Menorca vs Lefkas

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Zdravo,

Za poletni dopust razmišljava o Menorci.

Zanima me, če je že kdo bil na obeh, kakšna je primerjava napram Lefkasu (cene, so plaže enako dobre?).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.601
113
za menorco nevem.
ampak Lefkas če greš z avtom ok, se lahko po plažah okoli voziš (samo na vseh nabija sonce). Če greš z letalom boš obsojen na tisto kaj maš pred hotelom, oziroma če si plačaš ladjice, da te peljejo do "znamenitih" plaž in si sardelica na soncu celi dan.
Drugače je pa totalna ciganija po večjih mestih sploh Nidri. Raje grem v Ankaran bemumater :D

če pa greš srfat v Vassiliki pa idi v predsezoi ali po sezoni, ker med sezono je gužvataka, da ni res.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
Lefkas nic posebnega, Menorca super - ni guzve kot npr na Malorci, dovolj mala, da smo jo z avtobusi celo prevozili,
čisto, cene v trgovinah kot pri nas
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
za menorco nevem.
ampak Lefkas če greš z avtom ok, se lahko po plažah okoli voziš (samo na vseh nabija sonce). Če greš z letalom boš obsojen na tisto kaj maš pred hotelom, oziroma če si plačaš ladjice, da te peljejo do "znamenitih" plaž in si sardelica na soncu celi dan.
Drugače je pa totalna ciganija po večjih mestih sploh Nidri. Raje grem v Ankaran bemumater :D

če pa greš srfat v Vassiliki pa idi v predsezoi ali po sezoni, ker med sezono je gužvataka, da ni res.
Madona no, saj se da tud rentat avto. Ne boš s svojim dol hodu.
rolleyes-1.gif
Sva lani z mojo rentala za 5 dni avto in oblazila vse plaže. V sredini septembra sva bila na Mylosu sama! Edino v Porto katsiki je bilo nekaj več folka.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Na Lefkasu sem že bil, zato bi rad primerjavo.

Je pa res da moraš biti malo blesav da nimaš rent a carja za vse dni ko si dol
smile-1.gif
.

Primerjavo bi rad, ker mi je bil Lefkas top otok , ne bi rad šel na slabše
smile-1.gif
.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
kaj tako top na lefkasu? poznam samo vassiliki. na tistih oh-in-sploh plazah rentajo marele?
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
A marelo je težko v prljažnik al pa na ruzak pripet?

Celotna zahodna obala je meni top - plaže Mylos, Egremni, Kathisma...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Definitivno idi na Menorko, ce si ze bil na Lefkasu. Osebno se nisem bil na Menorki....bil na Lefkasu in ni nic posebnega. Kolega je bil na obeh otokih in pravi da je Menorka lepsa. Morje je bistro in cisto, medtem ko je mene na Lefkasu motilo pri morju dvoje. Valovi....nekaj casa so zabavni, pol pa zacne vse skupaj najedat, ko ne mores enostavno v vodo in iz nje. In drugo kar me je motilo je to, da preden prides do znamenitih plaz na Lefkasu...se pripeljes po cesti in morje izgleda neverjenot....barve, razlicni odtenki modre, waw....pol ko gres pa v vodo je pa tako motna voda, da se ne vidi dna.





LP
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.601
113
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
za menorco nevem.
ampak Lefkas če greš z avtom ok, se lahko po plažah okoli voziš (samo na vseh nabija sonce). Če greš z letalom boš obsojen na tisto kaj maš pred hotelom, oziroma če si plačaš ladjice, da te peljejo do "znamenitih" plaž in si sardelica na soncu celi dan.
Drugače je pa totalna ciganija po večjih mestih sploh Nidri. Raje grem v Ankaran bemumater :D

če pa greš srfat v Vassiliki pa idi v predsezoi ali po sezoni, ker med sezono je gužvataka, da ni res.
Madona no, saj se da tud rentat avto. Ne boš s svojim dol hodu.
rolleyes-1.gif
Sva lani z mojo rentala za 5 dni avto in oblazila vse plaže. V sredini septembra sva bila na Mylosu sama! Edino v Porto katsiki je bilo nekaj več folka.

340€ trajekt za dve osebi iz trsta v igoumenitso. Doli pa 100km do Vassilikija.
meni se definitivno splača z avtom. Mam svojo robo doli, če rentam je 170€ tednsko, če peljem z avijonom je 160€ doplačila (govorim za srf opremo).
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Dej malo vec povej tole s trajektom, koliko casa se potuje kaj se kej dogaja gor oz kaj is delal ta cas itd.

Drgac je bil pa meni Lefkas super, avto mors met definitivno ker tistih 8 top plaz je dostopno samo z avtom.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Trajekt pluje iz Trsta (Minoan) ali iz Benetk (Anek), plovba traja okoli 24 ur do Igoumenitse in 36 ur do Patrasa. Cena je običajno ista za plovbo do Igoumenitse in do Patrasa. Navedena cena je cena za spanje on deck, kar pomeni, da vzameš s seboj samonapihljivo, povštr, malo malice in pijače, kakšno dekco in spiš v lobijih. Stvar je čisto ok, taku pluje vsaj četrt potnikov, saj kabin itak zmanjka. Le-te pa ponavadi za kar močno ceno deliš tudi z drugimi potniki. Sanitarije so dobre in glede na število potnikov precej čiste. Voda je pitna. Cena hrane na trajektu je ok, pijače pa so zelo drage.

Če se ne motim, sem bil jaz na tem trajektu že petkrat in je bilo zmeraj vse fajn. Še kaj?
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
528
35
28
Sairach
V avtu med plovbo ne smeš biti.

Z minoan sem jaz imel slabe izkušnje glede WC-jev, ker so se v obe smeri zamašili vsi (moški) wc-ji na trajektu in te je pričakala školjka s kupom dreka ali usrane vode. K sreči sm mogu samo na malo potrebo in sm zdržu do kopnega
smile-1.gif


Pa za minoan je bila predlani akcija -20% na ceno vozovnice za imetnike AMZS kartice.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja, tu je en specialc dost da zaserje plovbo
hysterical-1.gif
340€ je verjetno cena za eni 2 osebi in avto v obe smeri plovbe. To je treba poklikat, je več parametrov, dan plovbe, sezona, velikost avta, št. oseb,...
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Ima kdo kakšno dobro ponudbo za Menorco (hotel+letalo). Zaenkrat sem gledal na Sončku, drugi nimajo kot vidim?
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Sonček, samo ni paket, greva še v Barcelono, tako da so bile individualne rezervacije.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.677
113
40
Jaz bi za Lefkas se dodal, da so ceste za dostop na plaze na zahodnem delu v bolj bogem stanju...