Lepote multikulturnosti 4

dentex

Guru
20. sep 2007
2.696
599
113
Nič fajn.
In v preteklih dveh ali treh letih si imel take novice na dnevni bazi, tudi takrat ko smo se o tem pogovarjali, kajne?


Se strinjam. Jaz sem se naravnost zaljubila vanj.
Moram ti povedati, da res ni fajn, ker ko nekajkrat mesečno po službenih ali pa privatnih poteh krenem v une konce, mi nekako ne paše stati zaradi rjuharjev in ostalih trolov na meji.
Ker pa Avstrijci vlečejo take poteze zaradi nesposobnosti naših po nadzoru meje vidimo kam pes taco moli.
Problem je ker ne delam v JU, da bi si lahko pisal vse skupaj v rok službe in tudi dnevnico si moram zaslužiti in plačati iz mojega RVCja upam, da razumeš kam in kako v katerm grmu pes zajcu taco moli.
Ja zaradi ljubiteljev in vabiteljev ilegalnih migrantov si želim, da si jih po potrebi le te zacementirajo na vrt in jih opazujejo kot palčke. In ne ne me fopat, da na severni /zagodni meji ni kontrol
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Matey

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Na nemsko avstrijski meji majo tud kontrole (ne vem kako pogosto, to soboto je bla takoj za Salzburgom). Niso ustavljali sicer vseh ampak bolj avtobuse, kombije in osebne avte "sumljivih" registerskih. Pomoje bi take kontrole mogle met vse clanice EU dokler se situacija ne uredi, ker rajsi par minut stojim ce to pomeni vecjo varnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

dentex

Guru
20. sep 2007
2.696
599
113
Vem sem včeraj preživel za volanom 13 ur zanimivo na nemški meji naredijo čep pol pa balkance, romune, bolgare na stran, kamjonov ni bilo so se pa ukvarjali z enim avtobusarjem srbske registracije, me res zanima koliko cajta še potem ko sem sam zapustil mejni prehod. Zgledalo je tako kot na naši meji v Jugi ko so nas razstavljali ob prehodih
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.211
5.872
113
blizu močvirne prestolnice
Na nemsko avstrijski meji majo tud kontrole (ne vem kako pogosto, to soboto je bla takoj za Salzburgom). Niso ustavljali sicer vseh ampak bolj avtobuse, kombije in osebne avte "sumljivih" registerskih. Pomoje bi take kontrole mogle met vse clanice EU dokler se situacija ne uredi, ker rajsi par minut stojim ce to pomeni vecjo varnost.
Ni res. Samo na vseh končnih mejah šengna bi morali biti poostreni. Žal nekatere vlade skupaj z našimi izdajajo evropske vrednote še posebej pa evropske narode. Ne moreš nadomeščati folk z golaznijo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.927
3.449
113
40
Lj
Na nemsko avstrijski meji majo tud kontrole (ne vem kako pogosto, to soboto je bla takoj za Salzburgom). Niso ustavljali sicer vseh ampak bolj avtobuse, kombije in osebne avte "sumljivih" registerskih. Pomoje bi take kontrole mogle met vse clanice EU dokler se situacija ne uredi, ker rajsi par minut stojim ce to pomeni vecjo varnost.

A ni Nemčija odprta za vse, zakaj te silne kontrole?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.935
2.360
113
Pomurje
Avstrijci so precej poostrili nadzor v zadnjem tednu. Redno jih ni bilo že par mesecev, zdaj so kar redno, tudi na manjših prehodih.

Logiš, ker imajo bratje hrvati mejo luknjavo kot švicarski sir. Osebne pa skenirajo običnim državljanom in se tolčejo po prsih izvajamo kontrolo. Naši so isti in meja prav tako.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
vse delajo ograje, žico, poostren nadzor, levičaji se pa norca nad trumpom delajo, ko postavlja zid. Kje je razlika, razen da je ded človek akcije?

ja, evropa nas bo pošolala..ograjo še naredi italija, pa smo sami v balkanu.
 
19. jul 2007
2.786
1.509
113
Vem sem včeraj preživel za volanom 13 ur zanimivo na nemški meji naredijo čep pol pa balkance, romune, bolgare na stran, kamjonov ni bilo so se pa ukvarjali z enim avtobusarjem srbske registracije, me res zanima koliko cajta še potem ko sem sam zapustil mejni prehod. Zgledalo je tako kot na naši meji v Jugi ko so nas razstavljali ob prehodih
Od sodelavca mulca vceraj sla s Flixbusom do Munchna, povedala isto. Takoj za karavankami ustavili Avstrijci, na nemski meji Nemci, vsem pobrali dokumente, cez 15 min sofer delil dokumente nazaj (niso pa nic povedali ali so imeli pregled prtljaznika za kaksne slepe potnike).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.263
5.533
113
Peter Klepec a si danes šla kej na šentilj pa na karavanke pogledat tekoč pretok brez kontrol
Bil ta weekend doL v Bosni....naj gre v Kladušo....se po mestu sprehajajo ko psi v grupicah...stojijo na cesti in se ti niti nočejo umaknit...ravno ko smo mi stali v koloni je 300m višje en bosanc zgazil enega...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.420
3.261
113
Vozilo namenjeno kontroli izpraznit potnikov, voznikov in živali, odpret odprtine in potisnit v komoro. Po ustreznem tretmaju z monoksidom prezračit in ponovno vkrcat. Ter Vozi Miško!
 
  • Všeč mi je
Reactions: huitzilopochtli

B81

22. jul 2007
35.158
9.405
113
Stavek: "poskrbeli bomo za migrante" pa ni sovrazni govor (glede na posledice)?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.420
3.261
113
Diverzant lansiran z Matteotovo žepno podmornico. V rokah je imel predmete za zavaravanje neprijatelja.