Microsoft Lumia 950

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
MTL, verjetno imaš prav, tudi sam vstrajam na 1020 ki, samo naslednji GSM vem, da ne bo več na WP sistemu.

Sam imam še 1 baterijo 3 leta staro in precej uporabe, polnim ga dnevno in skozi vključen BT, ki požre baterijo, pa vseeno zdrži načeloma celi dan....
Meni ni šans, da pridem z baterijo čez dan pri 1020-ki
frown-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Telefon je doma.
Kje si lahko nastavim double tap to wake?
PS: Original polnilec res hitro polni, ampak telefon je pa tudi zažarel od vročine
smile-1.gif
. Bo treba s kakšnim manj močnim polnilcem zadevo filat.

Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Še eno vprašanje za tiste, ki si lastite lumio 950. Proximity senzor, mala rdeča lučka (to ne mislim IR), namenjena za ošvrk in tudi temu da ugasne zaslon, ko telefon med pogovorom približamo ušesu. Tudi vi vidite to lučko, sploh v temnem prostoru....je normalno da se jo vidi, ni to kakšna shardware napaka. Ker na 1020, tega senzorja ne vidim, vem da je, samo se ne vidi te rdeče male lučke.
Hvala za odgovore.
Pri meni ne sveti nič rdečega. Edino ko telefon vključim se prižge za sekundo, ker sem nastavil prepoznavo obraza. Takrat je še na svetlem precej močna. Kakšne so kaj izkušnje s prepoznavo obraza?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Naredi firmware update na računalniku če nimaš double tapa...Drugače pa v nastavitvah/dodatki//dotik/poteze (klikneš na Zbudi telefon, ko dvotapnem zaslon.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Telefon je doma.
Kje si lahko nastavim double tap to wake?
PS: Original polnilec res hitro polni, ampak telefon je pa tudi zažarel od vročine
smile-1.gif
. Bo treba s kakšnim manj močnim polnilcem zadevo filat.

Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Še eno vprašanje za tiste, ki si lastite lumio 950. Proximity senzor, mala rdeča lučka (to ne mislim IR), namenjena za ošvrk in tudi temu da ugasne zaslon, ko telefon med pogovorom približamo ušesu. Tudi vi vidite to lučko, sploh v temnem prostoru....je normalno da se jo vidi, ni to kakšna shardware napaka. Ker na 1020, tega senzorja ne vidim, vem da je, samo se ne vidi te rdeče male lučke.
Hvala za odgovore.
Pri meni ne sveti nič rdečega. Edino ko telefon vključim se prižge za sekundo, ker sem nastavil prepoznavo obraza. Takrat je še na svetlem precej močna. Kakšne so kaj izkušnje s prepoznavo obraza?

Najprej ga posodobi na zadnjo verzijo... potem pa dobis double tap to wake ... Lahko da ti ne bo takoj nasel posodobitve... Vsaj meni je ni... ampak sele naslednji dan sam od sebe ...
smile-1.gif
...

Rdeca lucka se prizge samo ce je nastavljen login z ocesnim skenerjem... Pri pepoznavi oci sicer deluje fajn... edino bebasto izgleda, ko vcasih napise, da naj telefon priblizam obrazu...
smile-1.gif
... Pa ce imam gor ocala, vcasih ne prepozna ... verjetno je odvisno od premaza na steklih ali cesa podobnega ...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Pa kakšen dan še ne bo tako hitra, kerWM10 potrebuje kar nekaj časa da se vse nastavi. Ti bi pa priporočal prvo update, mislim da je 189 zadnji. Nato pa hard reset pa nastavitve na novo brez restoreja.
Drugače pa duble tap dela na 950 malce drugače, ne tap tap ampak taaap taaap.
wink-1.gif
Za delček sekunde zadrži prst na zaslonu ko tapneš.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Pa telefon lahko zakleneš z dvo tapom , klikniti moraš na spodnjo vrstico.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Pa kakšen dan še ne bo tako hitra, kerWM10 potrebuje kar nekaj časa da se vse nastavi. Ti bi pa priporočal prvo update, mislim da je 189 zadnji. Nato pa hard reset pa nastavitve na novo brez restoreja.
Drugače pa duble tap dela na 950 malce drugače, ne tap tap ampak taaap taaap.
wink-1.gif
Za delček sekunde zadrži prst na zaslonu ko tapneš.
Že rešeno, se je vmes posodobil na zadnjo verzijo in je sedaj double tap.
A hard reset je tam v nastavitvah ponastavi? A ni tako, da ti to vrže čisto na osnovno verzijo in moraš potem posodobitve še enkrat dati čez?

Še eno vprašanje: backup-a nisem dal iz 1020-ke. Lahko kako prenesem SMS-e brez, da restoram backup?
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Telefon je doma.
Kje si lahko nastavim double tap to wake?
PS: Original polnilec res hitro polni, ampak telefon je pa tudi zažarel od vročine
smile-1.gif
. Bo treba s kakšnim manj močnim polnilcem zadevo filat.

Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Še eno vprašanje za tiste, ki si lastite lumio 950. Proximity senzor, mala rdeča lučka (to ne mislim IR), namenjena za ošvrk in tudi temu da ugasne zaslon, ko telefon med pogovorom približamo ušesu. Tudi vi vidite to lučko, sploh v temnem prostoru....je normalno da se jo vidi, ni to kakšna shardware napaka. Ker na 1020, tega senzorja ne vidim, vem da je, samo se ne vidi te rdeče male lučke.
Hvala za odgovore.
Pri meni ne sveti nič rdečega. Edino ko telefon vključim se prižge za sekundo, ker sem nastavil prepoznavo obraza. Takrat je še na svetlem precej močna. Kakšne so kaj izkušnje s prepoznavo obraza?

Po nadgradnji je manj vročinskega vala
smirk-1.gif
. Prepoznava obraza je tako tako, v zaprtih prostorih deluje dobro, na soncu pa bolj ne kot ja.
Nastavi si ošvrk, pejt v temen prostor in mi povej, ali vidiš kakšno malo rdečo piko in ne ni to isti senzor za prepoznavo obraza. Hvala za odgovor.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Nastavi si ošvrk, pejt v temen prostor in mi povej, ali vidiš kakšno malo rdečo piko in ne ni to isti senzor za prepoznavo obraza. Hvala za odgovor.
Popolnoma nič, nobene pike. Vse temno. Imam pa izključen nočni način, če to morda kaj vpliva.

Še ena opazka: kako zastarela izgleda 1020-ka proti 950-ki
frown-1.gif
.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Če si imel na 1020 pod nastavitvami smsov da jih sinhronizira z drugimi napravami ti bo preneslo stare sms-e. Lahko da boš imel nekatere duplirane.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Če si imel na 1020 pod nastavitvami smsov da jih sinhronizira z drugimi napravami ti bo preneslo stare sms-e. Lahko da boš imel nekatere duplirane.
Imel sem nastavljeno varnostno kopiranje in med obema 1020-kama mi jih je lepo sinhroniziralo. No, bom pustil še kakšen dan, da se vse ''uleže''.
grin1.gif


Edit: vidim, da jih že ''meče'' čez.
cheer.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Pa kakšen dan še ne bo tako hitra, kerWM10 potrebuje kar nekaj časa da se vse nastavi. Ti bi pa priporočal prvo update, mislim da je 189 zadnji. Nato pa hard reset pa nastavitve na novo brez restoreja.
Drugače pa duble tap dela na 950 malce drugače, ne tap tap ampak taaap taaap.
wink-1.gif
Za delček sekunde zadrži prst na zaslonu ko tapneš.
Meni je 950xl isto samo takole odklenila na tap. Po novem update-u in factory restore-u pa dela tako kot je bilo na Lumii 1520.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Vidiš meni je pa tako(kot sem napisal) delala nova 950tka ki sem jo dobil prejšni teden z zadnjim updatom. Mi ni bilo všeč. Upam da bo moja XLka ki jo jutri dobim delal kot ti praviš.
smile-1.gif

Si delal factory restore iz računalnika? Kaj je potem to vseeno boljše? Verjetno ti da zadnjo nadgradnjo in ni mešanja z updati?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ne, na telefonu. Jaz sem se kar navadil, da po vsakem update naredim restore. Itak je backup. Par stvari je treba še vedno ponovno nastaviti sicer, ...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sej pobastavitev telefona v nastavitvah v telefonu je factory restore. Lahko temu rečeva tudi hard reset.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Imaš že dalj časa XL, kaj si imel prej in kako si se navadil na velikost?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Pa kakšen dan še ne bo tako hitra, kerWM10 potrebuje kar nekaj časa da se vse nastavi. Ti bi pa priporočal prvo update, mislim da je 189 zadnji. Nato pa hard reset pa nastavitve na novo brez restoreja.
Drugače pa duble tap dela na 950 malce drugače, ne tap tap ampak taaap taaap.
wink-1.gif
Za delček sekunde zadrži prst na zaslonu ko tapneš.
Meni je 950xl isto samo takole odklenila na tap. Po novem update-u in factory restore-u pa dela tako kot je bilo na Lumii 1520.
Po resetu tudi meni deluje hitro
cheer.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Kratek update in eno vprašanje: prepoznava oči je res bolj blažev žegen zunaj.
frown-1.gif

Kako si lahko nastavim ikono za vsak mail posebej? Nočem imeti združene mape prejeto. Na WP 8.1 sem si nastavil za vsak mail posebej ikono in live tiles so lepo pokazali nove maile na ikoni. Je to možno na WP10? Ker je malo tečno iti v mail, potem pa ročno izbirati kateri elektronski naslov naj ti pokaže.