Kuhinjski robot BOSCH MUM 5 ??

Kakšno mnenje pred nakupom tega kuhinjskega robota ??

https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/bosch-kuhinjski-robot-mum58420

Je to zadovoljiv aparat ?

V tem cenovnem rangu ,mislim da kaj drugega skoraj ni ?

Je pa skoraj pogoj ,da zmore tudi kilogram moke spremeniti v kvašeno testo.
Ne potrebujem pa čudo priljučkov. Važno da meša gnete ...

Kakšna izkušnja dobrodošla.

mogoče se ti splača v tem rangu pogledaš še za kakim kitchenaidom, seveda kake tuje trgovine. Tile imajo praviloma direktnen prenos, kar pomeni da ob nižji moči ponujajo več, hkrati pa je manj možnosti da gre kaj falirat

mi mamo enega muma doma že olala let. otroci so sicer sesuli varovalo pri nastavku za mletje, taok da je potrebno malce pazljisoti, delapa še vedno. Če dosti pečeš, če pripravljaš testa, mase v večjih količinah glej za produkti ki imajo direktne prenose. Če rabiš mašino za zmlet orehe, kruh v drobtine, ter za pripravit kak testo za torto, omlete zna biti tud ta bosch okej

Če greš v nakup takega boscha, preštudiraj za kaj vse ga boš rabu, potem pa poglej na bosch.si kako je z dokupom dodatne opreme, koliko jo ima tvoj izbran model na voljo in če je to tisto kar rabš. Ker te zadeve so že kar dolgo zunaj, tako da je vprašanjekaj in kako se dobi, če se sploh dobi, ter po kakšni ceni
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Kitchenaid artisan, se je prejšnji teden dobil komplet z popusti za 325€ amazon in pa tidi computeruniverse.
Imel bosha prešnjo serijo tegale mlinčka, pa je shodu kar hitro.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
https://flipbook.sparslovenija.si/odlicne-ponudbe-02-19
Na zadnji strani je akcija za MUM9A32S00 Optimum - 339€. Pa zgleda ima bosch akcijo za podaljšano garancijo na 5let.

Pri nas imamo tudi kuhinjskega robota iz prvega linka. Do sedaj je vse opravil z odliko. Tudi 1kg je zdelal. Je pa res, da se je plastika kar konkretno upogibala pri mešanju. :) Pri nas sicer ni tako redno v akciji tako, da bo verjetno ok za nekaj časa. Pri bolj frekventni uporabi pa ne vem kako bi se obneslo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
https://flipbook.sparslovenija.si/odlicne-ponudbe-02-19
Na zadnji strani je akcija za MUM9A32S00 Optimum - 339€. Pa zgleda ima bosch akcijo za podaljšano garancijo na 5let.

Pri nas imamo tudi kuhinjskega robota iz prvega linka. Do sedaj je vse opravil z odliko. Tudi 1kg je zdelal. Je pa res, da se je plastika kar konkretno upogibala pri mešanju. :) Pri nas sicer ni tako redno v akciji tako, da bo verjetno ok za nekaj časa. Pri bolj frekventni uporabi pa ne vem kako bi se obneslo.


Ta iz spara mi je dejansko prehud... To je pri nas v uporabi 2-3 krat mesečno za gnetenje testa . Vse ostalo kar je zraven kavlja ,metlic...je balast.

Sedaj smo mislim da slabih deset let uporabljali tega :
https://www.amazon.de/AEG-KM-400-Assistent-Küchenmaschine/dp/B0006QAMM4

Je mešal tudi po kilo moke za kvašeno.
Sam se je pa sedaj pokadilo iz njega..haha

Pedvidevam ,da bi za naše potrebe bil popolnoma dostojen naslednik nekaj iz te serije : https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/bosch-kuhinjski-robot-mum58420 ??

Sem gledal še malo cenej verzijo https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/bosch-kuhinjski-robot-mum54i00 , sam smo se odločili ,dače že ,vzamemo vseeno tisto bolj srednjo varianto 58420.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Če iščeš samo za mešanje testa in bi imel nekaj od boscha, potem bi lahko gledal katerega od drugih MUM strojčkov, ki ostalih priključkov nimajo. Ampak zgleda vseeno računaš, da boš še kaj drugega uporabljal.
Mi smo pred leti kupili drugega, prvega belega MUM-a sva s kupom priključkov dobila nekje ob osamosvojitvi Slovenije. Tedensko mesimo vsaj za kruh, notri pa je vse plastično in sem vmes moral enkrat menjati zobnik. Ampak to je crknilo, ko so na mesoreznici mleli nekaj kar ni hrana in za kar za kar gospodinjski aparati tudi niso namenjeni. Ko je čez nekaj let spet začel zezati, sem kupil novega brez priključkov, ki jih že imam (kakih 60 €), starega pa potem razdrl in očistil kontakte pod vrtljivim stikalom in še veselo dela pri moji mami. Dokler nisem dobil novega, nisem upal jemati narazen, ker nam je ta zadeva nepogrešljiva.
Meni se zdi zadeva več kot dovolj robustna za gospodinjsko rabo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ta iz spara mi je dejansko prehud... To je pri nas v uporabi 2-3 krat mesečno za gnetenje testa . Vse ostalo kar je zraven kavlja ,metlic...je balast.

Sedaj smo mislim da slabih deset let uporabljali tega :
https://www.amazon.de/AEG-KM-400-Assistent-Küchenmaschine/dp/B0006QAMM4

Je mešal tudi po kilo moke za kvašeno.
Sam se je pa sedaj pokadilo iz njega..haha

Pedvidevam ,da bi za naše potrebe bil popolnoma dostojen naslednik nekaj iz te serije : https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/bosch-kuhinjski-robot-mum58420 ??

Sem gledal še malo cenej verzijo https://www.mimovrste.com/kuhinjski-roboti/bosch-kuhinjski-robot-mum54i00 , sam smo se odločili ,dače že ,vzamemo vseeno tisto bolj srednjo varianto 58420.

Imam Lidlovga tavelikega, bil je nekih 110 EUR. Gonim ga vsak drugi ali tretji dan, kila testa oziroma testo iz kile moke gre za šalo skozi. Kok časa bo pa delal pa ne vem, ko crkne ga nadomesti kichenaid, ker tak stvar res odnese ogromno enga švicanja pri gnetenju testa za krih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Najpomembnejši so pogoni, pri boschu so pač plastični zobniki.
Kitchen aid ki si ga lastim se kar vrti, uporabljam ga pa od tort, kruha, testa pa tudi za meso mleti ga nucam
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Imam Lidlovga tavelikega, bil je nekih 110 EUR. Gonim ga vsak drugi ali tretji dan, kila testa oziroma testo iz kile moke gre za šalo skozi. Kok časa bo pa delal pa ne vem, ko crkne ga nadomesti kichenaid, ker tak stvar res odnese ogromno enga švicanja pri gnetenju testa za krih.

Mi lahko morda zapišete model tega Lidlovega ? Da malo prečekiram po netu.

Pri nas bo res malo v uporabi ,je pa fajn da je.

Gledal sem tudi Gorenje.

https://www.gorenje.si/izdelki/mali...lniki/kuhinjski-roboti/modeli/mmc1000w/663555


Nekje do 250 evrov bi še dal ,več pa res ne. Nesmiselno mi je dati 400-500 evrov,ker se res ne uporablja veliko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Bom pogledal na škatlo. Tale, ki je v youtube filmčku je. Je pa to ponudbi enkrat do dvakrat na leto. Za 250 EUR pa ni hudič, da ne bi nečesa OK dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Najpomembnejši so pogoni, pri boschu so pač plastični zobniki.
Kitchen aid ki si ga lastim se kar vrti, uporabljam ga pa od tort, kruha, testa pa tudi za meso mleti ga nucam
Ja, res je. Lidlov je kupljen ker nisem bil ziher če to rabim, naslednji bo definitivno Kitchen aid.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bom pogledal na škatlo. Tale, ki je v youtube filmčku je. Je pa to ponudbi enkrat do dvakrat na leto. Za 250 EUR pa ni hudič, da ne bi nečesa OK dobil.


Prosim , če boš našel model. Nikjer drugje ne najdem oznak,modela..7

Ja tam do 250 evrov je max.

Dejansko mi je najbolj pomembno , da je za tiste parkrat na mesec ,leto sposoben naenkrat zamešati 1kg moke+ dodatki.

To količino pa vsaj glede na zapis mešata tako MUM serije 58 kot tisti Gorenjski ki sem ga prilimal.

Zdaj da vidim še tega lidlovega ,potembo pa počasi padla odločitev.

Nimam ideje ,kdo je kaj realno proizvajalec Gorenjevega ? Bosch je bosch. Samo kdo jih dela za Gorenje ?

lp
 

dakrone

Zelenc'
10. mar 2019
4
3
3
Gorenjevi so delani na Kitajskem, gre za dokupni program kot Gorenje temu pravi.
Bosch MUM5 ni bogve kaj, imam obilo izkušenj. Njihova najboljša serija je bila MUM8200, ki je danes star kakšnih 11-12 let in so vrhunski aparati, ki jih žal ne delajo več. Približen ekvivalent je serija MUM9, čeprav je bila vmes še ena boljša, MUMXL10T, prav tako ne delajo več (so bili preveč kvalitetni očitno).
Motorji v teh Bosch MUM5 serijah so za moje pojme smešni. Dokler MUM8200, MUMXL10T in MUM9 imajo pa že kar zelo robustne in močne kot tudi trpežne motorje.
Za primer iz mojih izkušenj ljudi, ki jih poznam. MUM8200 že 11-12 let 3-5 krat tedensko dela kot ''singerica''. Vmes je bil menjan enkrat motor, in trikrat reduktor enota, bil je še štirikrat čiščen in podmazovan. Tudi kakšna metlica ali gnetilka je odpovedala in to so vse težave z njim.
MUMXL10T dela 2 leti enako kot MUM8200, zaenkrat še brez težav.
MUM9 je v pogonu šele leto dni in se že pojavljajo težave.
Meni osebno je pri Boschu všeč dobavljivost in hitrost dobave rezervnih delov kot tudi servisna mreža v Sloveniji.
Poznam primere kjer te Bosch MUM-e uporabljajo tudi v profesionalne namene (hoteli, šole, vrtci, bolnišnice...) pa se povsem dobro obnesejo. Ko pride do težave, je rezervni del v dveh/treh dneh že pri serviserju in ga lahko popravi hitro (odvisno spet od njegovega časa in volje).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
V bistvu je tuki kar neki za študirat. Fajn tale Kitchen aid, sam je drag ko pes. Pol cene je zgolj znamka. Cena je pa taka, da dobiš za podoben denar kak profi mešalnik za testo, ki ti zgnete še kaj več kot samo kilo moke z vodo, tko da fajn je, sam definitivno je za preštudirat.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Midva sva kakšni 2 leti nazaj hotela kupiti Bosch MUM - ne vem več modela, bil je nekje v rangu 250€, nato pa našla v Big Bangu Tefal Masterchef Gourmet, takrat mislim da okrog 270€. Kar nekaj nastavkov, pogosto v uporabi, do sedaj brez pripomb, dela kot mora...
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
kalbo vem za kitchen aide ki se vrtijo 30 let pa še kar delajo. Veliko jih uporabljajo v lekarnah za mešanje magistralcev. In stvari delajo kot se šika.
Kot sem rekel imam kitchenaida artisan, bundle dobil v akciji na amazonu za 375 eurov, redna cena pri nas okoli 700 zunaj pa okoli 500
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Vem, to je life time aparat. Tole je podobna debata, kot tam pri orodju o gedorah in mašinah. Ko meni Lidlova Zofi crkne, sploh ne bom razmišljal, sam poiskat nekje v akciji in kupit Kichen aid Zofko in gas. Sam jest to vrtim skoraj vsak dan. Enmu, ki bo vrtel to zadevo enkrat na 14 dni je pa vseeno, če kupi nekaj nižjecenovnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex