Mali oglasi: zabavne podrobnosti

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.204
113
Prodajal 17 let starega golfa. Pride majster. Tu ima buško, tam je praska. Ali je bil dvomasni vztrajnik menjan? Ne? To se lahko pokvari...

Zame mora biti auto u nulo. Bi moral vlagati v avto...

1400€. Dve garnituri skoraj novih gum na ločenih platiščih, narejen velik servis, menjana turbina, 240.000km. Rja samo na pokrovu motorja, ker so slabo barvali po bambiju. Dvomasni vztrajnik se je občasno oglasil, zato je bila cena tudi nižja (2000€ za SDIje z 350.000km).
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja, realen oglas za pedžota (verjetno tudi ciroena, renoja)
Ne razumem pa poante tega oglasa, razen tega, da je slaba reklama za firmo.
Kdo bi šel kupit tako sranje, razen preprodajalca, ki bo avto za jurja več prodal naprej?
Jaz osebno sem skeptičen do nakupa rabljenega vozila že, ko prodajalec reče, da je z avtom vse OK, kaj šele, če že v naprej vem, da bo z njim samo sranje.
Torej, poanta oglasa?
p.s. pa v tem primeru oglas niti smešen ni ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Mogoče zato ker ga za po zadnjem v kandelaber bočno parkirat ne rabiš registrirat tudi če bi ga lahko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Jaz osebno sem skeptičen do nakupa rabljenega vozila že, ko prodajalec reče, da je z avtom vse OK, kaj šele, če že v naprej vem, da bo z njim samo sranje.
Zaradi takih kot si ti, so pa zato skoraj vsi avti v oglasih “novi“.
No, jaz in še kakšen kolega, smo prodali avte z opisom realnega stanja v oglasu (tudi, če je bila kakšna napaka) v roku dveh tednov. Dodatna zmaga pa je, da milijon klicev s strani pametnjakovičev, ki hočejo dobit za par jurjev nov avto, ni bilo. Tistim nekaj preprodajalcem, ki je prvo kar rečejo, dam ti x—2 jurja, itak ne boš prodal, pa enostavno poklopiš telefon.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Zaradi takih kot si ti, so pa zato skoraj vsi avti “novi“.
No, jaz in še kakšen kolega, smo prodali avte z opisom realnega stanja v oglasu (tudi, če je bila kakšna napaka) v roku dveh tednov. Dodatna zmaga pa je, da milijon klicev s strani pametnjakovičev, ki hočejo dobit za par jurjev nov avto, ni bilo. Tistim nekaj preprodajalcem, ki je prvo kar rečejo, dam ti x—2 jurja, itak ne boš prodal, pa enostavno poklopiš telefon.
Saj ne, da se hočem kregat s teboj, ker si več kot očitno velikokrat pameten po nepotrebnem, ampak res pa bi želel, da mi razložiš pomen prvega stavka, prosim?
NIKJER nisem napisal, da hočem nov avto, NIKOLI ne kompliciram (seveda ti veš, da kompliciram, ker me poznaš), ampak ... OK, bodi pameten, kot vedno.
Ker pa vem, da mi ne boš znal razložit, ti pa povem po osnovnošolsko, kaj sem jaz napisal:
da bi jaz kupil avto, pri katerm že v naslovu piše, da je zanič, bi moral biti res ubrisan. In, če grem dalje: ravno to, da mi kupec vehementno zagotavlja, da je vse v redu, ni nujno, da je res. Se pač sam prepričam, če je temu res tako (obstajajo kolegi, ki se na ta posal bolje spoznajo, kot jaz sam, pa se obrnem nanje za pomoč, obtajajo pa tudi kvalificirane ustanove za to).

Torej, mi lahko prosi razložiš, zakaj so zaradi mene vsi avti "novi"? Ne bo šlo, kajne ..

Žalostno (sad), se strinjam ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Saj ne, da se hočem kregat s teboj, ker si več kot očitno velikokrat pameten po nepotrebnem, ampak res pa bi želel, da mi razložiš pomen prvega stavka, prosim?
NIKJER nisem napisal, da hočem nov avto, NIKOLI ne kompliciram (seveda ti veš, da kompliciram, ker me poznaš), ampak ... OK, bodi pameten, kot vedno.
Ker pa vem, da mi ne boš znal razložit, ti pa povem po osnovnošolsko, kaj sem jaz napisal:
da bi jaz kupil avto, pri katerm že v naslovu piše, da je zanič, bi moral biti res ubrisan. In, če grem dalje: ravno to, da mi kupec vehementno zagotavlja, da je vse v redu, ni nujno, da je res. Se pač sam prepričam, če je temu res tako (obstajajo kolegi, ki se na ta posal bolje spoznajo, kot jaz sam, pa se obrnem nanje za pomoč, obtajajo pa tudi kvalificirane ustanove za to).

Torej, mi lahko prosi razložiš, zakaj so zaradi mene vsi avti "novi"? Ne bo šlo, kajne ..

Žalostno (sad), se strinjam ...
Bom še enkrat napisal bolj enostavno, boš morda razumel.
Ti greš v nakup rabljenega vozila s privzetim mišljenjem, da te bo vsak nategnil. In ko vidiš, da nekdo POŠTENO opiše v oglasu tudi normalne pomanjkljivosti rabljenega vozila, se tebi pred očmi zvrti, da kaj je šele potem vse narobe, če je že to napisal noter. #vsaklaže
No, jaz ko vidim tak oglas najprej preverim, kaj je napisano in če so noter realne stvari, potem mi je ta oglas bolj zanimiv, kot pa nek oglas, v katerem prodajalec za 20 let povprečen avto trdi, da je kot nov. Ker ga vidim, da je pošteno opisal čisto normalne stvari, ki jih ima 20 let star avto. Ti tak oglas izločiš, jaz ga pa pokličem in se pogovorim s prodajalcem. Do sedaj se še nisem nategnil.
In točno na ta način sem sam prodal že vse avtomobile, brez da bi imel milijon pametnih klicev s strani takih, ki mislijo, da jih bo vsak prodajalec nategnil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
pa dobro, če en napiše da ga skoz neki zajebava in zato avto prodaja, valjda se boš ognil. Ali? Razen če imaš neko avro zeleno okol sebe in se avto sam od sebe čudežno popravi, ko je v tvoji lasti. Tudi to je možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
pa dobro, če en napiše da ga skoz neki zajebava in zato avto prodaja, valjda se boš ognil. Ali? Razen če imaš neko avro zeleno okol sebe in se avto sam od sebe čudežno popravi, ko je v tvoji lasti. Tudi to je možno.
Pa dobro, stavek na katerega sem repliciral se ni nanašal na konkretno tistega Peugeota, ampak na splošno.
#pojdi na pivo i smiri živce :aplauz:

Sicer pa, če je cena prava, jaz sem prec za nakup. Ga lepo pošmekam in naslednji dan prodam za 2 jurja več s prelepo zgodbico, ki utrne solzico na očeh: od sexy mamice z malim sinčkom, ki jo je križek bolel, ko ga je stavila v sedež, pa je šla na malo višji 3008.:valjamse:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ti greš v nakup rabljenega vozila s privzetim mišljenjem, da te bo vsak nategnil.
To si ti napisal, ne jaz.

Jaz sem napisal sledeče: "Jaz osebno sem skeptičen do nakupa rabljenega vozila že, ko prodajalec reče, da je z avtom vse OK, kaj šele, če že v naprej vem, da bo z njim samo sranje."

Da analiziram zgornji stavek, da boš tudi ti razumel.

Prvi del: "Jaz osebno sem skeptičen do nakupa rabljenega vozila že, ko prodajalec reče, da je z avtom vse OK", pomeni, da prodajalcu ne zaupam na prvo žogo, temveč se o stanju raje prepričam sam. Oz. nekdo, ki se spozna na zadeve. Ne rečem, da so prodajalci na splošno lažnjivci in zavajajo, a o njihovih "dokazih" vseeno raje presodim sam. Torej, ja, skeptičen sem, nisem pa diskriminatoren do prodajalca.

Drugi del: "kaj šele, če že v naprej vem, da bo z njim samo sranje." No, če preberem, da avtomobil ni vreden nakupa, ga sploh ne bom hodil gledat. In ravno zato sem na koncu dodal tole, kar je bil point vsega napisanega:
"Torej, poanta oglasa?"

Mi znaš odgovorit na slednje? Kaj je point oglasa, da v njem napišeš, da je avto povsem zanič? Kdo naj bi bil ciljni kupec tega vozila? Razen, če bi vozilo prodajal za polovico tržne cene. In seveda za preprodajalce - seveda za primerno ceno - ki ta podatek "pozabijo" omenit potencialnemu kupcu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Mi znaš odgovorit na slednje? Kaj je point oglasa, da v njem napišeš, da je avto povsem zanič? Kdo naj bi bil ciljni kupec tega vozila? Razen, če bi vozilo prodajal za polovico tržne cene. In seveda za preprodajalce - seveda za primerno ceno - ki ta podatek "pozabijo" omenit potencialnemu kupcu.
Tako pameten, pa si ne znaš odgovoriti sam.
Point konkretnega oglasa za Peugeot je izvršitev pritiska na serviserja/uvoznika, da rešijo zadevo. In ne prodaja avtomobila.
Pazi, da ti glave ne raznese ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
A si ti avtor tega oglasa?

Moram reč, da si kar konkretno naiven (ali vsaj oglaševalec), če misli(š), da bo s tem kaj rešeno. Pa saj si na Alterju, vklopi možgane:
koliko je bilo že napisanega okrog Renaulta na tem forumu, a če pogledaš prodajne številke, je Renault na katerem mestu v prodaji vozil v SLO?

Ali, po domače, Peugeotu se jebe za take provokacije - če je bil to namen oglasa, potem oglas zagotovo ni in ne bo dosegel svojega namena.
Prav tako pa s tem oglasom ne bo odgnal potencialnih kupcev Peugeotov (glej stavek o Renaultu).

No mislim, da sva končala. Četudi vsak na svojem bregu.
Moj point sem napisal ža v prejšnjem mailu, v tem pa samo poudaril, da oglas ne bo dosegel želenega učinka.

Meni (in tebi) pa zagotovo ne bo razneslo glave, brez skrbi ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
A si ti avtor tega oglasa?

Moram reč, da si kar konkretno naiven (ali vsaj oglaševalec), če misli(š), da bo s tem kaj rešeno. Pa saj si na Alterju, vklopi možgane:
koliko je bilo že napisanega okrog Renaulta na tem forumu, a če pogledaš prodajne številke, je Renault na katerem mestu v prodaji vozil v SLO?

Ali, po domače, Peugeotu se jebe za take provokacije - če je bil to namen oglasa, potem oglas zagotovo ni in ne bo dosegel svojega namena.
Prav tako pa s tem oglasom ne bo odgnal potencialnih kupcev Peugeotov (glej stavek o Renaultu).

No mislim, da sva končala. Četudi vsak na svojem bregu.
Moj point sem napisal ža v prejšnjem mailu, v tem pa samo poudaril, da oglas ne bo dosegel želenega učinka.
Si prepričan? Na Alterju ga je že dosegel, ker je bil objavljen. Da ga Avdič pograbi (kar verjetno ne bo dolgo trajalo), pa bo cela Slovenija govorila o tem. Lahko pišeš o učinku kar želiš, ampak vprašaj Generik, če bo še kdaj kupil Renaulta. :evil: One down :).

Še tole: temule so se z Jeep Avstralija tudi smejali in ga nategovali na polno. Po tem videu jim ni bilo več do smeha. Poglej malo podatke o prodaji za Jeep v Avstraliji po letih. :evil:

Ampak verjamem, da avto ''strokovnjak'' AndrejEnej ve več kot vsi ostali. Poleg tega, ta oglas lastnika stane točno 0. In mu samo ploskam za inovativnost.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ah, no, zdej greš pa že v skrajnosti :evil:

Da bo pa SLO o tem govorila na dolgi rok, močno dvomim. Saj se spomniš Kralja in Kraljice, ne? Je že vse potihnilo ...

No, sicer pa, sej jaz tudi ne kupim več Renaulta ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Še tole: temule so se z Jeep Avstralija tudi smejali in ga nategovali na polno. Po tem videu jim ni bilo več do smeha. Poglej malo podatke o prodaji za Jeep v Avstraliji po letih. :evil:


Ampak verjamem, da avto ''strokovnjak'' AndrejEnej ve več kot vsi ostali. Poleg tega, ta oglas lastnika stane točno 0. In mu samo ploskam za inovativnost.
Se bereva čez 1 leto, pa da vidiva, kolk impacta je imel ta oglas, si za?
In, za tole ni potrebno biti "avto strokovnjak-poznavalec", pač pa poznavalec razmer v Sloveniji. Mi se gremo še zmer ovčjerejo, če razumeš ...
Se imaš ti za strokovnjaka na avtomobilskem področju? Sam vprašam ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Se bereva čez 1 leto, pa da vidiva, kolk impacta je imel ta oglas, si za?
In, za tole ni potrebno biti "avto strokovnjak-poznavalec", pač pa poznavalec razmer v Sloveniji.
Se imaš ti za strokovnjaka na avtomobilskem področju? Sam vprašam ...
Kako bova pa to preverila? Namreč še enkrat: namen oglasa je, da lastniku rešijo limono od avta in ne sesutje prodaje Peugeota v Sloveniji.
A boš ti kontaktiral lastnika, da ti bo povedal vse podrobnosti, kako je šlo?