London

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
No karto sem rezerviral mislim da kar ugodno. Letim konec marca za 5 dni. Zdaj pa sledeče vprašanje. Kako je kaj s hoteli / hostli gledam kar precej poceni hotelov cca 120€/oseba za 5 noči ker se mi zdi precej ugodno in so oddaljeni samo par km vstran od londona. Ali je bolje, da sobo rezerviram kar od doma, ali je bolje da grem tja najdem kar mi ugaja in se tam odločim ter rezerviram.

Kaj bo ceneje oziroma je boljše.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
No, ok bom to tudi storil. Še nekaj letim do Stansted letališča pa me zanima kakšna je potem najboljša in najcenejša povezava do londona oziroma okolice londona kjer je hotel ... ?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
easybus zna bit precej cenejši.povratna je bila pri meni 6 funtov.je pa pri easyju tako prej rezerviraš cenejše je
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je res poceni, ampak kako dolgo pa vozi
smile-1.gif
(pa še promet itd.)

Že hitri vlak vozi dobro uro in ima samo en postanek vmes.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
40minutk.majo MB minibuse v katere gre cca 18 folka ki vozijo na 15 minut in ga po AC kar dobro šiba.pusti te na baker streetu in imaš 5 metrov stran podzemno na kateri imaš bakerloo,central,circle,jubilee in hammersmith linijo tako da imaš odlično izhodišče
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da bi avtobus bil hitrejši od hitrega vlaka? Ki vozi tudi 100. No, zanimivo, za tretjič da vem
smile-1.gif


Vlak se še vedno reklamira kot najhitrejša povezava, povprečno imajo 46 minut sem pogledal-

Če je avtobus cenejši in hitrejši ni dileme.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
ne-ne-1.gif


The Stansted Airport bus transfer scheduled bus journey time, direct from London Stansted to central London is only 1hr 15 minutes with one popular pick-up and final drop off point at Baker Street Underground (Circle, Metropolitan, Bakerloo, Jubilee and Hammersmith & City lines).
(vir: http://www.easybus.co.uk/london-stansted)

Ravno rezerviral za 2 in 6.4.
cheer.gif
)
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
832
14
18
Heh, nas bo pa očitno precej v Londonu v prvem tednu aprila
smile-1.gif
Mi smo vzeli Stansted Express, ker je najmanj komplikacij. Je pa res, da ni poceni, tako kot nič drugega ni.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Jz sm šu z busom, ki te čaka pred letališčem. Ni blo neki drago. Sm pa drgač spau točno v centru Londona v hostlu. Ni biu tud neki drag, ampak je to bl tko tko. Če hočeš spat ponoč nepriporočam, ker je sama mularija notr. To se ponoč derejo in derejo. Pojstle sopa ala vojaški pogradi, pa še jogiji je vsi zjebani.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ne vem kako je čez dan z prometom po liniji po kateri vozi bus.mi smo šli ob 21ih iz letališča in bili pred 22 na baker streetu
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
no, saj bomo mi tudi... Sem lani isto šel, ampak se res ne spomnim, koliko časa je bus potreboval. Mogoče je bil naš fahrer bolj ziheraš in je vozil po predpisih
smile-1.gif

Vem samo, da sva potem z mojo šla peš od Baker Streeta do Easy Hotela na Paddingtonu, kar samo po sebi ni nič takega, razen če hodiš ponoči mimo velikih in glasnih avtomobilov v katerih so ali črnci ali pakistanci... Še lepši občutek pa je, če sta na rdeči luči en ob drugem dva velika avtomobila, v enem črnci, v drugem pakistanci, šipe spuščene in se nekaj kregajo
smile-1.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ne me strašit jaz mam namen in prvo večer ko pridem od Baker Streeta do Kensingtona peš =) sicer ni tako blizu vendar se mi ne da prvo večer mantrat z podzemno glede na to da grem prvič v London.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Saj v zadnjih trenutkih tudi Easy Bus ni poceni. Za 3 osebe sem dal 51€ za povratno karto. Mogoče bomo naslednjič vzeli tega. Je na Liverpool Street postaji verjetno kakšna povezava med vlakom in podzemno v isti stavbi. Pa še dve liniji gresta direktno do Paddingtona
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Ne me strašit jaz mam namen in prvo večer ko pridem od Baker Streeta do Kensingtona peš =) sicer ni tako blizu vendar se mi ne da prvo večer mantrat z podzemno glede na to da grem prvič v London.

Ne bi strašil. Saj verjetno ni ful krize. Edino - ali misliš iti skozi Hyde Park do Kensingtona? Sam sicer nisem imel slabih izkušenj, vendar ko sem šel prvič ponoči skozi park - St. James Park do Westminster Abbey - ni bil ravno najboljši filing. Lahko rečeš, da sem paranoik, vendar je bil park precej neosvetljen in ob 22:30 zvečer je kar temno... Kako je z osvetlitvijo v Hyde Parku, ne vem.
V glavnem, jaz bi šel s podzemno. Saj se da prek neta naročiti karte, pa ti jih pošljejo: tickets
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Ne me strašit jaz mam namen in prvo večer ko pridem od Baker Streeta do Kensingtona peš =) sicer ni tako blizu vendar se mi ne da prvo večer mantrat z podzemno glede na to da grem prvič v London.

Ne bo sile, jaz sem pozno ponoči pešačil od Liverpool street station v četrt Whitechapel (tam sem imel hotel) in vsi vemo kdo je tam nekoč haral
smile-1.gif


Mesto je obljudeno.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
mi smo šli z busom ker je blo za 3 osebe overall najceneje... postajo smo mel cca. 2 km stran od hotela kar je tud ok, za povratno nas je pa mal zajebal da smo mel odhod avijona ob 7.30 zjutri... tko da je bil za nazaj prvi busek (ob cca. 5.15 odhod)...

edit: cena cca. 21 funtov za 3 osebe povratna...
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
mi smo se kar dosti ponoči (beri po 24ih)sprehajali po samemm estu pa ni bilo nobenih problemov.je pa tako naroda je 7mio +nekje 1mio ileglanih tako da...