London

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
KSZ

Za tiste, ki bolj redno gor hodite...kaksne imam realne sanse, ce priletim na Stansted 16:10, da se recimo malo pred 20. uro na Wembley stadionu? Realno, al bo treba kaksne bolj zgodnje lete gledat?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Odvisno od tega kakšen transfer bi uporabil do centra londona. Če vzameš Stansted Express vlak, mislim, da bi moralo iti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, mislim da bo šlo z lahkoto. Slaba ura je do Londona z omenjenim vlakom, ajde recimo da si tam ob 17:30, če ni zapleta na "meji" pred tem=postajališče Liverpool street.

Nato greš na Metro, linija Metropolitan (karta za cono 1-4) in te direktno pripelje na Wembley (stadion), vozi dobre pol ure.

Kar pomeni, da si ob 18. uri tam.

Zna pa biti nazaj grede kar gužva na metroju
smile-1.gif
zato lahko malo šetneš do druge linije metroja = Wembley central (linija Bakerloo) pa kasneje en prestop če želiš spet do Liverpool street.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Hvala ti za info. Za nazaj pa tako ni panike, ker letim naslednji dan domov
zmaga.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Vseeno velja preveriti na njihovi spletni strani, da nimajo kakšnih vzdrževalnih del oz rekunstrukcij, se kar pogosto pojavljajo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
No sedaj bi se pa tudi jaz z mojo boljšo polovico odpravil pogledat London zato bi vas lepo prosil za naslednje informacije:
1. katerega letalskega prevoznika se priporoča in kako je s prtljago pri nizkocenovnikih (ali je zastonj samo en kos ročne)?
2. Kakšen predlog za prenočišče - lepo bi bilo da je dokaj blizu centra, da se ne voziva ravno vsak dan po eno uro.
3. must see ogledi
4. šlo bi se za kakih 5 dni, kakšni so še kaj okvirni stroški gor po vaših izkušnjah?

Nisem še ravno kaj dosti vandral po svetu zato bi prosil za čim več informacij.
nahrung002.gif


Hvala!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
to kar sprašuješ je že večkrat povedano v tej temi in pa v temi london ki je pod fotoreportažami.če bop ti dve temi prebral ti bo vse jasno
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Vem, sem že gledal kar dosti tega, bolj sem ciljal na to, da je kdo bil pred kratkim in ima kakšne sveže informacije... pač rad bi čim več zvedel in imel čim bolj ažurne informacije.
zmaga.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ryanair iz Celovca ali Trsta. Ročna je đabe, ostalo doplačaš, za par dni se ne splača.
Prenočišče poglej na booking.com, hostelbookers itd. Nikjer ni luksuza razen če imaš pod palcem. Budget zadeve se vrtijo med 25 in 40 eur na noč z zajtrkom, če imaš srečo je kuhan sicer kontinental.
Must see je odvisno kaj bi rad. Mene muzeji in ta jajca ne zanimajo preveč. VOščene lutke, Eye, Sea life, Tower Bridge, palača in okolica, velik Ben itd. Zanimiv je Camden. POdzemna je narejena tako, da več kot pol ure ne boš potreboval do nikamor razen na skrajne točke.
Spanje potem pa kolikor trošiš. Pivo pinta je ca. 4 eur, pub food okol 10 eur za jed, imaš dosti street zadev, v Camdnu pa celo vrsto štantov s hrano iz vseh koncev sveta. Cene so pa praktično povsod iste, center ali obrobje. Nabavi si Oyster card za prevoze. Stansted express karte kupi na letalu, so cenejse. Toliko na hitro.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Aja, must-see ogledi... Odvisno kaj vaju zanima.

Jaz vsem, ki jim je vsec zgodovina (in Dan Brown!) priporocam:

1) Templarsko cerkev (http://www.templechurch.com/), s tem, da imajo malo... posebne case odpiranja - po domace, nikoli ne ves kdaj so odprti, neglede na to kaj pise na spletni strani
smile-1.gif

2) Prostozidarsko Veliko Ložo Anglije (http://www.ugle.org.uk/). Muzej prostozidarstva in vodeni ogled dela stavbe sta zastonj, kdaj so ture imas pa tukaj: http://www.ugle.org.uk/freemasons-hall/tours/ - itak je zraven Covent Gardna, kamor bosta ziher sla
smile-1.gif
Pa res se splaca, ker je... impresivna.

Od ostalega pa:

3) London eye je.. hrm, meni brezveze. Se pa splaca it na kaksno od turisticnih vozen z hop-on-hop-off busom. Poleti, v zgornjem stuku (kaksno kapo vzemita, da vaju ne bo kap od vrocine) je zakon.
4) SOHO je obvezen, prav tako China Town. Peking Duck je tudi obvezno za probat, kerjv Sloveniji ne dobis takega.
5) Brick Lane (http://en.wikipedia.org/wiki/Brick_Lane) ima ogromno Indijskih in Pakistanskih restavracij, ki se jih tudi splaca probat!
6) Ce bosta sla poleti... In ce bi sla pocasi okoli, in imata rada kolesa: http://www.tfl.gov.uk/roadusers/cycling/15023.aspx
Postaj je ogromno, dvignes kjer ti pase, vrnes kamor ti pase, in gres naprej z metrojem!

Povej malo, ka rada pocneta, pa bom z veseljem se kaksen nasvet dal
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
To kar rada počneva, ni vrag da nama ne bo ratalo v hotelu počet
evil.gif
Drugače pa ne vem, kakšen muzej pogledat definitivno, drugače se pa meni gre iskreno povedano za easy šetanje po mestu in pač... feel the vibe... ne misliva si splanirati urnika in kdaj morava biti kje, ampak ko vidiva kaj zanimivega si greva to pogledat.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
832
14
18
Top 4 destinacije, kot so kao London Eye, Madam Tussauds, See Life Aquarium in London Dungeon niso nič posebnega, vstopnica za vse skupaj pa stane več kot pribl. 58 funtov, če naročiš po internetu. Ko vidiš enkrat, ne rabiš videti nikoli več. Ne bom rekel, da mi je škoda denarja, ampak sem pričakoval več.

Razočaral me je tudi Science Museum. Mogoče zato, ker je tako velik, jaz pa po celodnevni hoji nisem bil več v najboljši volji
smile-1.gif
Drugih muzejev si nisem ogledoval, sem pač izbral enega, ker za več ni bilo časa. Če ti je všeč umetnost, greš v Tate Modern in pa Tate Britain.

Za videti so obvezno Soho, Camden Town, mjuzikel, Piccadilly, Oxford Street. Mene je navdušila trgovina z igračami Hamley's
grin1.gif


Lepi so parki, kot so Hyde Park, Regents Park in ostali.

Moreš se sprehoditi po finančnem delu Londona med stolpnicami, meni je bilo všeč.

Prenočišče smo imeli pri slovenskem župniku v Londonu. Zakaj je bedak, kot je prej nekdo napisal, ne vem. Meni je bilo všeč, živi v drugi coni 2 minuti od postaje podzemne. Cene za vozovnice so pa iste za 1. in 2. cono. Za ceno 18 funtov na noč imaš čisto posteljo, brisače, čiste sanitarije, zajtrk in večerjo. Malo pobrskaj po internetu, je precej informacij.

Tako na hitro.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Hvala, zvezdice sem potalal!
nahrung002.gif

Kako je s funti, se splača zamenjati tukaj, ali gor? Kako je z bankomati, lahko normalno dviguješ gotovino?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
obvezno tukaj.gor je € zelo slabo vrednosten.sploh kje na letališču te znajo fajn nategnt.pa še to z € ne moreš nikjer plačevati
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, lahko pa dvigneš lepo na bankomatu, provizija za dvig ni visoka in je tudi ugodno...

Da ne govorim o moderni opciji, da lahko praktično kjerkoli in karkoli plačaš s karticami...

Jaz sem nekaj malega menjal tukaj, ostalo pa plačeval s karticami, tudi vstopnine (london eye, tower itd.). Težav ni.

Keš maš za lokale in druge "neresne" potrebe, kjer ni fajn mahat s kartico (preventivno).

Glede župnika. Saj pa vidiš, da je napisal da gre z žensko, kar pomeni tudi "servis", tako da župnik odpade, sploh pa ni tako poceni.

Po drugi strani pa kaj je to npr. 40 minut vožnje s podzemno v "center". London je itak tako velik, znamenitosti raztresene, da si primoran uporabljati metro.