Liderpnevmatik.si nateg?

zakon

Guru
16. maj 2008
8.613
711
113
toti Maribor
Kaj imaš ti kake resne probleme?
stupid-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.388
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Pri vsem skupaj se gre samo za to, da je ded užaljen ker je zajebal pri nakupu in hoče napako prevalit na trgovca sam si pa ne prizna da je zajebal on.

Se strinjam s vsem kar si napisal - razen s citiranim.

Andy1 je upravičeno "pissed-off" - ker je bil / se je nategnil (kot že nekajkrat omenil - predvideval je, da bo dobil "novi DOT") - kruto je, da ima Andy1 iz svojega vidika prav, iz vidika splošnih pogojev in "ostalega" pa prodajalec. Ostalo = mnenje slovenske in tudi tujih tržnih inšpekcij, da se do 3 leta (pri nekaterih celo do 5 let) stara gume obravnava kot NOVA guma.

O načinu in postopkih ne bom - imam pa svoje mnenje.

Počakajmo kaj bo arbiter presodil - sam predvidevam, da bo Andy1 potegnil "ta kratko" (pa ne da mu privoščim, in ne da trdim, da je "sam" kriv). Upam pa, da bo tudi Liderpnevmatik uvidel, da je bil Andy1 "zaveden" in bo prišel nasporti s kakšnim popustom (verjetno ne na ceno "najcenejših" - nekaj pa).
Če bi bil sam "prodajalec" bi "ponudil" popust v višini razlike med dražjo in cenejšo ceno - zamanjšano za stroške vračila (ki ni jih Andy1 imel, če bi odstopil od nakupa). Tako bi obe strani nosile svoj del za "svojo" napako.

Aja - napaka Liderpnevnatika je, da nima svojih dobaviteljev "pod kontrolo" - zahtevati bi moral, da so pri vseh gumah ki so starejše od 18 (24?) mesecev navedeni DOTi (ne letnice). Pa seveda za šlamperaj v prevodih - deloma vsebinski, deloma slovnični.

Me pa dejansko zanima razplet - predvsem kam se bo postavil Mastercard. Bo namreč dobra informacija za vse nas, ki kupujemo preko spleta ozr. plačujemo s MCjem.

Zdaj pa grem po kokice in čakam sredino junija.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ne on ni prikazal nobenih splošnih navodilih ampak je kopiral teks iz "naši nasveti"
v splošnih pogojih tea ni nikjer

piše pa tole: The DOT refers to the date of manufacture of the tyre. It is a four-digit number indicating the week and year of the date of manufacture. All tyres manufactured less than 36 months ago are considered as new. No claim can be accepted by AD TYRES INTERNATIONAL SLU for tyres manufactured within the last 36 months.

Meni deluje da je andy Slovenec in opravil nakup na .si strani, kjer je vse opisano v slovenščini... In kaj kooorac sedaj ti lepiš neke pogoje v angleščini? Logika nekako ni tvoja najmočnejša stran...

Koorac si pametn. No pa si preberi še slovenske pogoje in mi pokaži kje piša kaj glede DOT in popustov. Isto velja za 99% bluzatorjev v tej temi. Noben si verjetno ni prebral nič. In če bi blo vse tak kot jamra "nategnjen kupec" verjamemo vsi, da bi blo že zdavnaj rešeno. Tak se pa on sklicuje samo na to kaj piše v nekem nasvetu. V pogojih pa ni o tem ne sluha ne duha.

Pri vsem skupaj se gre samo za to, da je ded užaljen ker je zajebal pri nakupu in hoče napako prevalit na trgovca sam si pa ne prizna da je zajebal on.
Been there done that, kot večina folka ki dosti kupuje preko neta. Samo jaz nisn šel Pahorju, Cerarju, Junkerju in Alterju jamrat kaki prasci so trgovci ker si sam nisem prebral pogojev pred nakupom.

Sem že 99% prepričan, da je nekdo iz tvoje ožje družine v politiki... ker drugače ne gre pojasniti...
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:

Sem že 99% prepričan, da je nekdo iz tvoje ožje družine v politiki... ker drugače ne gre pojasniti...

hysterical-1.gif
To ja.

Enim gre izgleda v nos, da je Andy rešil zadevo sebi v prid.

luka51 je izgleda tak "kuponlandia" tip prodajalca, ki nateguje zaupanje kupcev v drobnem tisku.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
ksz...

Gre za nateg, samo pravno imajo pa prav oni. Če sem se kaj naučil skozi dolga leta raznih nakupov, je to to, da ni važno kaj piše pri nekem drugem artiklu, pač pa samo tisto, kar piše pri tistem, ki si ga kupil in v splošnih dobavnih pogojih. Recimo da greš po trgovini in vidiš izdelek, kjer piše da je redne cene recimo 10 eur znižan na 8 eur. Zadevo kupiš in si ves zadovoljen, potem pa greš še en krog po trgovini in vidiš zadevo po redni ceni 7 eur (in ker to ni akcijska cena, velja recimo še kak kupon). A je šlo za zavajanje? Ja in ne. Redna cena je bila prvi izdelek verjetno res v času dobave 10 eur in je glede tega 8 eur res "akcisjka" cena. Lahko bi seveda bili tako pošteni in ob dobavi nove, cenejše runde teh izdelkov popravili tudi cene teh na zalogi, a jih pač niso (na tak primer sem že naletel, tudi ob nakupu avta, kjer so tistega na zalogi prodajali po ceni, ki je bila kljub popustu višja od redne cene čisto novih avtov, kjer so veljale še dodatne ugodnosti).

Ok, če gremo nazaj na temo: prepričan sem, da je bil dot "znižanih" gum še starejši od kupljenih (torej starejši od treh let). Res pa je da sta oba dota v letu 2014, kar lahko zavaja."Pošten" prodajalec bi oboje prodajal po znižani ceni in bi bilo za vse prav. Velikokrat pa se zadeve zgodijo tudi nenamensko (sploh pri teh volumnih prodaje) in pač pride do lapsusa, kot je bilo bilo v tem primeru. Če bi bil jaz prodajalec, bi pač vrnil razliko ALI ponudil vračilo kupnine (ker vsak pač noče starih gum, tudi jaz jih ne bi hotel). Tukaj se seveda zaplete pri plačilu dostave, kar ni tako majhen znesek (pri nakupu ponavadi dobi zastonj ali subvencionirano ceno, take ekstra azdeve pa znajo biti dražje.

Pri vsem skupaj se še enkrat pokaže, da je bolj dati kak evro več in kupiti pri "pravem" trgovcu". Vem seveda da je avtor to poizkusil, a da se gum ni dalo dobiti. Tukaj pa se izpostavi še en problem pri EV: da lahko tak oenostavna stvar, kot je menjava gum, postane zaradi specifike EV precej bolj komplicirana. Tako da, cenim "pionirje" na tem području, jaz pa sem zadeve zaenkrat izogibal.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Vprašanje (ki se ne nanaša samo na Liderpnevmatik,ampak tudi na druge podobne trgovce): Ali je spletni ponudnik dolžan potencialnemu kupcu pred plačilom povedati,kateri DOT imajo pnevmatike,ki so predmet ponudbe?

Ker s to informacijo bi bile vse dileme rešene še pred nakupom,vsak kupec bi natančno vedel koliko staro pnevmatiko kupuje kupuje za določeno ceno...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

dolzan ni. kake buce bi pa to bile? bi potrebovali par zaposlenih v "sezoni" samo za letanje po skladiscu in gledanje dota..... recimo mimovrste se je na taka vprasanja (pri opisu gum na www) vleklo ven, da ne morejo zagotoviti da bodo 2017 letnik in, da so gume 2016 letnik prav tako dobre in bla bla....

gres v mercator, reces: 20 dag prsuta, vendar mi najprej povejte: datum in uro izdelave....


pri fizicnem prodajalcu (vsaj jaz) stopim do njega; recem: take in take gume letnik 2017. je mozno? hvala. placas in to je to. tistih par evrov (drazje kot www) pa pozabis se predno stopis ven skozi vrata.



......in -pazi sedaj- ne pises po forumih o kao nategu
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.388
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Vprašanje (ki se ne nanaša samo na Liderpnevmatik,ampak tudi na druge podobne trgovce): Ali je spletni ponudnik dolžan potencialnemu kupcu pred plačilom povedati,kateri DOT imajo pnevmatike,ki so predmet ponudbe?

Ker s to informacijo bi bile vse dileme rešene še pred nakupom,vsak kupec bi natančno vedel koliko staro pnevmatiko kupuje kupuje za določeno ceno...

klikenzi - spodaj je potem link naprej
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik smt pravi:
dolzan ni. kake buce bi pa to bile? bi potrebovali par zaposlenih v "sezoni" samo za letanje po skladiscu in gledanje dota..... recimo mimovrste se je na taka vprasanja (pri opisu gum na www) vleklo ven, da ne morejo zagotoviti da bodo 2017 letnik in, da so gume 2016 letnik prav tako dobre in bla bla....

gres v mercator, reces: 20 dag prsuta, vendar mi najprej povejte: datum in uro izdelave....


pri fizicnem prodajalcu (vsaj jaz) stopim do njega; recem: take in take gume letnik 2017. je mozno? hvala. placas in to je to. tistih par evrov (drazje kot www) pa pozabis se predno stopis ven skozi vrata.



......in -pazi sedaj- ne pises po forumih o kao nategu

sem do zdaj bil tihi opazovalec, ampak nekaterim pač stvari niso jasne. pa da grem po tvoji analogiji.

prideš v Mercator, in vidiš 50% popusta na določene pršute. kjer je lepo in na veliko označen datum. zakaj? ker so pred potekom roka uporabnosti! in enako bi lahko naredili oz. bi bilo fino tudi pri tej zadevi - akcija na pnevmatike DOT XXXX do DOT XXXX. ne rabiš ekstra delavcev v sezoni, samo malo organiziranosti v skladišču, pa daš te gume v akciji v "akcijski kot", pa je problem rešen ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tržni inšpektor ali več njih, ki je/so napisali to mnenje, verjetno še nikoli ni kupoval gum, pa tudi česa drugega ne!

Upaš lahko tudi pri fizičnem prodajalcu, ga bodo gume, ki ti jih bo dobavil npr. jutri tudi res čisto "frišne", ker večina jih ima "na lagerju" pri SLO veletrgovcih, koliko pa jih oni zalagajo s pravilnimi DOTi je pa tudi vprašanje.

PS: Liderpnevmatik je samo PLATFORMA za prodajo in dejansko nima svojih skladišč in skladiščnikov, ki bi gledali na DOT. Količine, ki jih oni in podobni obrnejo na leto so za večino nas nepredstavljive.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Citat:
Uporabnik smt pravi:
dolzan ni. kake buce bi pa to bile? bi potrebovali par zaposlenih v "sezoni" samo za letanje po skladiscu in gledanje dota..... recimo mimovrste se je na taka vprasanja (pri opisu gum na www) vleklo ven, da ne morejo zagotoviti da bodo 2017 letnik in, da so gume 2016 letnik prav tako dobre in bla bla....

gres v mercator, reces: 20 dag prsuta, vendar mi najprej povejte: datum in uro izdelave....


pri fizicnem prodajalcu (vsaj jaz) stopim do njega; recem: take in take gume letnik 2017. je mozno? hvala. placas in to je to. tistih par evrov (drazje kot www) pa pozabis se predno stopis ven skozi vrata.



......in -pazi sedaj- ne pises po forumih o kao nategu

sem do zdaj bil tihi opazovalec, ampak nekaterim pač stvari niso jasne. pa da grem po tvoji analogiji.

prideš v Mercator, in vidiš 50% popusta na določene pršute. kjer je lepo in na veliko označen datum. zakaj? ker so pred potekom roka uporabnosti! in enako bi lahko naredili oz. bi bilo fino tudi pri tej zadevi - akcija na pnevmatike DOT XXXX do DOT XXXX. ne rabiš ekstra delavcev v sezoni, samo malo organiziranosti v skladišču, pa daš te gume v akciji v "akcijski kot", pa je problem rešen ...

Saj so naredili tako. Problem je samo v tem, da so bile tudi tiste "novejše" dokaj stare.

Recimo greš v Mercator in vidiš da ima recimo meso datum uporabnosti 23.5. in da je zato znižano (ima gor recimo dodatno nalepko). Rečeš si "klinc, ne bom jemal tega mesa, ker ne vem če ga bom jutri uporabil in ker je verjetn že slabe kakovosti" in vzameš raje iz sosednje police blago z normalno ceno. Prideš domov pogledaš in vidiš da ima recimo rok uporabnosti 24.4., torej samo en dan več kot "znižano" blago. Se imaš pravico pritožiti? Ne, ker je oboje še znotraj označenega roka uporabnosti.

V primeru gum je sicer zavajujoče, ker ima oboje DOT2014. Verjetno pa je zadeva taka, da imajo v softwaru nek trigger in ko gre starost gum recimo preko treh let, se avtomatsko upošteva popust. V skladišču so imeli verjetno kakšne gume z recimo DOT 0514 (februar 2014), ki so jih imeli po znižani ceni in neke druge, z DOT2114 (maj 2014), torej te, ki jih je kupil Andrej, ki so stare dve leti in tričetrt, pri katerih se pa trigger še ni sprožil.

Strinjam se sicer da je zavajujoče da v nekih "nasvetih" omenjajo da leto ali dve leti stare gume prodajajo po znižani ceni, a dokler ni kaj takega v samem opisu artikla ali v splošnih dobavnih pogojih ("drobni tisk"), to ne pomeni kaj dosti oziroma je samo nasvet. Prodajalec se s tem seveda zavaruje proti točno takim primerom, kot je bil ta. Glede na poznavanje situacije z gumemo tudi dvomim da bi kdo že na eno leto stare gume dajal nek popust, saj pridejo že iz fabrike stare par mesecev (ker morajo "odležat"), tako da so potem hitro čez eno leto.

Sam se se temu ognil tako, da sem pač vzel model, ki je prišel na trg šele tisto leto. Tako so bile res DOT od tistega leta (res pa od par mesecev nazaj).
evil.gif
Verjamem da se tudi za EV dobijo kakšne novejše gume od takih, ki jih že tri leta en delajo več (so pa vejretno dražje, ker dobrih 100 res ni veliko za take "specialne" gume).

BTW: če bo (oziroma je že) Andre dobil denar nazaj, je to verjetno bolj zaradi "ljubega miru" kot pa kaj drugega. Sploh to velja za naš MC (oziroma našo banko) katerega komitent je kupec in ne prodajalec iz Andore.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.388
2.471
113
še v SLO - ampak komaj
Kaj mi češ povedati?

Izjava tržnega inšpektorata pravi le, da so gume "nove" dokler DOT ne preseže 3-5 let (ja vem - natančno u 3PM).

Tisti "nasveti" na koncu izjave pa imajo enako težo, kot navedbe izven SPP (splošni pogoji poslovanja) na kaki spletni strani.

In ne - ne pričakujem, da mi bo kdo po spletu sporočal dejanski DOT dokler je mejah 36 mesecev. Pri starejšem (60) bom sicer "pizdil" in trgovini stisnil slabo oceno. Pri še starejšem se pa grem bost.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

meni ni jasno? se enkrat za vse nepismene: (andy zelim ti vse dobro): andy je dobil, zal, kar je narocil in placal. ce vam to se vedno ni jasno,...
bonk.gif

samo v slo je zal tako: grdi, grdi trgovec,... grdi, grdi kapitalist,... se dobro, da ga niso "nategnili" hrvati ali srbi, bog ne daj muslimani,..... bi se ze zbirali podpisi za referendum... ce ne drugega, zaradi okolja in dreves....
hysterical-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.101
9.332
113
40
MB
ksz

noben od teh trgovcev nima gum fizično pri sebi, tak da niti ne morejo pogledat, al mislite da je na dobavnici za vsak kos še DOT zraven
hysterical-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

noben od teh trgovcev nima gum fizično pri sebi, tak da niti ne morejo pogledat, al mislite da je na dobavnici za vsak kos še DOT zraven
hysterical-1.gif

Ajde,recimo da je to razumljivo,glede na količine...ampak če bi recimo kdo od kupcev izrecno zahteval,naj mu za gume,ki jih kupuje,sporočijo točen DOT,preden jih plača...mu rečejo kaj?

"Nimamo podatka...tega vam ne povemo...preveč dela imamo s tem,da za vas iščemo DOT teh gum....raje vam ne prodamo gum,kot da bi za vas iskali še DOT na njih...kaj si pa vi predstavljate,kakšen DOT,zadovoljni bodite da boste sploh dobili gume"...
(ne vem,samo vprašam,ker če imaš za jebeni pršut v Marcatorju točen datum napisan,tudi DOT od gum nebi smela biti ravno znanstvena fantastika,če po njem povpraša recimo vsak deseti kupec...kje se motim?)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.729
-996
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Pred enim tednom sem z njihove spletne strani narocil sledece gume: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929
Cena je dobrih 131 EUR na gumo.
Za to vrsto gume imajo za DOT2014 (letnica izdelave) gume po ugodnejsi ceni, vendar jaz teh nisem hotel, ker zelim nove /conti-econtact/215-55-r17-98v-586239]https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-586239[/url]

Napis DOT2014 je viden pod POSEBNOST.

No, narocil sem gume z drazjega linka, ker sem zelel nove, danes pa jih mojemu vulkanizerju dostavijo z letnico izdelave 2014

Mogoče je zdaj kaj bolj jasno, ker eni pa že res nabijate v tri PM....
Boldano je dovolj jasno prikazano, kaj je želel Andy, ali še komu ni jasno?????????
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje dobiš podatek: gume so v okviru naših splošnih pogojev prodaje, torej stare do (vstavi poljubno!) let.

In kaj bi naredil če dobiš enake 4 gume, tri z dot npr 2017 in eno 1817?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Po moje dobiš podatek: gume so v okviru naših splošnih pogojev prodaje, torej stare do (vstavi poljubno!) let.

In kaj bi naredil če dobiš enake 4 gume, tri z dot npr 2017 in eno 1817?

(sam osebno nebi nič naredil,ker mi teden izdelave ni tako pomemben,ampak nekaterim pač je,gre pa tudi za princip)
To se nebi smelo zgoditi,če bi ti dali pisno ali po mailu,kakšen DOT imajo gume,ki jih naročam,in seveda pričakujem,da so vse 4 enakega DOT-a.
Bom za foro poklical kakšnega spletnega trgovca in tole zadevo s tednom izdelave preveril,da vidim kaj mi bodo rekli
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.101
9.332
113
40
MB
rekli ti bojo da so sveže, ker dejansko se več ne štanca na pamet gum, vsaj za te frekventne dimenzije ne, so se naučili planirat prodajo
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.035
5.338
113
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Pred enim tednom sem z njihove spletne strani narocil sledece gume: https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-257929
Cena je dobrih 131 EUR na gumo.
Za to vrsto gume imajo za DOT2014 (letnica izdelave) gume po ugodnejsi ceni, vendar jaz teh nisem hotel, ker zelim nove /conti-econtact/215-55-r17-98v-586239]https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/continental/conti-econtact/215-55-r17-98v-586239[/url]

Napis DOT2014 je viden pod POSEBNOST.

No, narocil sem gume z drazjega linka, ker sem zelel nove, danes pa jih mojemu vulkanizerju dostavijo z letnico izdelave 2014

Mogoče je zdaj kaj bolj jasno, ker eni pa že res nabijate v tri PM....
Boldano je dovolj jasno prikazano, kaj je želel Andy, ali še komu ni jasno?????????

terbi tudi ni jasno, da teh gum novih sploh ni več ne?