Laserska operacija oči PRESBYOND - VIDIM

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Laserska operacija oči PRESBYOND ima kdo kakšne izkušnje z to operacijo?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
lahko kaj več poveste, starost, dioptrija, kaksno je stanje po operaciji, kaksne tezave med in po?
 

raketa

Pripravnik
25. sep 2007
222
6
18
Gorenjska
www.lomm.si
lahko kaj več poveste, starost, dioptrija, kaksno je stanje po operaciji, kaksne tezave med in po?
Dioptrija -6, šla je preko https://www.doktor1a.com/operacija-oci/ , ker je bil pregled 25€ in če se odločiš za operacijo je všteto v ceno. Končna cena je bila 2100€ imeli so še eno akcijo v juniju. Izbiraš med tremi metodami, kar ti predlagajo.
Operacija traja slabo uro, 15 minut vsak oko pa še predpriprava. 6 ur po operaciji moraš biti čimbolj v temi.
So pa rezultati takoj vidni. Po več kot pol leta nobenih problemov.
Imaš pa potem kontrole teden, mesec, 3 mesce, 6 mescev in leto po zadnji kontroli.
Glede na videno je pa zelo veliko Slovencev se odločilo za operacijo pri njih, ker sva jih veliko srečala.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Aja, pol mam jest +1,5, se opravičujem. Malce slabše vidim na blizu. Na daleč je še vse BP.


p.s. mogoče mi branje računov zarad tega res ne gre najbolje, Guinness :evil:



No, pri meni gre za tole:
  • Starovidnost (PRESBYOPIA) je fiziološki proces, ki se pojavlja po 40. letu starosti in poteka enakomerno pri vseh očeh, ne glede na to, ali so oči dobrovidne (brez dioptrije), kratkovidne (- minus dioptrija) ali daljnovidne (+ plus dioptrija). Dobroviden potrebuje v starosti 45-47 let + 1.00 dioptrije ; pri 50 letih + 1.50 dioptrije; v starosti 55 let +2.00 dioptrije, pozneje pa vedno več, tako dolgo, dokler akomodacijska zmožnost popolnoma ne popusti in to je približno pri 60 letih. Od tedaj naprej ostane dioptrija nespremenjena do konca.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Z očmi je tako kot z mišicami. Mišice z leti slabijo, oči pa enako. Proces se da s primernimi vajami upočasniti.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Dioptrija -6, šla je preko https://www.doktor1a.com/operacija-oci/ , ker je bil pregled 25€ in če se odločiš za operacijo je všteto v ceno. Končna cena je bila 2100€ .
Pred par meseci sem tam opravil pregled preko A1. Pregled vrhunski na vec masinah... Potem se pogovor z doktorjem ki pravi da imam oci popolnoma zdrave vendar z starostno (55) dioptrijo 1.6. Predlaga zamenjavo lec (rutinska operacija manj od ure za obe oci ), en tip lec bi prisel z max popustom 5.000€ drugi cenejsi 4.000€ za obe oci. Tako da nevem kaj so tebi delali za 2.100. Sicer potem v pisarni me je tajnica v slovenskem jeziku totalno iztirila ker je zacela zadevo obravnavati kot branjevka na trznici . Ce takoj isti hip dam 100€ are bo xx popusta ce dam 500€ are bo xxx popusta in moram dati takoj zdaj ,jutri ni vec mogoce za to ceno...zato sem se pobral...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Verjetno je on imel na napotnico in je bil del stroškov krit iz tega. Sklepam, ker je šlo za -6, za kratkovidnost.
Za daljnovidnost, starostno, mislim, da ne gre na napotnico (ni "bolezensko" stanje, pač pa posledica staranja)

Lahko seveda, da se motim, nisem doma v teh vodah (zdravstvenih - optika).
 

raketa

Pripravnik
25. sep 2007
222
6
18
Gorenjska
www.lomm.si
Pred par meseci sem tam opravil pregled preko A1. Pregled vrhunski na vec masinah... Potem se pogovor z doktorjem ki pravi da imam oci popolnoma zdrave vendar z starostno (55) dioptrijo 1.6. Predlaga zamenjavo lec (rutinska operacija manj od ure za obe oci ), en tip lec bi prisel z max popustom 5.000€ drugi cenejsi 4.000€ za obe oci. Tako da nevem kaj so tebi delali za 2.100. Sicer potem v pisarni me je tajnica v slovenskem jeziku totalno iztirila ker je zacela zadevo obravnavati kot branjevka na trznici . Ce takoj isti hip dam 100€ are bo xx popusta ce dam 500€ are bo xxx popusta in moram dati takoj zdaj ,jutri ni vec mogoce za to ceno...zato sem se pobral...
Operacija je bila po metodi LASIK. Ni bilo pa nič na napotnico ampak vse samoplačniško. Je bilo pa isto če se da aro je tok popusta, ampak to mislim če se meniš preko A1.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
PRESBYOND -VIDIM
Sem bil na operaciji v sredini decembra, danes se še vedno vid sestavlja in niha.
Bom še malo počakal z izjavami.
Dodal bom še ceno, 4000€, enoletno sledenje, ena korekcija po potrebi in profesionalni pristop.

staher
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pred par meseci sem tam opravil pregled preko A1. Pregled vrhunski na vec masinah... Potem se pogovor z doktorjem ki pravi da imam oci popolnoma zdrave vendar z starostno (55) dioptrijo 1.6. Predlaga zamenjavo lec (rutinska operacija manj od ure za obe oci ), en tip lec bi prisel z max popustom 5.000€ drugi cenejsi 4.000€ za obe oci. Tako da nevem kaj so tebi delali za 2.100. Sicer potem v pisarni me je tajnica v slovenskem jeziku totalno iztirila ker je zacela zadevo obravnavati kot branjevka na trznici . Ce takoj isti hip dam 100€ are bo xx popusta ce dam 500€ are bo xxx popusta in moram dati takoj zdaj ,jutri ni vec mogoce za to ceno...zato sem se pobral...
Mešaš jabolka s hruškami. Laserska operacija je brušenje roženice, tebi so pa predlagali menjavo leče v očesu, verjetno s torzično, ki je draga kot pes. Moja laserska operacija je stala pred sedmimi leti v Zagrebu 2300€, od takrat so pa cene verjetno malo padle.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.299
5.835
113
pri taščici
Pred par meseci sem tam opravil pregled preko A1. Pregled vrhunski na vec masinah... Potem se pogovor z doktorjem ki pravi da imam oci popolnoma zdrave vendar z starostno (55) dioptrijo 1.6. Predlaga zamenjavo lec (rutinska operacija manj od ure za obe oci ), en tip lec bi prisel z max popustom 5.000€ drugi cenejsi 4.000€ za obe oci. Tako da nevem kaj so tebi delali za 2.100. Sicer potem v pisarni me je tajnica v slovenskem jeziku totalno iztirila ker je zacela zadevo obravnavati kot branjevka na trznici . Ce takoj isti hip dam 100€ are bo xx popusta ce dam 500€ are bo xxx popusta in moram dati takoj zdaj ,jutri ni vec mogoce za to ceno...zato sem se pobral...
Zivljenje me je izucilo, da sem zacel bezat od trgovcev, ki prevec casovno omejujejo super ugodne ponudbe.
In se je veckrat izkazalo za.prav, kot za napako.