New York

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Torej, poleti je plan par dni New Yorka. V USA sem bil že večkrat, tako da zadeve z ESTA so mi znane, bolj pa me zanima specifika za NY. Kje se splača vzeti prenočišče, da ni potrebno plačati s suhim zlatom, lokacija pa vseeno omogoča dobre povezave. Domnevam, da se tam najbolj splača premikati z undergroundom? Kakšne must see zadeve? Vzel bom še ne tako mlad podmladek, tako da obisk letalonosilke gotovo pade, morda še kaj drugega, kar ni ravno v vseh tour guideih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Bi ti rekel, da izberi Brooklyn. Lahko ima kdo drug še kakšen bolj pameten predlog. Poišči hotel blizu M linije podzemne, ker te pelje kar velik del potem tudi po Mannhatnu. Sicer pa tko s par prestopi prideš kamorkoli zelo hitro. En ali dva dneva še hop on-off bus, da se malo odpočiješ od podzemne gužve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Mi smo tudi spali v Brooklynu cca. 300 metrov od podzemne.
Lahko malo poguglaš za New York Pass. Odvisno kaj si nameravate pogledati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mi smo tudi spali v Brooklynu cca. 300 metrov od podzemne.
Lahko malo poguglaš za New York Pass. Odvisno kaj si nameravate pogledati.
Zbiram predloge, letalonosilka je must (sem bil v san diegu 2x in mi je bilo top). potem pac ocitne glavne atrakcije, ce ma pa kdo kaj vec predlogov pa na dan z njimi
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Verjetno nima smisla pisat tiste stvari na Mannhatnu, tako da od teh ostalih pojdi pogledat Yankee stadion, Coney Island, Bronx :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
central park, molo pošetatš, vidiš Ny vibe.
trump tower na sladoled, kao
potem v kakšne irish bare, tam se kr zalomi lahko
"dvojčki" ground zero, wall street,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Little island (še posebej, ko je kakšna predstava), sprehod po "the high line", Intrepid, 24/7 promenada uličnih zombijev na opijatih (niso nadležni ali vsiljivi), freak show na Times square, polet s helikopterjem (magari 12-minuten, je vredno), Spyscape, Kung Fu kitchen, 9/11 memorial (zunaj in spodaj)..
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Guinness

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Little island (še posebej, ko je kakšna predstava), sprehod po "the high line", Intrepid, 24/7 promenada uličnih zombijev na opijatih (niso nadležni ali vsiljivi), freak show na Times square, polet s helikopterjem (magari 12-minuten, je vredno), Spyscape, Kung Fu kitchen, 9/11 memorial (zunaj in spodaj)..
Van, mojster, lahko kar odpres svojo rubriko krajev kaj za videt. Verjamem da si v svoji karieri pilota vseeno imel lufta videt in podozivet zanimivosti iz razlicnih kontinentov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Hanzi