Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

corsol

Guru
11. mar 2010
2.818
883
113
Tebi pa - kot večini zagovornikov tega idiotizma z ilegalci - niso jasne osnove - namreč, VSAK ki je prišel ilegalno čez mejo, je že kršil zakon. Čist enostavno. Mene jebejo z dokumenti in kolonami, tile pa lazijo skozi vse luknje, modeli kot ti jih pa še zagovarjate. Sori, ampak ste zglajzal popolnoma. Če imaš težavo, če bežiš, hočeš na bolje, izvoli, imaš popolnoma legalno možnost priti. Le zakaj je ne koristijo, kaj misliš ? Begunci my ass.
Zdaj pa najdi 1 moj post kjer zagovarjam ilegalne migracije.....model.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
362
393
63
  • Haha
Reactions: aljoman

dask

Majstr
21. sep 2023
362
393
63
Nič kar si nalimal ni izgovor ali zagovarjanje ilegalnih migracij.

Se bo treba še malo bolj potruditi, če želiš tole podtikati uporabniku corsol
No, potem smo s to debato zaključili. Ti vidiš eno, jaz drugo. Meni je to čisto zagovarjanja v stilu - če on lahko, lahko tudi jaz. In to niti približno ni res, prav nobene potrebe ni zagovarjat takih, ki kršijo zakon že z vstopom ilegalno (corsol pravi, da niso vsi kriminalci, v bistvu že s tem so) z navajanjem primerov, ki so že tu, lokalno.
 
  • Haha
Reactions: jest5

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.847
6.986
113
GWB3maKWYAEDJfA
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.818
883
113
No, potem smo s to debato zaključili. Ti vidiš eno, jaz drugo. Meni je to čisto zagovarjanja v stilu - če on lahko lahko tudi jaz. In to niti približno ni res, prav nobene potrebe ni zagovarjat takih, ki kršijo zakon že z vstopom ilegalno (corsol pravi, da niso vsi kriminalci, v bistvu že s tem so) z navajanjem primerov, ki so že tu, lokalno.
Samo to bom še napisal pol pa res res zaključiva.
citiram:"corsol pravi, da niso vsi kriminalci, v bistvu že s tem so".... no, v bistvu se motiš :

WIKI:po navadi je kriminal opredeljen kot "dejanje s katerim storiš kaznivo dejanje" (avtus reus), ki ga mora (z nekaterimi izjemami) spremljati "namen povzročitve nekaj kaznivega" (mens rea). Medtem ko vsak zločin krši zakon, se vsaka kršitev zakona ne šteje kot kaznivo dejanje.

Glede na SLO kazenski zakonik gre v naši državi za kaznivo dejanje samo v primeru, ko tujec
nasilno ali oborožen vstopa v državo, ravno tako pa kaznivo dejanje predstavlja tudi
ukvarjanje z nezakonitim spravljanjem tujcev na ozemlje države. V ostalih primerih gre za
prekrške.
več: https://fotogalerija.dz-rs.si/datot...vedano_prehajanje_meje_ali_ozemlja_drzave.pdf

Med kriminalci(jih je realitivno malo) in prekršakarji(smo skoraj vsi) je pač precejšnja razlika.
in še 1x , nobenega ne zagovarjam , nikakor pa me ne bo nihče prepričal da so migranti(legalni , nelegalnI) na splošno samo kriminalci, barabe in zajedalci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in jest5

darwin

Majstr
17. avg 2007
576
359
63
Potem pa povej en razlog, zakaj ne vstopijo v državo uradno, kot vsi ostali?
Čisto tehnično: zato ker ne morejo. Lastnik schengenskega potnega lista si mogoče težko predstavlja, da obstajajo vstopni pogoji, ki so bolj kompleksni kot nakup vize za 50$ na letališču vstopne države.

Velikokrat potnih listov sploh nimajo, pa tudi če jih imajo, si z njimi težko pomagajo, ker niso vredni nič.
Turistična potovanja zanje večinoma niso mogoča.
Če bi nekdo iz npr. bližnjega vzhoda ali Afrike želel legalno vstopiti v Slovenijo, mora pri nas že pred vstopom odpreti bančni račun in nanj položiti precej večjo vsoto denarja (odpri pri nas bančni račun na daljavo s somalijskim potnim listom), kot ga plačajo tihotapcem. Vnaprej mora povedati kje bo bival, kaj bo počel, kdo bo zanj odgovoren ... Kako boš na ta vprašanja odgovoril, če tukaj nikogar in ničesar ne poznaš?

Vprašaj kakšno Slovenko, ki ima temnopoltega partnerja in ki ga je spoznala med potovanjem po Afriki, koliko časa in denarja je porabila, da ga je spravila sem. Večinoma se na koncu odločijo narediti tako, da ona na potovanju zanosi, doma rodi, potem pa gre v postopek združevanja družine. Večinoma oče pride pred otrokovim 2. rojstnim dnevom. Tako dolgo trajajo postopki, če jih vodi nekdo, ki naš birokratski ustroj pozna, zna jezik, ve kam se obrniti ali vsaj koga vprašati.
In zato je tudi manj moških z Afričankami, ker je postopek še bolj zapleten.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.049
1.344
113
Torej kaj ti ves ta zapleten postopek pove? Da ne samo, da so ilegalci, še mnogo drugih pogojev ne izpolnjujejo. Pogojev, ki so postavljeni z namenom, da prišlek ne bo socialni problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.671
2.448
113
...
Med kriminalci(jih je realitivno malo) in prekršakarji(smo skoraj vsi) je pač precejšnja razlika.
in še 1x , nobenega ne zagovarjam , nikakor pa me ne bo nihče prepričal da so migranti(legalni , nelegalnI) na splošno samo kriminalci, barabe in zajedalci.
Samo dejanje - ilegalni prehod - res ni kriminalno dejanje!
So pa zato potem dejanja, ki jih tako intenzivno opravljajo toliko bolj problem da Svet!
 

B81

22. jul 2007
35.938
9.883
113
Čisto tehnično: zato ker ne morejo. Lastnik schengenskega potnega lista si mogoče težko predstavlja, da obstajajo vstopni pogoji, ki so bolj kompleksni kot nakup vize za 50$ na letališču vstopne države.

Velikokrat potnih listov sploh nimajo, pa tudi če jih imajo, si z njimi težko pomagajo, ker niso vredni nič.
Turistična potovanja zanje večinoma niso mogoča.
Če bi nekdo iz npr. bližnjega vzhoda ali Afrike želel legalno vstopiti v Slovenijo, mora pri nas že pred vstopom odpreti bančni račun in nanj položiti precej večjo vsoto denarja (odpri pri nas bančni račun na daljavo s somalijskim potnim listom), kot ga plačajo tihotapcem. Vnaprej mora povedati kje bo bival, kaj bo počel, kdo bo zanj odgovoren ... Kako boš na ta vprašanja odgovoril, če tukaj nikogar in ničesar ne poznaš?

Vprašaj kakšno Slovenko, ki ima temnopoltega partnerja in ki ga je spoznala med potovanjem po Afriki, koliko časa in denarja je porabila, da ga je spravila sem. Večinoma se na koncu odločijo narediti tako, da ona na potovanju zanosi, doma rodi, potem pa gre v postopek združevanja družine. Večinoma oče pride pred otrokovim 2. rojstnim dnevom. Tako dolgo trajajo postopki, če jih vodi nekdo, ki naš birokratski ustroj pozna, zna jezik, ve kam se obrniti ali vsaj koga vprašati.
In zato je tudi manj moških z Afričankami, ker je postopek še bolj zapleten.

In kako pridejo, ce v bistvu ne morejo?

Lahko mi pridemo kar tako nekam?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: corsol in Kamele0N