Kupoprodajna pogodba in neizpolnitev obveznosti iz nje

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Naj ga sorodnik osebno obišče ter se z njim lepo pogovori. Včasih lepa beseda lepo mesto najde, čeprav vem, da je tega čedalje manj.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ok. Vidim, da si na vse zdaj jezen, ker nisi dobil odgovora "Ja, obstaja pravna podlaja. Jutr ti bo vse prnesu" Za pravne podlage vprašaj pravnike. Za kazenske zadeve policaje na prvi policijski postaji, (apollio je eden od teh)itd. Zakaj razglabljamo? Zato ker sprašuješ tukaj.
Nisem jezen, ampak posamezniki smetite temo z neumestnimi komentarji in nekimi linki do čisto drugega kompleta ipd., pa sodbami, da je to vredno 40 € ipd..
A se ti zdi, da izpadeš bolj pameten, pa da s tem kaj pripomoreš meni ali drugim?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Naj ga sorodnik osebno obišče ter se z njim lepo pogovori. Včasih lepa beseda lepo mesto najde, čeprav vem, da je tega čedalje manj.
Sorodnik se bo sicer sam odločil, ampak ja, vseeno mislim, da se ni vredno peljat na drug konec Slovenije in pridt trkat nekomu na vrata, pa ga terjat, četudi maksimalno vljudno. Hitro lahko da beseda besedo, pa potem nategun prijavo na policijo, da je oškodovanec prišel njemu grozit ipd..
To ni vredno niti jurja, kaj šele tistih 200 € (ali pa 40 €, če bo kdo od vas lažje spal, pa ne leti nate osebno) kolikor so realno vredne gume.
Iz mojega vidika samo uradna prijava, odločitev pa seveda samo na sorodniku.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Nisem jezen, ampak posamezniki smetite temo z neumestnimi komentarji in nekimi linki do čisto drugega kompleta ipd., pa sodbami, da je to vredno 40 € ipd..
A se ti zdi, da izpadeš bolj pameten, pa da s tem kaj pripomoreš meni ali drugim?
Jaz ti nisem pisal o nobenih 40€, tako da.....:rolleyes: Bolj pametnih bi bila pa večina tukaj in ne bi verjela nelogičnim obljubam. Ampak, se pač nočeš sprijazniti.
Kot je pa že nekdo napisal, se najde tudi kakšen, ki bi verjel, da mu robo po mailu pošlje.
Ne vem več tudi kaj bi ti rad. Sprašuješ za sorodnika,ti si bil zraven, ampak odloči naj on.
Lej , bova temo zaključila.

PS: Sem ti pa dvakrat napisal, da nateguna daj po prstih, ampak, da bo težko. To sem ti napisal, ne pa o vrednostih. !!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Jaz ti nisem pisal o nobenih 40€, tako da.....:rolleyes: Bolj pametnih bi bila pa večina tukaj in ne bi verjela nelogičnim obljubam. Ampak, se pač nočeš sprijazniti.
Kot je pa že nekdo napisal, se najde tudi kakšen, ki bi verjel, da mu robo po mailu pošlje.
Ne vem več tudi kaj bi ti rad. Sprašuješ za sorodnika,ti si bil zraven, ampak odloči naj on.
Lej , bova temo zaključila.

PS: Sem ti pa dvakrat napisal, da nateguna daj po prstih, ampak, da bo težko. To sem ti napisal, ne pa o vrednostih. !!
V bistvu nihce ne ve kaj bi ti rad, ne on.

kr razglabljas in razglabljas o necem kar on sploh vprasal ni
 
  • Všeč mi je
Reactions: VAG in sad

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Jest sem 14 colske prav prosil kupca če vzame s skoraj vsem profilom, vredne sigurno 100 evrov. Gratis...vesel sam da je šlo...še radio sem mu šenkal., da n eomenjam cena avta...oh sam da je šlo.
dimenzije 175/65/14
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Prav 1 sezono vožene z vsem profilom, to je lahko tud DOT 2015 in so ble par let v garaž in pri gumah k jih kupiš moraš prvo pogledat DOT šele pol ostalo gledaš.
Feltne pa so vredne ravno kakih 60-80 evrov a ta tip bi rad 200 da mu prodajalec izroči:valjamse::valjamse::valjamse:
Na konc bomo bral da je prodajalec tožil kupca zarad izsiljevanja
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Prav 1 sezono vožene z vsem profilom, to je lahko tud DOT 2015 in so ble par let v garaž in pri gumah k jih kupiš moraš prvo pogledat DOT šele pol ostalo gledaš.
Feltne pa so vredne ravno kakih 60-80 evrov a ta tip bi rad 200 da mu prodajalec izroči:valjamse::valjamse::valjamse:
Na konc bomo bral da je prodajalec tožil kupca zarad izsiljevanja
Sam sebe smešiš z dvojnimi merili, bedastimi komentarji ter površnim branjem.
Nikjer nisem zapisal, da od nateguna jaz ali sorodnik zahtevava 200 €. Glede na besede nateguna v kakšnem stanju naj bi bil komplet, pa je po moji oceni vreden tam nekje ja.

Še vedno pa čakam tebe, da mi zrihtaš komplet z leto starimi gumami dimenzije 205/55/16 in lepimi platišči za 40 €.
Ajde junak, pa da te vidim, izkaži se sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
V opisu je komplet 4kom.;)
Na vrhu lepo z veliko piše, da je cena za kos.
Z gumami, “ki so še uporabne”? Za nekoga so uporabne tudi 10 let stare.
Pa četudi je cena za komplet - alpine je napisal, da dobi leto stare gume s platišči za 40 €.

Drugače pa itak: “don’t feed the troll”.
Sam ali moj sorodnik z eno besedo nisva rekla nategunu, da naj prinese 200 €. To je bila moja osebna ocena vrednosti in tega mnenja ne bom spremenil.
Če mi pa alpine ali kateri drug uporabnik pošlje link za komplet 4ih lepih platišč z gumami, starimi nekje okrog leta dni, jih pa pridem iskat, pa še za pijačo dam.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Zakaj takoj pravnike, policijo itd ne pa prvo osebnega obiska? Četudi je na drugem koncu Slovenije bo pa en lep izlet.

Makedonci so dveh "sort". Eni jedo pujsa drugi ga videti ne smejo :) in ti drugi znajo veselo nategniti, za drobiž najraje. Dosegel ne boš nič, šola za naslednjič najprej vse predaj potem predaj kpl kupnino. Mimogrede, da bi prepeljal gume ga bi kar nekaj stalo (carina itd) zato jih ni...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
VAG jaz te razumem. pojdi in prijavi. stane te kako uro časa in verjetno en kup izpolnjevanja papirjeve. edino bi se pozanimal ali bi se dalo kako anonimno prijavit.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Kaj boš anonimno prijavil, če mora biti za prijavo kaznivega dejanja osnova verodostojni dokazni materijal? Boš na obtožnici napisal, nategnil je anonimno osebo? Ne obstaja to. Bo treba napisat vse, ime, priimek, datum rojstva, EMŠO, ime očeta, mame, strica, politično opredeljenost ipd, da bo šlo naprej. :)