in placam na licu mesta. Ker v KR vec stanta nimajo, kupim temu primerno veliko.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.007
9.141
113
40
MB
Saj ni tok problem v konceptu, kot njega izvedbe. MV je se dalec od tega, da ce pise na zalogi/pri partnerju/ni na zalogi, da se lahko na to zaneses. Ne vem, kje je tezava, niti me ne zanima. Na MV ne kupim vec nicesar, kar mi ne pise, da lahko naslednji dan v poslovalnici dvignem in placam na licu mesta. Ker v KR vec stanta nimajo, kupim temu primerno veliko.
majo kar strog sistem glede prodaje preko njih. je pa pač stvar nova, mi pa balkanci. :D
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Če smo že tudi pri Amazonu - kje pa se tam sfiltrira da prikazuje samo kar ima na lagerju Amazon in da tudi odpošlje Amazon?