Z avtom v Budimpešto

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, če je na poti od Ljubljane do Budimpešte (in tudi v mestu) kakšna posebnost, na katero je treba paziti?
Vem, da je potrebno vnaprej za 20€ online kupiti 10-dnevno vinjeto.. v mislih imam bolj kaj drugega :) Radarji?

Hvala!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.340
3.432
113
Nekaj jih je, ampak so vsi lepo v navigaciji Tom Tom Go.
Lahko pa se voziš po predpisih.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ja, saj ponavadi se držim predpisov, imajo pa kje kakšno inkasantsko foro..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.426
5.409
113
Pozdravljeni,
zanima me, če je na poti od Ljubljane do Budimpešte (in tudi v mestu) kakšna posebnost, na katero je treba paziti?
Vem, da je potrebno vnaprej za 20€ online kupiti 10-dnevno vinjeto.. v mislih imam bolj kaj drugega :) Radarji?

Hvala!
Radarje ti pokaže Waze. Lahko pa se pot podaljša za uro ali dve zaradi zastojev, ki jih Waze tudi pokaže. Prejšnji teden jo je vloger obiskal in posnel tudi pot, morda najdeš kakšen namig.

 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Vinjeto kupis enostavno na Petrolih od Maribora naprej, ja.

Ce bos avto kjer parkiral, pazi in imej vedno drobiz forintov s sabo. Ker samo to avtomati sprejemajo.

Gres v hotel ali apartma?
 
  • Všeč mi je
Reactions: SoulMan in tony

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Ce bos avto kjer parkiral, pazi in imej vedno drobiz forintov s sabo. Ker samo to avtomati sprejemajo.

Pa še to je večinoma možno plačati le do tri ure parkinga. Da ne boš čudno gledal, ko ti avtomat izbruhne vse kovance, ki si jih nametal notri - do 180 minut ti ob "nalaganju" kovancev lepo sešteva čas, ko pa pri polnjenju prekoračiš 180 minut, pa ti vse nazaj izbruhne. :) Seveda pa na avtomatu nič napisano v večini sveta razumljivem jeziku... :) Jaz sem to skapiral z metodo hiljadh uzaludnih pokušaja. :) Za daljše parkiranje pa so parkirne hiše večinoma po 500 forintov/ura, poznam edino eno v centru, kjer je dnevni parking bil cca. 9€ na dan, ampak se moraš malo potrudit, da jo najdeš. Je pa na Matyas utci, blizu znamenitega Mosta svobode.

Sama pot pa je, kot so omenili, brez posebnosti.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Tu moras pazit, ker vcasih ni nicesar za najt. Ker je veliko rezerviranih z registracijsko stevilko.

Mi smo parkirali na urejenem zunanjem parkiriscu, kamere vsepovsod. Cena je bila nekih 3, 5€ dnevno, ce se ne motim.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hvala vsem, uporabno.
Avto bom parkiral kar v hotelu, samo še najti ga moram.. :) Sklepam da bo to še najlažje in da taxiji niso ne vem kako hudo dragi..
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.163
3.090
113
Pa redar te bo obiskal takoj, ko ti na parkirnem listku čas poteče. No, ni nekaj kar tudi v Lj ne bi poznali.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Hvala vsem, uporabno.
Avto bom parkiral kar v hotelu, samo še najti ga moram.. :) Sklepam da bo to še najlažje in da taxiji niso ne vem kako hudo dragi..
Poglej tu za hotel. Z mojo sva bila ze večkrat na kupon varianto in je OK. Hotelsko varovano parkirišče/garaža je od 15 do 30€ na dan...

Za okoli po mestu pa metro... Al pa peš, odvisno kje si...
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Mislim, da sem ob bookingu pripisal, da želim parking... pa mislim, da je bilo manjše doplačilo.