LCD TV, Plazma......?

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:

V kratkem bom kupil 82 cm LCD. So Gorenjevi stroji za kaj? LG je sicer poceni, a nekako dvomim v kvaliteto. Premišljujem med Samsungom, Sony-jem in Philipsom. Kaj se priporoča? Cena tja do 800 €.

Gledal bom predvsem DVD-je/DiVX-e in šport po TV. TV ne bo vedno prižgan in ne bo veliko v uporabi. Kaj pa plazma, sploh pride v poštev? Sprejemnik bo montiran na steno.




Nastete bi jaz preskocil
smirk-1.gif
na tvojem mestu. Za ta denar dobis ze plazmo od Panasonica oziroma Hitachija.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Lahko kaj priporočiš? Ni neke hude ponudbe pri nas. Kar gledam ameriške review-e, pol aparatov sploh ni za dobit pri nas.
frown-1.gif




Kaj manjka Sony KDL-32D3000? Stane 800€. Nisem strokovnjak in ker kupujem za kar precej let, se ne bi rad zafrknil s kakimi potrošnimi jajci.



Pa problem s plazmo so dimenzije. Se sploh dobi manjšo od 42"? Jaz imam maximalno 100 cm širine CELEGA aparata.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Plazme z 1080 resolucijo so ZELO redke.

Povečini imajo 1024 x 786 ali pa kaj takšnega
smile-1.gif


Tisto kar piše da podpira full HD, v resnici pa nima resolucije je samo downscaling, bedarija.

True HD 1:1 pixelmapping...to pa r0x
wink-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Lahko kaj priporočiš? Ni neke hude ponudbe pri nas. Kar gledam ameriške review-e, pol aparatov sploh ni za dobit pri nas.
frown-1.gif


Kaj manjka Sony KDL-32D3000? Stane 800€. Nisem strokovnjak in ker kupujem za kar precej let, se ne bi rad zafrknil s kakimi potrošnimi jajci.

Pa problem s plazmo so dimenzije. Se sploh dobi manjšo od 42"? Jaz imam maximalno 100 cm širine CELEGA aparata.

37" Panasonic, cene ravno prav za tvoj proracun
wink-1.gif
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Mene nekaj zanima...

Glede na to, da bomo pri nas v kratkem morali menjat TV oklevam med plazmo in LCD. Problem je, ker pri nas nimamo kabelske ampak navadno anteno. Slišal sm (tudi od prodajalca v trgovini), da je v tem primeru boljše vzet plazmo. Zdej pa me zanima, če je dejansko to res boljše al je boljše, da kupim npr. eno boljšo navadno TV.

Aja...Baje, da če imaš navadno anteno in plazmo in da zapiha burja, da se to opazi na TV in da je slika takoj slabša (tko je rekel en kolega). Bo kaj na tem al ne bo?

Hvala vsem za odgovore.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
odvisno kolk časa bote še mel navadno anteno?
na tvoje mestu bi rajš vzel crt tv eno mal cenejšo in ko bote doma imel boljši signal za sliko bote kupel lcd al pa plazmo. vsaj men se zdi škoda dat tolk dnarja za tv in je na njemu potem slika slabša kot prej 15-imi leti.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Aha...a tko je torej s tem. Po mojem mi še kar nekaj let ne bomo vidli kabelske TV in se bomo jajcali na navadno anteno tko, da je mogoče res najboljše kupit eno navadno TV. Sej CRT je navadna TV ne (nism glih strokovnjak na tem področju)
smile-1.gif


Sicer pa hvala za info.

5*
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Sem gledal tisto, ki jo ima (je imel, že zmanjkalo) Big Bang v akciji. Problem je morda še ta, da je moj prostor omejen. Max. razdalja do ekrana bo namreč 3,5 m. Se mi zdi, da je 37" že preveč.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Citat:
Uporabnik excalibur pravi:
Aha...a tko je torej s tem. Po mojem mi še kar nekaj let ne bomo vidli kabelske TV in se bomo jajcali na navadno anteno tko, da je mogoče res najboljše kupit eno navadno TV. Sej CRT je navadna TV ne (nism glih strokovnjak na tem področju)
Odvisno zaradi česar bo TV največ uporabi. Za klasične TV programe je CRT še vedno najboljši, za gledanje DVD-jev je boljša plazma, za konzole zadnjih generaciji in hdtv pa lcd. Če pa misliš gledati bluray in hd dvd filme, potem pa v poštev pride samo Full HD LCD.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Ja TV se bo rabil za gledanje navadnih programov in ne za kake igrice al DVD-je. Tko, da mislim, da je moj nakup več al manj znan.

Katero CRT TV pa priporočate? Zgornja meja je nekje 600€ (al je to že preveč za tovrstno TV?).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker imajo vsak oči svojga malarja, bo najboljš, da greš v trgovino in si pogledaš kako izgleda slika. sicer te bojo mal čudno gledal ker boš kupoval navadno tv, ampak se ne pusti pregovorit.
mislim, da bi se dalo tudi že za pol manj denarja dobit 100hz nekje okol 70cm raven ekran, stereo, pa da ima scart, audio in video priključke.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
KSZ

a lcdje pa plazme se še splača kupovat v avstriji?

Naša plazma je bila mislim, da 100€ cenejša kot tle, na ceneje.si pogledaš najcenejšega ponudnika in to je to.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Kako leto in pol nazaj, ko sem jaz kupoval TV, je bil zelo cenjen Philips 32 PW 9551 (82 cm, 16:9). Za mojo omaro je bil malo prevelik, zato sem vzel 29 PT 9521 (72 cm, 4:3), kar mi še bolj ustreza, ker na njem skoraj izključno gledam samo klasične tv programe.
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Prejle sem videl v trafiki, da so imeli Monitor (revijo) in v njem test LCD TVjev.
Je kdo pogledal kaj piše notri okoli tega?

lp