Menjava vetrobranskega stekla - Rogelj Romat ali Carglass

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
126
29
28
Na pol leta starem avtu (škoda kamiq) mi je zgleda kamenček naredil veliko horizontalno razpoko par cm nad spodnjim robom stekla.
Ker je zelo slabo vidna sem jo opazil ko je ze 40cm dolga.
Steklo je ogrevano. Kdo od navedenih vgrajuje tovarniško steklo? Koga bolj priporočate?
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.440
652
113
Carglasu moraš posebej naročit originalno steklo Sem imel malo razpoko, kamenček, za zalit. je rekel da bo čez pol ure končano. pridem čez pol ure, ko je steklo razpočeno po celi širini. Je rekel da morajo zamenjat steklo ion da lahko že jutri. Pridem jutri, zamenjajo v dveh urah,nakar ugotovim, da steklo ni original. Kao enakovredno originalu. Nikoli več carglas.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.443
339
83
34
Carglasu moraš posebej naročit originalno steklo Sem imel malo razpoko, kamenček, za zalit. je rekel da bo čez pol ure končano. pridem čez pol ure, ko je steklo razpočeno po celi širini. Je rekel da morajo zamenjat steklo ion da lahko že jutri. Pridem jutri, zamenjajo v dveh urah,nakar ugotovim, da steklo ni original. Kao enakovredno originalu. Nikoli več carglas.

Da nimas ti na zavarovalni polici "nadomestni kosi, enakovredni originalu."
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Da nimas ti na zavarovalni polici "nadomestni kosi, enakovredni originalu."
Nima.
To je standardna politika carglassa.

Pač naročiš original, pol jamrajo kak bo dolgo trajalo, pa da ti šipa lahko na glavo pade, če je poknjena, ampak po kakšnih 14 dneh zrihtajo.

Sicer ne vem zakaj se ljudje tak bojijo, stekla z malo razpoko??
 
  • Wow
Reactions: Matey in klekej

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.154
4.694
113
Nima.
To je standardna politika carglassa.

Pač naročiš original, pol jamrajo kak bo dolgo trajalo, pa da ti šipa lahko na glavo pade, če je poknjena, ampak po kakšnih 14 dneh zrihtajo.

Sicer ne vem zakaj se ljudje tak bojijo, stekla z malo razpoko??
Carglass drago vgrajuje neoriginalna stekla...

Hec pa je potem ko ti recimo dajo neoriginalni in ko ti naslednjič poči, ti bo zavarovalnica priznala neoriginalno, saj je bilo tako nazadnje vgrajeno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.866
2.249
113
za šankom
Na pol leta starem avtu (škoda kamiq) mi je zgleda kamenček naredil veliko horizontalno razpoko par cm nad spodnjim robom stekla.
Ker je zelo slabo vidna sem jo opazil ko je ze 40cm dolga.
Steklo je ogrevano. Kdo od navedenih vgrajuje tovarniško steklo? Koga bolj priporočate?
Pelješ na pooblaščen servis, oni imajo itak zunanjega izvajalca za to, izraziš željo po originalu in to je to
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.165
1.441
113
Bi vseeno mislil, da imajo specializirani več prakse s tem. Koliko vetrobranskih stekel pooblaščenec zamenja na leto? Pa še srečo moraš imeti, da avta ne dobi nek vajenec.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Svoj

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Jaz sem z Carglassom v Mariboru bil vedno zadovoljen.

Ampak ko prideš tja lepo referentu poveš, da hočeš original šajbo in ti jo naroči, počakaš kakšnih 10 do 14 dni in ti jo menjajo.

To je to.

Za hitro pa imajo vedno enakovredna stekla brez štempla proizvajalca na zalogi, kar pa načeloma tudi ni nič narobe, če dobiš Pilinktona namesto original Turškega Siacama na Golfu :evil:
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.497
887
113
Ksz
jaz sem pred leti menjal 4 sipe v 6 mesecih. Vse na pooblascencu. Vse menjane v istem dnevu. Cakas pac na lepilo, da se strdi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Ksz
jaz sem pred leti menjal 4 sipe v 6 mesecih. Vse na pooblascencu. Vse menjane v istem dnevu. Cakas pac na lepilo, da se strdi.
Vidiš, če bi se pol leta vozil z zlamano šipo, bi menjal samo 1x.

Tak nekak je na naši firmi.
No razen če vseka direkt pred očmi.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
779
797
93
Na pol leta starem avtu (škoda kamiq) mi je zgleda kamenček naredil veliko horizontalno razpoko par cm nad spodnjim robom stekla.
Ker je zelo slabo vidna sem jo opazil ko je ze 40cm dolga.
Steklo je ogrevano. Kdo od navedenih vgrajuje tovarniško steklo? Koga bolj priporočate?

Če imaš zavarovana stekla, bi sam montiral samo original stekla. Če to pomeni original servis, pač original servis.
Carglass ne montira original stekel.

Lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Če imaš zavarovana stekla, bi sam montiral samo original stekla. Če to pomeni original servis, pač original servis.
Carglass ne montira original stekel.

Lp
3x napišemo, da pri njih tudi dobiš original steklo po naročilu in spet vseka en da tega pa ni.
LoL
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
A vi mislite, da vsaka avtomobilska firma dela vse sestavne dele v tovarni...? Smo pred leti imeli eno debato, ko je kolega zatrjeval, da vedno daje original zračni filter v BMW. Sicer dražji, ampak ve da je kvaliteta. Dokler ni enkrat videl na škatli droben napis, kje je bil narejen. Donit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony