Ljubljana - brezvezno mesto?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.836
14.652
113
Malo statistike za razširjanje obzorij, nekateri bi rekli tudi za širjenje nestrpnosti:

V Republiki Sloveniji je bilo leta 2022 1.934.738 državljanov Slovenije katerih število dolgoročno upada ter 172.442 tujih državljanov katerih število dolgoročno narašča. Zdaj pa dajmo te številke iz leta 2022 ob bok naslednjim številkam iz leta 2023, ki pravijo, da so državljani tujih držav kljub temu, da jih je več kot desetkrat manj, osumljeni za kar 34% vseh kaznivih dejanj (kamor spadajo tudi napadi z ostrimi predmeti).

OsumljenciKD.jpg


PrebivalciSlovenije.jpg
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.117
3.808
113
Ljubljana
hmpg.net
N
Statistika je rasistična. By ferdo™. :evil:
Ne ni, statistika je nevtralna - rasistično jo delajo interpretacije.

Tuji državljani nedvomno naredijo procentualno več kaznivih dejanj, kot bi jih "smeli". Vendar tuji državljani so migranti, ilegalni migranti in turisti.

"V štirih odstotkih gre za evropske državljane, manj kot tretjina je državljanov tretjih držav – med njimi so večinoma državljani Bosne in Hercegovine, Srbije in Kosova. Približno 6,2-odstotni delež vseh osumljencev pa predstavljajo osumljenci iz preostalih tretjih držav, kot sta na primer Alžirija in Maroko."
Žal ni podatka glede premoženja storilcev, ker verjetno bi z veliko večjo gotovostjo trdili, da so povzročitelji nasilnih kaznivh dejanj revnejši. Verjetno gre ta procent v več kot 90 %.
PA če bi sdedaj naredili presek, bi verjetno alhko ugotovili, da je večina državljanov Bosne in Hercegovine, Srbije in Kosova revnih in opravlja slabo plačana dela in da v tem segmentu ne predstavljajo tako velik % kriminalcev, kot bi jih prikazali branilci slovenstva, rodnosti in vere.

PC. Politiki so kot čevlji, levi in desni, obojo pošvedrani in smrdeči. Zato paše hoditi bos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.213
5.528
113
Ti ki nam pišeš iz tuje države...

Najbrž tam nisi premožnejši od domačinov....zakaj tebi ne uspe delat kaznivih dejanj?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.323
1.074
113
Emona / Carnium
Malo statistike za razširjanje obzorij, nekateri bi rekli tudi za širjenje nestrpnosti:

V Republiki Sloveniji je bilo leta 2022 1.934.738 državljanov Slovenije katerih število dolgoročno upada ter 172.442 tujih državljanov katerih število dolgoročno narašča. Zdaj pa dajmo te številke iz leta 2022 ob bok naslednjim številkam iz leta 2023, ki pravijo, da so državljani tujih držav kljub temu, da jih je več kot desetkrat manj, osumljeni za kar 34% vseh kaznivih dejanj (kamor spadajo tudi napadi z ostrimi predmeti).

Poglej priponko 86313

Poglej priponko 86314
Ne rabiš teh številk...vse je pod kontrolo.



:zmaga: :evil:
 
  • Haha
Reactions: Matey

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.117
3.808
113
Ljubljana
hmpg.net
Ne bi rad razočaral, vendar Novak je bil poimenovan vsak priseljenec v vas, ker je bil nov. Torej Novaki so v bistvu bili migrantje :)

a newcomer, from novy 'new'

Čehi, Poljaki isto
 
  • Haha
Reactions: mistique

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.213
5.528
113
Ampak 20+ let ko sem še hodil po avtobusih po ljubljani....pa ni blo takih scen...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.323
1.074
113
Emona / Carnium
Od kozlanja, pretepov, nadlegovanj...do odtujitve trole in vožnje po Celovški z nepooblaščenim voznikom za volanom :fredi: Obdobje 25+ nazaj, ne naprej. Kar ne pomeni, da je tole na 6B sprejemljivo...če že moram dodati. Je pa najbrž zajeban bit fotr teh mladenk pa da ne padeš v "seek & destroy" režim.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.836
14.652
113
Od kozlanja, pretepov, nadlegovanj...do odtujitve trole in vožnje po Celovški z nepooblaščenim voznikom za volanom :fredi: Obdobje 25+ nazaj, ne naprej. Kar ne pomeni, da je tole na 6B sprejemljivo...če že moram dodati.
Tudi po mojih izkušnjah je (bilo) tako a bi dodal opombo, da so bile take scene rezervirane za pozen večerni/nočni/zgornji jutranji čas.

Je pa najbrž zajeban bit fotr teh mladenk pa da ne padeš v "seek & destroy" režim.
Brez dvoma gre za ultimativen test samokontrole.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.213
5.528
113
Ma....res je tud da sem hvalabogu take oblike da so se me take deviacije ponavad ognile na 3km... če ne smo pa zrihtal da so se v nadaljne izogibale me :cool:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in piagolo

hdx

Guru
1. jun 2011
1.322
1.988
113
Neznani moški se je eni izmed učenk približal, jo vlekel za roke in jo ob tem po roki porezal z neznanim predmetom. Pri tem ji je na pomoč priskočila starejša gospa. Kljub temu je moški učenkama sledil do doma. Učenki sta povedali staršem, ti pa so takoj poklicali policijo. Moškega je izsledila in po podatkih staršev ukrepala. Starši so učenko, ki je bila poškodovana, po dogodku odpeljali na urgenco, kjer je dobila ustrezno pomoč.

Napadalca so kar pustili, da jima je sledil do doma? Edina ki je priskočila na pomoč je bila starejša gospa? A smo res tolk zabredli kot družba?
A ni bilo nobenega s tičom med nogama, ki bi pomagal v taki situaciji in zadržal napadalca do prihoda policje. Kje je bil voznik avtobusa? Predvidevam da to ni starejša gospa, ki je pomagala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N