Ljubljana - brezvezno mesto?

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.127
113
Vir: splet
Posnetek zaslona 2024-03-09 155121.png
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.698
3.580
113
Jezus je posral že pol gorenjske, glede na izvirnost in domet najbrž isti pacient, ki je pred desetletjem na vse avtobusne postaje nasral črko V.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
Jezus je fuL popularen na gorenjskem zadnje čase. Dvomim da bi bil to kdo od Rogovcev.

Tale murto je nek faliran wannabe hribovski Banksy.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.003
5.218
113
1710159895-6ZZ_4119zt-750x499.jpg


Je Murto kakšen bivši Rogovec? Na avtocesti je pografitiral portale, včeraj je napadel razstavo Banksy.

Te dni so se ob obvoznici pojavili tudi grafiti JEZUS.


Nerazgledana drhal. To ne vidite, da je neznani avtor zgolj dvignil nivo izvornega dela z dodajo svoje inspiracije!

Kot je ta Bensky razrezal svojo sliko ji je z tem dvignil vrednost. To je isto.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.003
5.218
113
Bensky, sure.

Sarkazem detektor ne deluje?

Je pa lepa primerjava - nekdo nekaj dodatno poriše je to vandalizem (pa lahko človek razume kot boj proti kapitalu, saj se Buksiyeva dela prodajajo za težki denar). Sočasno pa novinarji istega medija pa nekritično poročajo o vrhunski pasji umetnici (ceprav zveni kot nekaj, kar bi Magelan ali Enota 731 počela).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
Sarkazem detektor ne deluje?

Je pa lepa primerjava - nekdo nekaj dodatno poriše je to vandalizem (pa lahko človek razume kot boj proti kapitalu, saj se Buksiyeva dela prodajajo za težki denar). Sočasno pa novinarji istega medija pa nekritično poročajo o vrhunski pasji umetnici (ceprav zveni kot nekaj, kar bi Magelan ali Enota 731 počela).
Hud sarkazem, res. Da primerjaš Banksya in murto/a whatever. Bi imel v svoji zbirki kako delo od Banksya?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
The most expensive Banksy art can be worth millions, but what is the highest price ever paid for a Banksy? The highest price ever paid for a Banksy original was achieved in 2019, when the infamous shredded Banksy painting, Love Is In The Bin (2018), sold for a staggering £18.6M, when it returned to auction at Sotheby's.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.003
5.218
113
Hud sarkazem, res. Da primerjaš Banksya in murto/a whatever. Bi imel v svoji zbirki kako delo od Banksya?

Povej mi razliko med tem, da imaš rezalnik v okvirju slike in skozi spustiš sliko po temu ko jo nekdo kupi. Ali pa da pografitiraš replike dela kaviar umetnika.
Meni ima ta "skruntev" dela precej večji impakt na percepcijo, saj jo hotel "vandal" uničiti bogataša. Cenik si že sam napisal. In dokazal kakšna nevzgojena gmota si, ker gledaš samo na to, kdo je podpisan pod delom.

Bi imel? Ja. Za tiste nekaj ur, dokler ne bi nesel na dražbo. Potem bi si pa kupil nekaj prave umetnosti. Nekaj hiše Bertone, vizualne umetnice (fotopub scena) in navdih v prahu za 3/4 filemske in glasbene scene.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
Posmeh bogatunom je fora z rezalnikom. Pa nima veze, marsikomu se je performans zdel genialen. Tebi pač ne

Umetnost ima svojo ceno. Umetnost je nekaj kar začutiš, ti vzbudi lepe občutke.
Skrunitev je to kar je naredil murto in podobni "umetniki".
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.003
5.218
113
Posmeh bogatunom je fora z rezalnikom. Pa nima veze, marsikomu se je performans zdel genialen. Tebi pač ne

Umetnost ima svojo ceno. Umetnost je nekaj kar začutiš, ti vzbudi lepe občutke.
Skrunitev je to kar je naredil murto in podobni "umetniki".

Glede na to, da je potem se slika prodala po še višji ceni ne bi rekel tega.


Seveda, kdo pa si pa ti, da boš določal kaj je umetnost in kaj ne?
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
Kaj ti ni jasno? Da meni nekaj vzbudi lepe občutke tebi pa ne? A sem te v kaj prepričeval?
Zaradi mene lahko nek umetnosti kritik napiše, da je nekaj vrhunska umetnost, pa če meni ni všeč ali mi ne naredi nekaj, je zame to le še eno delo, ki mu ne posvečam pozornosti.

Kaj pa bi naredil z nekim originalnim delom Picassa, Dalija ali Groharja? Verjetno isto kot z Banksyem.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.003
5.218
113
Že deluje da prepričuješ. Umetnosti se ne da definirati in ljudje tudi ne padamo enako na različne tipe umetnosti. Posledično je visoka umetnost lahko dojenje psov, Vivaldi, Kobilca in grafit na delu umetnika, kateri že sam občasno uniči svoje delo.

Lahko bi dal na dražbo, lahko pa bi še sam se šel umetnika. Glede na to, da je moja last, bi imel umetniško inštalacijo, kjer bi Guernico razrezal in jo ponujal kot WC papir na stranišču. Z tem bi protestiral proti vojni v Gazi! Če bi kdo kaj kritiziral je pa samo navaden nekulturni mongoloid :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
Sem napisal zgoraj, da vsak dojema umetnost po svoje. Tudi te ne prepričujem, da ti mora biti všeč nekaj, kar je meni.