Kuhala (indukcijska) plošča

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Da ne odpiramo nove teme. Crknila je stara steklokeramična plošča Elektrolux stara 15 let. Išče se nova indukcijska. Glede na dosedanje izkušnje z gospodinjskimi aparati ne mislim kupovati nekih dragih izdelkov, ker me je izučilo, da visoka cena ni garancija za dolgo življenjsko dobo. V glavnem, nekaj, kar ima čim več garancije in če po preteku garancije crkne, mi je ne bo žal zamenjati z novo.
Danes sem na hitro naše tole: https://www.beko-si.com/indukcijska-kuhalna-plosca-beko-hii64201f2ht/

Je to za kaj?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
poglej morda Bosch če ti je. Nam je letos crknila stara elektroluks, sem za 400 kupil bosch, ful zadovoljen, lepše vklapla, malo tišja, ena stran fleks. mislim da za tak denar ne bi mogo dobit boljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Beko ima 5let garancije (2+3), Bosch pa samo 2 leti. Pa ravno Bosch je tisti, na katerega sem dal toliko, pa me je zelo razočaral, tako, da firma ni več pomembna. Smo letos šli iz Boschevega super dragega pralnega stroja (Home Professional) na nekega osnovnega Bekota, pa pravi žena, da Beko bolje pere kot tisti Bosch. V glavnem, zanimajo me izkušnje z indukcijskimi ploščami in pa katere funkcije so uporabne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Vglavnem: sem ti napisal mojo izkušjo, in kaj mi je boljše pri Boschu. Seveda pa je bil stari elektroluks star 12 let, in zato ni za primerjat. Tudi star stroj 8 let primerjat z novim Bekotom nima smisla. Funkcije ki jih pa jaz uporabljam, je : prižgem, skuham in vgasnem, drugega od plošče ne pričakujem.
Tudi novi Beko bo proti tvoji 15 let stari elektroluks pravi avijon. Nikakor pa ne navijam za Bosch, ne govorim da je to dobra firma. Sam sem jo kupil v sili, ker mi je stara crknla sredi lockdown-a in sem nekako pač kupil Bosch, če bi bile trgovine odprte, bi kupil kaj drugega. Ampak, dela pa zaenkrat super za ta denar.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Na kaj je po moje fino paziti:

zelo fino je, če imaš slider pri nastavljanju jakosti. se pravi lestvico od 1-9 in potem klikneš željeno stopnjo. druga možnost je, da je +/- varianta in potem moraš klikat + npr, da prideš do stopnje 7.

druga fina reč, vendar kakor za koga, je pa to, ce lahko dve kuhališči združiš. npr imaš kako dolgo posodo/pekač in lahko preko dveh kuhališč to greješ

In pa zvezno gretje ali kako naj rečem. Eni jamrajo, da se njihove plošče zaganjajo in potem nehajo - kot on/off in potem je povprečje nekje izbrana jakost. Ne vem, zna biti moteče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990
Beko ima 5let garancije (2+3), Bosch pa samo 2 leti. Pa ravno Bosch je tisti, na katerega sem dal toliko, pa me je zelo razočaral, tako, da firma ni več pomembna. Smo letos šli iz Boschevega super dragega pralnega stroja (Home Professional) na nekega osnovnega Bekota, pa pravi žena, da Beko bolje pere kot tisti Bosch. V glavnem, zanimajo me izkušnje z indukcijskimi ploščami in pa katere funkcije so uporabne.

če ti je garancija + cena point pejt v ikeo. Kolega jo je kupil za neke male/razumne pare in je več kot zadovoljen z njo. So pa to v bistvu whirlpool oz electrolux mašine, nekoliko starejša tehnika in logo od ikee.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Da ne odpiramo nove teme. Crknila je stara steklokeramična plošča Elektrolux stara 15 let. Išče se nova indukcijska. Glede na dosedanje izkušnje z gospodinjskimi aparati ne mislim kupovati nekih dragih izdelkov, ker me je izučilo, da visoka cena ni garancija za dolgo življenjsko dobo. V glavnem, nekaj, kar ima čim več garancije in če po preteku garancije crkne, mi je ne bo žal zamenjati z novo.
Danes sem na hitro naše tole: https://www.beko-si.com/indukcijska-kuhalna-plosca-beko-hii64201f2ht/

Je to za kaj?
Kot so rekli je fajn imeti:
- ploščo na kateri se lahko več kuhališč združi v eno
- slider 1- 9 + da ne tapkaš tistih + in -

Potem pa še imaš tu razne funkcije za udobje. ki pa seveda nekaj stanejo:
-samodejno vretje
-samodejno "pečenje"
- "hrana ostani topla"
- itd..


Ne vem pa če so tele plošče že inverterske...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Beko ima 5let garancije (2+3), Bosch pa samo 2 leti. Pa ravno Bosch je tisti, na katerega sem dal toliko, pa me je zelo razočaral, tako, da firma ni več pomembna. Smo letos šli iz Boschevega super dragega pralnega stroja (Home Professional) na nekega osnovnega Bekota, pa pravi žena, da Beko bolje pere kot tisti Bosch. V glavnem, zanimajo me izkušnje z indukcijskimi ploščami in pa katere funkcije so uporabne.
Priporočam ti indukcijo znamke Aeg.3 leto brez enega problema...trkam po lesu.Sem tud prej imel Bosch 5 let.In nisem bil najbolj zadovoljen.Zdej k imam Aeg je top.Ima drsno upravljanje...združevanje kuhališč.Ventilator zelo tih...pr Boschu bil kr glasen.Ima tud funkcijo Stop&Go itd.Skratka top zadeva.Mislim,da ima Aeg trenutno 5 let garancije.S tem da moja je širine 90cm.Ti ziher kupuješ klasično 60?
Tale model,je pršu za mojo.Sta skor enaki...mal je razlike.


Takrat je bla redna cena 1440 eur.V akciji je bla 849 eur.In 5 let garancije je blo tud takrat.Dokupil sem vseeno še 2 leti.Tako,da imam 7 let mir.Po 7 letih če crkne grem po novo.Ker bo odslužla svoje...Aja...moja ima od 0-14...drsno upravljanje :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Evo indukcija Beko-hii64201f2ht je že približno 1 mesec vgrajena in celo dela. Ima pa žena težavo pri kuhanju. Ko vklopi obe kuhalni površini na eni ali drugi strani in hoče hitro greje (na max. to je na 9) se moč čez nekaj časa samodejno zmanjša na 7, kar jo seveda jezi, ker hoče od kuhališča vso moč. Sicer v navodilih piše, da je to zaščite pred pregretjem. Imajo to vse plošče? JE to zaradi premalo zračenja pod ploščo, ali pač zaradi več sočasno vklopljenih kuhališč na največjo moč?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ena funkcija je "delitev" boosterja med dve sosednji plošči, ko daš eno na booster pade druga na manj - pač odvisno od plošče, mislim da nam nekje na 6 max. Gre za probremenitev elektro napeljave in pregretje same plošče. rešitev je kuhanje po diagonali - potem na obeh dela booster.
Druga funkcija je pa varnostni izklop booster funkcije po določenem času - da ne pride do "besnega vretja" ali pregretja plošče. Načelno to nebi smelo bit moteče, saj gre dol le za eno ali dve stopnji - spet odvisno od plošče - in še vedno močno vre.
Booster se bi naj uporabljal za na hitro zavret vodo recimo, ne pa za kuhanje.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kot so rekli je fajn imeti:
- ploščo na kateri se lahko več kuhališč združi v eno
- slider 1- 9 + da ne tapkaš tistih + in -

Za prvo thumb up, res je, se strinjam 100%
Za drugo pa nisem prepričan, kje so dejansko plusi. Ko sam postavim piskr na plato, grem iz 0 na 9 (torej en klik, en pritisk s prstom na "krogec"). Potem pa, ko zavre, nastavim na nižjo vrednost. Ni ne vem kako veliko dela ... je pa res bolj fensi, če maš slajder, ja.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Pri Siemensu (ki je ista grupa kot Bosch) imaš lahko en boost na levi in enega na desni hkrati. Če imaš prižgana oba desna oz. leva, je potem pri obeh (hkrati) lahko največ 9.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri Siemensu (ki je ista grupa kot Bosch) imaš lahko en boost na levi in enega na desni hkrati. Če imaš prižgana oba desna oz. leva, je potem pri obeh (hkrati) lahko največ 9.
Odvisno od vezave plošč, eni imajo skupaj vezani obe levi in obe desni, drugi pa obe zgornji in obe spodnji. Glede na obremenitev je bolj smiselna vezava obeh velikih in obeh malih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
moj bosch ne. enga dam na boost, drug ostane na 7 recimo. dva na boost še nisem rabil.
Kot so pisali, najbrž je res razdeljeno na polovici (dve fazi). Ker tudi pri.meni to naredi samo v eni kombinaciji (velikega in majhnega grelca ki sta na isti fazi) .
Lahko boostam oba velika grelca, lahko boostam oba mala, lahko boostam velikega in malega samo ne smeta biti na isti fazi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sej ne moreta biti na isti. Ker ima vsaka polovica svojo "matično" in ta svojo fazo.
Jaz imam celo tako, da imam vsako polovico na svoji varovalki.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda je lahko cela indukcija na zgolj eni fazi - ni pa priporočljivo - in pa pri dvojnem boostu bo skoraj sigurno ven metalo.

Poglejte navodila za vgradnjo - nekateri imajo še bajpass not nameščen, ki ga moraš odstranit, če imaš dve fazi.

brunobruno saj dve fazi imata vedno vsaka svojo varovalko. ;)
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Za prvo thumb up, res je, se strinjam 100%
Za drugo pa nisem prepričan, kje so dejansko plusi. Ko sam postavim piskr na plato, grem iz 0 na 9 (torej en klik, en pritisk s prstom na "krogec"). Potem pa, ko zavre, nastavim na nižjo vrednost. Ni ne vem kako veliko dela ... je pa res bolj fensi, če maš slajder, ja.

Slider je super. Sploh, ko pri juhah in corbah lovis ravno pravo vretje. Moja naslednja ga bo nujno imela. Upam seveda, da se dolgo ne.

Super je tudi kovinski rob, ko gre kaj cez (pri kuhanju in delu od doma na primer), baje patudi sciti vogalcke, ce piskre grdo premetavas.