Kuhinjski robot BOSCH MUM 5 ??

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
no sej to je tudi razlog da bo kupila kitchenaid, je rekla da rajse da enkrat malo vec pa potem (upa) da ima dalj casa mir.

imas mogoce kaksen uporaben link iz ebaya/amazon/...sori, nisem ravno domac z narocanjem iz teh strani in hvala lepa! :)

Če kupiš nutello v Mullerju, mas gor kupon za 10€ v Mediamarktu :)
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Da se še jaz pofočkam. Ena varjanta je tale:

Druga je kitchenaid artisan iz ebaya za nekje 330-370€. Kaj mi je všeč pri kitchenaidu je to, da je to masiven stroj, ki bo verjetno delal zelo dolgo. Bosch pa je v enem še multipraktik, blender in ožemalnik citrusov. Bojim se pa, kako bo recimo dve kili testa naredil brez da se polomi...
Nekaj takega imam sam in tega absolutno ne priporočam. Sem že nekaj postov nazaj napisal, zakaj. Skratka, plastika, ki že od nakupa nenormalno škriplje, cel aparat se konkretno zvija. Plastik fantastik pač...
Če se je njegova mama odločila za KitchenAid, je naredila edino pravilno, sploh če je cena pod 500 €.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Nekaj takega imam sam in tega absolutno ne priporočam. Sem že nekaj postov nazaj napisal, zakaj. Skratka, plastika, ki že od nakupa nenormalno škriplje, cel aparat se konkretno zvija. Plastik fantastik pač...
Če se je njegova mama odločila za KitchenAid, je naredila edino pravilno, sploh če je cena pod 500 €.

Cena v Celovcu, pri Majdiču, saturnu in še nekje je za 175 model ( manj odsvetujem) pod 400 eur, Majdič tudi brezplačno pošlje v Slovenijo.

Še razlika 175 vs 185 je v tem, da ima 185 bolj fency preklopne ročke, krom, ta ima črne in pa malo v nastavkih.

največji problem v nastavkih je pri 175 ona metlica glavna, kjer gre z onega litega dela dol crom obloga po prvem pranju v pralnem stroju, pri 185 pa je to odpravljeno. ( za 175 kao piše ne peri v pralnem stroju) . to rešite tako, da na Ebayu naročite za ene 15 eur ali manj pri kitajcih NOVO, ki je dejansko taka, kot pri 185 modelu,, dobi se celo original za cca 65 eur. Ta kitajska je popolnoma enaka, kot original, po mojem oni delajo za njih.... samo minus pa je, da sem to metlico čakal ene 7 tednov.

Pa še največji plus, da ne raziskujete, če kupite v Avstriji , Celovec VELJA garancija v Sloveniji in to 5 letna, sem vse preveril, pri naših, pooblaščenih serviserjih, ki sicer tudi prodajajo, vendar za 200 eur dražje, za kar se pa že splača na izlet do Celovca ali pa naročilo, da pošljejo ......
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
4BBD22C2-7DA4-4458-A29A-5DDA44543E12.jpeg
Sicer ne vem kje si videl pod 400€, ali pa gre zgolj za napako pri tipkanju, ampak je tale barva (175 model) najcenejsi. Izjema je le crn ki je 10€ manj...

uglavnem odlocila se je pac za kitchenaid, oporekam ji ne, cena se mi zdi ugodna + brezplacna dostava. Zdej morm sam se najdt dodatek za delanje sladoleda :) :)

EDIT: bom pa predal naprej nasvet da naj metlice pere na roke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
mum9 imamo, testo še nekak naredi, za tisti mletje je pa bolj ne. ker ne vrti hitro, tako da... žena ni zadovoljna...verjetno bomo prodali.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Poglej priponko 31499
Sicer ne vem kje si videl pod 400€, ali pa gre zgolj za napako pri tipkanju, ampak je tale barva (175 model) najcenejsi. Izjema je le crn ki je 10€ manj...

uglavnem odlocila se je pac za kitchenaid, oporekam ji ne, cena se mi zdi ugodna + brezplacna dostava. Zdej morm sam se najdt dodatek za delanje sladoleda :) :)

EDIT: bom pa predal naprej nasvet da naj metlice pere na roke.

A je možno, da so zaradi Corone toliko poskočile cene teh aparatov? Zdej je znižana cena za 200 eur višja od prejšnje redne cene. :bonk:

1589294919310.png
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
A si kdo slučajno lasti tole - če prav vem je to neka nova serija z malenkost močnejšim motorjem?

Gledam tudi serijo 9, samo se mi zdi, da je kar precej večji tudi od tega zgoraj.

Rab bi imel poleg še blender, ne vem kako je to kaj praktično in zanesljivo?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja Kitchen Aidi so šli, pa žal zelo gor, tudi v Celovcu, ni nikjer več onih cen, kot mesece ali leto nazaj govorim za 175 ali 185 model, cene, so sedaj vsaj 100 eur višje, kot takrat, ker sem gledal za eno znanko, pa enostavno ni več po tistih dobrih cenah.
 
A si kdo slučajno lasti tole - če prav vem je to neka nova serija z malenkost močnejšim motorjem?

Gledam tudi serijo 9, samo se mi zdi, da je kar precej večji tudi od tega zgoraj.

Rab bi imel poleg še blender, ne vem kako je to kaj praktično in zanesljivo?


preveri še kenwoode. 2 sodelavki ga mata, cena okrog 300 €. Rabijo večkrat tedensko zadeva dokaj trpežna. delajo pa testa iz recimo kila moke tko za občutek
 
Misliš kaj takega?


ja nekaj v tem stilu
onidve sicer imata kenwood major premier

ga mata že 3,4 leta prezadovoljni. Zadeva je trpežna cenovno ni nek bavbav (cca dobrih 300 € je takrat stal), vsekakor vredno razmisleka
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Ko enkrat začneš gledat, pišuka, kar ne ve človek kaj je boljše...Sedaj sem se že nekako prepričal, da bi vzel kar optimum-a od Boscha, vaga se mi zdi precej praktična zadeva, posoda je tudi dovolj velika za 1kg moke, motor je tudi dovolj močan, blender ma stekleni kar je tudi ok. Kako je s samo kvaliteto pa ne vem. Ima pa sedajle 5 let garancije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri
Ko enkrat začneš gledat, pišuka, kar ne ve človek kaj je boljše...Sedaj sem se že nekako prepričal, da bi vzel kar optimum-a od Boscha, vaga se mi zdi precej praktična zadeva, posoda je tudi dovolj velika za 1kg moke, motor je tudi dovolj močan, blender ma stekleni kar je tudi ok. Kako je s samo kvaliteto pa ne vem. Ima pa sedajle 5 let garancije.


kako je z boschem ne vem, vem pa da se kenwoode kupuje kot poceni kitchenaide. Torej za tiste ki recimo ne rabijo tanka doma, ali pa si ga malo bolj s težavo privoščijo, posežejo po kenwoodih. Res je da nimajo direktnih prenosov, so pa vseeno zelo trpežno grajeni.

Če bi jaz danes kupoval multipraktik, bi prej kt boše, (ki roko na srce včasih so bli špica) poglej tud kake tefale, kenwoode pa sploh

Mislim da so boschevi mali gospodinjski aparati malce zaspali. Dajejo poudarek sicer na en kup funkcij, ki so lahk čist okej in uporabne, sam trpežnost je bolj tko tko
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Ko enkrat začneš gledat, pišuka, kar ne ve človek kaj je boljše...Sedaj sem se že nekako prepričal, da bi vzel kar optimum-a od Boscha, vaga se mi zdi precej praktična zadeva, posoda je tudi dovolj velika za 1kg moke, motor je tudi dovolj močan, blender ma stekleni kar je tudi ok. Kako je s samo kvaliteto pa ne vem. Ima pa sedajle 5 let garancije.
Najbolj se pozna pri mletju mesa kakšna je mašina. Sem pregledal nekaj filmčkov po YT...pa zgleda Kenwood veliko bolj zanesljiv.