Laserska operacija oči PRESBYOND - VIDIM

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Aja, pol mam jest +1,5, se opravičujem. Malce slabše vidim na blizu. Na daleč je še vse BP.


p.s. mogoče mi branje računov zarad tega res ne gre najbolje, Guinness :evil:



No, pri meni gre za tole:
  • Starovidnost (PRESBYOPIA) je fiziološki proces, ki se pojavlja po 40. letu starosti in poteka enakomerno pri vseh očeh, ne glede na to, ali so oči dobrovidne (brez dioptrije), kratkovidne (- minus dioptrija) ali daljnovidne (+ plus dioptrija). Dobroviden potrebuje v starosti 45-47 let + 1.00 dioptrije ; pri 50 letih + 1.50 dioptrije; v starosti 55 let +2.00 dioptrije, pozneje pa vedno več, tako dolgo, dokler akomodacijska zmožnost popolnoma ne popusti in to je približno pri 60 letih. Od tedaj naprej ostane dioptrija nespremenjena do konca.
Da vidim ce bo tudi za naprej drzalo.
Do 40 sem videl bp, sedaj pa me na blizino izdaja vid.
Ampak ocitno se ne dovolj da bi iskal ocala.
Mi pa ze razne deklaracije povzrocajo težave, % baterije zgoraj desno tudi ze tako na malo pise da moram vcasih hudo "fokusirat" da razberem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Raje se muči, poišči vaje za oči, poskrbi za pravo svetlobo, kjer je to na tebi in bo kolikor toliko šlo v večini situacij. Ko boš nataknil očala s primerno dioptrijo glede na medicino, bo vid v par mesecih spet padel, če jih boš uporabljal vsakodnevno po nekaj ur. Očala potem rabiš menjati bolj pogosto kot trenutno aktualno cepljenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.712
113
Aja, pol mam jest +1,5, se opravičujem. Malce slabše vidim na blizu. Na daleč je še vse BP.


p.s. mogoče mi branje računov zarad tega res ne gre najbolje, Guinness :evil:



No, pri meni gre za tole:
  • Starovidnost (PRESBYOPIA) je fiziološki proces, ki se pojavlja po 40. letu starosti in poteka enakomerno pri vseh očeh, ne glede na to, ali so oči dobrovidne (brez dioptrije), kratkovidne (- minus dioptrija) ali daljnovidne (+ plus dioptrija). Dobroviden potrebuje v starosti 45-47 let + 1.00 dioptrije ; pri 50 letih + 1.50 dioptrije; v starosti 55 let +2.00 dioptrije, pozneje pa vedno več, tako dolgo, dokler akomodacijska zmožnost popolnoma ne popusti in to je približno pri 60 letih. Od tedaj naprej ostane dioptrija nespremenjena do konca.
Če je tko, daš tiste seksi špeglce za na nos v žep in si zmagu. bodo babe še bolj usekane na zrel šarm. Mi, k smo brlavi na daleč pa še pocilindrani nimamo tega privilegija. Rezultat, predračun za očala, seveda top progresiv 900 EUR, me je skor na rit vrglo...seveda dobiš še ena stekla đabe, pol bi blo pa skup s še enimi okvirji jurja..... V glavnem jebejo se nej.

Zdej mam naročene lepo na moje-lece.si, skupi z top znamko okvirjev s klipom za sonce 170 EUR. Če odštejem 50 EUR od ZZZS, se mi je kr splačal reskirat, ker mi vseen ostanejo okvirji za zelo ugodno ceno, če sem se slučajno zahebal pri steklih, kar pa ne verjamem, da bo težava. Mulc dons sproba Ray Ban skupi s šipcami za precej nižjo ceno, kot so sam okvirji pri zlatarjih. Poročam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Raje se muči, poišči vaje za oči, poskrbi za pravo svetlobo, kjer je to na tebi in bo kolikor toliko šlo v večini situacij. Ko boš nataknil očala s primerno dioptrijo glede na medicino, bo vid v par mesecih spet padel, če jih boš uporabljal vsakodnevno po nekaj ur. Očala potem rabiš menjati bolj pogosto kot trenutno aktualno cepljenje.
A mislis? Kaksen vir? Ocala nosim okrog 13 let, zdaj sem na drugih. Prej -0.5, zdaj -0.75. razen, ce je pri daljnovidnosti drugace.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Raje se muči, poišči vaje za oči, poskrbi za pravo svetlobo, kjer je to na tebi in bo kolikor toliko šlo v večini situacij. Ko boš nataknil očala s primerno dioptrijo glede na medicino, bo vid v par mesecih spet padel, če jih boš uporabljal vsakodnevno po nekaj ur. Očala potem rabiš menjati bolj pogosto kot trenutno aktualno cepljenje.
Pri starostni daljnovidnosti se dioptrija redko povzpne nad +2.0. Tako imam že nekaj let in nič ne kaže, da se bo še slabšala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Raje se muči, poišči vaje za oči, poskrbi za pravo svetlobo, kjer je to na tebi in bo kolikor toliko šlo v večini situacij. Ko boš nataknil očala s primerno dioptrijo glede na medicino, bo vid v par mesecih spet padel, če jih boš uporabljal vsakodnevno po nekaj ur. Očala potem rabiš menjati bolj pogosto kot trenutno aktualno cepljenje.
Drugace je na zdravniškem v sluzbi rekla, da vidim zadovoljivo za svoja leta.
Ampak to je tudi zobar zeni govoril dokler ni sla zaradi bolecin, tezav... K privat, ki je pokazal razsulo v ustih..
Ampak jaz vem da ne vidim vec tako kot sem nekoc, ko sem prebral "vse".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
A mislis? Kaksen vir? Ocala nosim okrog 13 let, zdaj sem na drugih. Prej -0.5, zdaj -0.75. razen, ce je pri daljnovidnosti drugace.
Leo Angart se je s tem ukvarjal in imel pred leti tudi nekaj delavnic tudi v Sloveniji. Verjetno je ta stran prava. Osebno verjetno več ne prihaja k nam, ker je po mojem prestar. Ne vem, kdo sedaj to pelje naprej.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Raje se muči, poišči vaje za oči, poskrbi za pravo svetlobo, kjer je to na tebi in bo kolikor toliko šlo v večini situacij. Ko boš nataknil očala s primerno dioptrijo glede na medicino, bo vid v par mesecih spet padel, če jih boš uporabljal vsakodnevno po nekaj ur. Očala potem rabiš menjati bolj pogosto kot trenutno aktualno cepljenje.
Ta dr. ki me je pregledal in naj bi me operiral pravi da trening misic pomaga do dolocene faze...ko leca postane okorna ,trda je miscevje enostavno ne more vec prilagajat , zato se leco zamenja in je mir za vedno. Znajo biti pa tudi z lecami doloceni problemi ,najvecji je mozno blescanje v avtu ponoci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tudi po laserski operacije se nekaj mesecev blešči. To se da precej omiliti z nakupom polarizacijskih očal.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
O operaciji hitra neboleča razen po denarnici. En mesec po opreaciji je vid na blizu dober malo se še blešči to še lahko traja nekaj mesecev.
Vid na daleč se sestavlja (upam) je pa še vedno slab in niha, zlo moteče ker pred operacijo sem mel daljavo 100%. Do kakšne mere sem izgubil vid v daljavo vam ne znam povedat.
Vas sproti obveščam.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
O operaciji hitra neboleča razen po denarnici. En mesec po opreaciji je vid na blizu dober malo se še blešči to še lahko traja nekaj mesecev.
Vid na daleč se sestavlja (upam) je pa še vedno slab in niha, zlo moteče ker pred operacijo sem mel daljavo 100%. Do kakšne mere sem izgubil vid v daljavo vam ne znam povedat.
Vas sproti obveščam.
Kaj pa pravi zdravnik? Kako dolgo naj bi se to "sestavljalo"?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.712
113
Če te prav razumem, si šel na operacijo zaradi daljnovidnosti in si zaradi vida na blizu zjebal 100% vid na daleč? Oprosti, to je meni osebno ena velika neumnost. Zdej boš rabil očala nonstop, aja no na bliz boš videl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Če te prav razumem, si šel na operacijo zaradi daljnovidnosti in si zaradi vida na blizu zjebal 100% vid na daleč? Oprosti, to je meni osebno ena velika neumnost. Zdej boš rabil očala nonstop, aja no na bliz boš videl.
Ne vem in ne bom prehiter z izjavami, stvar je za na daleč zlo slaba in tukaj je moj dvom, da se bo to popravilo do neke sprejemlive vrednosti.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Prijatelj je bil lani avgusta na enaki operaciji.
Do operacije je videl na daleč dobro, na blizu slabo.
Po operaciji je ravno obratno.
Za vožnjo mora sedaj uporabljati očala.
 
  • Žalosti me
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Potem je pa še vedno bolje videti dobro na daleč, kot na blizu.
Verjamem, da so to izjeme, a nočem biti ena zmed njih ... nič, bom raje prišparal te jurje €.
Hvala za info.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ko je mene začel mučiti vid na blizu, sem pogledal v denarnico in bi si to lepo privoščil. Še nekaj strani sem šel gledat in potem imel pol leta na netu ponujene samo te reklame.
Ampak otrok, ki o medicini ve malo več od mene, mi je rekel, da naj ne diram nečesa, kar dela dovolj dobro in se po potrebi korigira s pripomočkom za par € (očitno ne bo nikoli lepotni kirurg, da bi nekaj resnega zaslužil). No potem sem odkril še vaje in ne razmišljam več o operaciji, čeprav resnici na ljubo tako kot sem videl pred 10-imi leti ne vidim več.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Verjetno imamo tisti večje težave ko vodimo v daljavo 100% ne vem kje bom pristal zato pustumo čas. Upam, da ne bo potrebno nositi sedaj očala za daljavo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.712
113
Upam, da se ti izide tako da bo zate OK. Ne me narobe razumet, nočem nič slabega. Govorim samo z vidika človeka, ki večino svojega odraslega življenja da očala na nos zjutraj in jih sname preden gre spat. Sej ni nič pretresljivega, sam na dve do tri leta se moram par dni navajat na nov cilinder in pojačano dipoptrijo, beri, armartura na avtu je postrani, vsa vrata so okrogla in tako dalje. Ko me je zdaj začela mučit še starostna daljnovidnost je privajanje na progresivna stekla še malo bolj zabavno. Včeraj sem videl okrogel števec od avta pod kotom 45 stopinj v levo :oops1:. No po parih urcah so možgani sprocesiral zadevo in zdaj je OK, je pa zanimivo in poučno.
Če bi lahko izbiral med vidom na daleč in vidom na blizu, definitivno izberem vid na daleč in nosim seksi očalca v žepu za na bliz. Že če bi se cilindra znebil bi bil srečen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej