Kuhanček, štanti...

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Mucek pravi:
Citat:
Uporabnik matj pravi:
verjetno se bi ta vikend že lahko začelo

Nebi blo slabo
smile-1.gif


@Ralliart: Kam si pa ti hodil na kuhančka...pri Šuštarskem mostu sem namreč vedno dobil dobrega, in ne nekega razredčenega sokca...
wink-1.gif

Jest vsako leto tam visim,najraje na plocniku,tam pri mostu mi ni vsec,pil sem povsod in ponavadi po 8ih nehal ker se mi je zdelo kot da sem spil 2 pira,seveda zaradi tega vedno naprej nadaljujem z pirom.
Kolkr se spomnem k je mat skuhala vin tako kot se zagre,je bil mocan kot 100 matr,na stantih je pa glih tolk da je okus.

Ce pa misli bit 2 eur tiste 2 deci uscanije naj si jo pa kr nekam utaknejo,ze 350sit je bilo dost za tist stamprle.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Nažgat se ga s kuhancem najbrž ni preveč pametno. Mislm da si bolan potem ko svija. Pa še tist cuker ojojoj.

To je bolj namenjeno temu, da te mal pogreje, kot čaj. Je pa res, da do zdej enkrat nism dobrega pil, razen, če je bil domač (jst ali kdo od kolegov prnesel seboj). In pomoje da bomo letos spet "švercal" svojga s sabo...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
večji problem teh štatntov je za moje pojme ker imajo vino poden od podna.

Ker če sam skočiš iskat (obpriliki) kam na štajersko vinček po 1,20 EUR pa je tak da ti srce zaigra, narediš mečungo 50 50 z vodo, zagreješ, malo sladkorja (po občutku oz. gledena sladkost vina), klinček ter en malčk cimeta.....ga ni štatna, ki bi vsaj senco tega točil.

Pa tudi rdeče vino je parv užitno v segreti kombinaciji z vodo.

Najboje je, da si doa nakupša vino v termosko pa ga greš potem na štant med folk popit
hysterical-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
953
113
Titograd
Hja, tu na štajerskem je sicer izbire dobrega kuhanega kar dobra, ampak so že tudi taki ki rumenega muškata, ki je sam po sebi že sladek, še cukrajo.... mater mu nešolano. hvalabogu vsaj buta
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
večji problem teh štatntov je za moje pojme ker imajo vino poden od podna.

Seveda,za tak primer lahko izberes najvecji scanje od vina,sej itak z cukrom in klincki delas okus,folk pa sam da voha klincke ze misl da je to kuhancek.
Nasa mat je pozimi pred leti nardila kuhan vin ko smo bajto delal in je bil vin iz navadne flase,namizno belo varianta,razredcen pa je bil se vedno 10x mocnejsi od tega na stantih.
Men je tam v mestu super da gres mal na sprehod in koncas pri stantkih,sam tist kuhancek je nateg prve klase in nemorem mimo tega nategovanja.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Se strinjam z vami. Tej štanti so vsi en velik nateg, ki pa očitno laufa. Itak folk ve kolko je ura ampak greš tam zaradi družbe in druženja (vsaj jst sm tko hodil, ko sm bil še v LJ).

Itak, da je najboljše, ko si doma vzamem refošk in si pripraviš domačo mešanico, ki dejansko IMA okus (pa ne po kalčkih
smile-1.gif
)

Mogoče malo off:

Smo pa bli enkrat na fešti za 1. maj in smo se ga zelo pošteno nažgali, nardili nekaj neumnosti in zadnja, ki nam je padla na pamet je bla ta, da si gremo skuhat vino. Ker pa nismo našli kalčkov smo mi pametni pobje v vino nasuli kar poper
stupid-1.gif
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Hmm,če je tale tema tudi o štantih: meni pa niso všeč ti plastik fantastik beli štanti, ki jih imajo v Lj. že par let.

Pa da sploh ne omenjam katastrofe od Kitajcev z njihovo GLASNO kramo na teh štantih....(me vse mine že 20 m pred takim štantom).

Bolj bi mi bilo všeč,če bi bili božični štanti leseni...kot npr. v Avstriji.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Akasha pravi:
Hmm,če je tale tema tudi o štantih: meni pa niso všeč ti plastik fantastik beli štanti, ki jih imajo v Lj. že par let.

Pa da sploh ne omenjam katastrofe od Kitajcev z njihovo GLASNO kramo na teh štantih....(me vse mine že 20 m pred takim štantom).

Bolj bi mi bilo všeč,če bi bili božični štanti leseni...kot npr. v Avstriji.

Do avstrisjkega bozicnega okolja smo pa mi se zelo dalec.
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Pravkar prišel s prvega kuhančka v letošnji sezoni
tongue-1.gif


Odprti so bili samo trije štantki na tržnici pri stolnici...spili enega, ki je bil tako hudo razredčen da je joj
crazy1.gif

Naslednjega smo spili v Zlati ladici, ki je bil pa že malo bolj podoben pravemu kuhančku...

Aja še cena...

Za razredčeno verzijo smo plačali 1.5 orja medtem ko je v Ladici 1.7
wink-1.gif


LP
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.883
1.331
113
Letos je zadnjič, da so hišice v nagravžni beli podobi.
wink-1.gif


Za naslednje leto se obeta nekaj novega.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Ja upam da res. V Grazu sem vidla take luškane hišice, ki imajo zgoraj v strehi vgrajeno izložbo, spodaj pa potem prodajne izdelke. Zelo kjut zgleda.
smile-1.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik Mucek pravi:

Naslednjega smo spili v Zlati ladici, ki je bil pa že malo bolj podoben pravemu kuhančku...

Aja še cena...

Za razredčeno verzijo smo plačali 1.5 orja medtem ko je v Ladici 1.7
wink-1.gif


LP

Tudi mi smo naredili v soboto otvoritev sezone veselega decembra v Zlati ladjici. Temen kuhan vinček je bil odličen
a050.gif


Poleg tega so nam pa družbo delali še neki jelenčki iz Nove Zelandije
grin1.gif