Liderpnevmatik.si nateg?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
saj sem ti povedal, da te gume ne izdelujejo več

nemogoče dobiti 206 al 2017 letnik, če je že lep čas ne delajo
vsekakor se strinjam, da bi se morali opozoriti oz dati fer ceno za star dot

po drugi strani pa razmisli, kaj bi kupil, če ne bi iskal tega modela

Res je, ampak to sem izvedel po tem, ko sem nakup ze opravil in po tem, ko so mi dostavili 3 leta staro gumo.

Ce ne bom vzel tega modela, torej da se naredi revert tele zgodbe, bom vzel Continental EcoContact 5 gumo.

Sem se pa danes zapeljal z Vectrixom do Matsporta, da sem si ogledal gume in sploh ne izgledajo slabo. Tudi vulkanizer je rekel, da so ok, tudi skladiscene so bile ok in da ce bi bil prisiljen jih obdrzati, da ni nobenega problema, da se ne bi vozil z njimi.
Je pa rekel tudi, da takih gum se ni videl, se posebej, ker imajo peno na notranji strani.
Imam fotko na telefonu. Jo moram pripopati tukaj.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Nisem ravno podučen, pa me zanima, kaj je tako drugačnega na pnevmatikah za elektro vozila?
Zakaj nujno taka guma?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Imajo zelo nizek kotalni upor, kar pomeni daljsi elektricni doseg oz manjsa poraba energije za prepotovano pot.
Poleg tega ima ta guma tudi oceno A za voznjo po dezju, na notranji strani pnevmatike pa peno, da je zelo tiha.

V glavnem, buticna guma, special release, narejena le v nekaj dimenzijah znanih PHEVjev, ta dimenzija, ki sem jo kupil jaz, je narejena le za Ampere.

Bom se poiskal Continentalov video.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
saj sem ti povedal, da te gume ne izdelujejo več

nemogoče dobiti 206 al 2017 letnik, če je že lep čas ne delajo
vsekakor se strinjam, da bi se morali opozoriti oz dati fer ceno za star dot

po drugi strani pa razmisli, kaj bi kupil, če ne bi iskal tega modela

Res je, ampak to sem izvedel po tem, ko sem nakup ze opravil in po tem, ko so mi dostavili 3 leta staro gumo.

Ce ne bom vzel tega modela, torej da se naredi revert tele zgodbe, bom vzel Continental EcoContact 5 gumo.

Sem se pa danes zapeljal z Vectrixom do Matsporta, da sem si ogledal gume in sploh ne izgledajo slabo. Tudi vulkanizer je rekel, da so ok, tudi skladiscene so bile ok in da ce bi bil prisiljen jih obdrzati, da ni nobenega problema, da se ne bi vozil z njimi.
Je pa rekel tudi, da takih gum se ni videl, se posebej, ker imajo peno na notranji strani.
Imam fotko na telefonu. Jo moram pripopati tukaj.

Ampak ce sedaj ves, da te gume sploh ne delajo vec in ce ves, da je tudi v mlajsi izvedbi ni mozno dobiti, mi ni jasno, zakaj vztrajas pri vracanju... enostavno si izpogajaj tisto nizjo ceno in namontiraj te gume, ki jih imas ze dostavljene... vsaj jaz bi tako naredil... Na koncu bos ostal brez gum in brez denarja zgolj zaradi trme...
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Cakam na to, da priznajo to, da so mi gumo prodali po napacni ceni. Do sedaj sploh se nismo nikamor prisli, zahvaljujoc njihovem ticket sistemu, po katerem dobim le en odgovor na dan. Na tak nacin se ne mores nic zmeniti, ker gre prepocasi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Cakam na to, da priznajo to, da so mi gumo prodali po napacni ceni. Do sedaj sploh se nismo nikamor prisli, zahvaljujoc njihovem ticket sistemu, po katerem dobim le en odgovor na dan. Na tak nacin se ne mores nic zmeniti, ker gre prepocasi.

Samo omenil jim pa nisi tega... mogoce bi bilo fajn to omenit...
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Damn - niso ti prodali po "napačni" ceni - "ta nižja cena" je od dobavitelja, ki je označil DOT2014, ti si dobil gume od drugega dobavitelja, ki je dostavil DOT2114. Še vedno "nove gume".

Če si se odločil, da boš vzel te, dobavljene, gume, pač nehaj "najedati" in prišparaj sebi, njim in nam nekaj živcev.

Na koncu zna biti, da bodo celo "popustili" in ti ponudili neki popust - kar pa še vedno ne pomeni, da imaš prav.

Sedaj celo počasi spreminjam mnenje in bom celo dal liderpnevmatik prav. Razen seveda, da ne zahtevajo od svojih dobaviteljev, da morajo pri gumah starejših od 24 mesecev le-to obvezno navesti.

Aja - a na eBayu tudi zatežis, ko ugotoviš, da ti je nekdo prodal enako blago po višji ceni, kot bi ga lahko dobil od drugega?

In ja - bil si "zaveden", ker si predpostavil, da bodo "dražje" gume prišle z DOT z letnico 2016/2017.

4065fce1e4e61ac9f26aaaffb0d5e5da.jpg
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
A ne razumes, da sploh ne trzajo na karkoli jim napisem?

Na zacetkucsem jim napisal, da jih odpeljejo in mi dostavijo novejse, pa niso trzali. Ko sem videl, kam pes taco moli, sem zahteval, da jih odpeljejo in me refundirajo in tudi na to niso trzali.

To pac ne deluje, zato jim najprej hocem dokazati, da se zavejo, da so v zmoti. Ocitno se bodo sele potem pripravljeni o cemerkoli pogajati.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Cisto mozno, da niso v zmoti, ampak v vsem tem casu, pa sem jim ze od zacetka pisal, sploh niso pogledali slovenskega teksta glede prodaje starosti gum in se sklicujejo na tri leta, kjer nimajo nikjer zapisano.
O starosti dveh let pac imajo zapisano in ce se tega ne drzijo, potem zavajajo kupca. Napisano imajo dve leti, v reklamaciji pa se sklicujejo na tri leta, kjer nimajo nikjer zapisano.

In ocitno oni nocejo razumeti, da imajo zapisano, da se guma do dveh let starosti prodaja kot nova, starejsa kot to, pa po znizani ceni.

In ocitno se MasterCard strinja z mano, torej imam verjetno vsaj nekaj prav.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Butične gume, butični avto, butična cena. Kje je problem v par eurih

Ne bom se n-tic pisal. Prosim, preberi se celoten thread.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Cisto mozno, da niso v zmoti, ampak v vsem tem casu, pa sem jim ze od zacetka pisal, sploh niso pogledali slovenskega teksta glede prodaje starosti gum in se sklicujejo na tri leta, kjer nimajo nikjer zapisano.
O starosti dveh let pac imajo zapisano in ce se tega ne drzijo, potem zavajajo kupca. Napisano imajo dve leti, v reklamaciji pa se sklicujejo na tri leta, kjer nimajo nikjer zapisano.

In ocitno oni nocejo razumeti, da imajo zapisano, da se guma do dveh let starosti prodaja kot nova, starejsa kot to, pa po znizani ceni.

In ocitno se MasterCard strinja z mano, torej imam verjetno vsaj nekaj prav.

Tudi to so ti ze drugi razlozili... da pac tisto o dveh letih pise samo v "vodniku", kar pa ni isto, kot ce bi to imeli zapisano v splosnih pogojih ... Ampak OK... ocitno si se odlocil, da bos z glavo rinil skozi zid, pa naj stane kolikor hoce
nahrung002.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Hja lej, jaz sem pred nakupom tisto prebral in sem racunal, da bom dobil najvec dve leti staro gumo, pa se ob cenejsi je pisalo, leto proizvodnje 2014.

Kaj naj zdaj.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.111
643
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hja lej, jaz sem pred nakupom tisto prebral in sem racunal, da bom dobil najvec dve leti staro gumo, pa se ob cenejsi je pisalo, leto proizvodnje 2014.

Kaj naj zdaj.

Lepo so te, ampak mislim da ne razumes prav. Se enkrat:
Dot 2014 pomeni, da so gume izdelane v 20tednu leta 2014. Ti si dobil gume izdelane v 21tednu 2014. So novejse kot tiste za katere je bila nizja cena. Zal.
Tk da niso nobeni nateguni, prodalinso ti novejso gumo kot 20teden 2014, se pravi velja visja cena. Simple as that.
Natakni jih gor pa vozi, da res ne bos brez denarja in gum ostal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Seveda sem razumel.

Kot sem rekel, zdajj bom pocakal na njihov odgovor glede dveh let in kaksen bo odgovor MCja.