Križarjenje ?

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
S kolegi razmišljamo o križarjenju (Sredozemlje ali Karibi), in me zanimajo izkušnje pozitivne-negativne iz prve roke. Kaj priporočate, odsvetujete,.. Ali so pirati tudi na teh dveh destinacijah? Kateri termin je najboljši za Karibe?

Hvala!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
iz prve roke ti lahko povem za sredozemlje, začetek maja 2008. Bil prvič na križarjenju, ker so vsi hvalili, kako je oh in sploh. Prej sem pa tudi že videl nekaj sveta, tako da razmere po hotelih so mi znane... Ladja je bila 4*+, plačali smo sobe brez okna (najcenejše) dobili pa sobe z balkonom, čistoča vrhunska, sobo pospravijo 2x na dan, postrežba vrhunska, hrane kolikor hočeš. Na vrhu ladje je bil samoposrežni bife, kjer si lahko v bistvu cel dan jedel tisto bolj klasično od špagetov, pic, hamburgerjev, pomfrija.... nekje v pritličju je restavracija s klasično strežbo (vključeno v ceno le naprej moraš napovedati) Mi smo na klasično strežbo hodili le na večerjo, kjer si izbiral med 5 predjedmi, 3 hladnimi jedmi, 5 glavnimi jedi in 5 sladicami... Hrana ni klasična ampak bolj "gurmanska" (jagodna juha, pečene prepelice,...) Večerja traja 2,5 uri, pa v majicah jih je bolj malo
wink-1.gif

Pijača: zjutraj sok, čez cel dan voda brezplačna na zgornjem samopostrežnam delu. Ostala pijača sorazmerno draga. Pivo mislim da je bilo 7€. Na ladjo lahko prineseš pijače kolikor želiš, vsaj mi smo imeli takšno izkušnjo. Ko si na ladji se odločiš, kako boš poplačal stroške, ki jih boš naredil. Dobiš kartico in se ti nanjo "nalaga" vse kar zapraviš. Najbolje je, da imaš kartico in podpišeš prazen slip v naprej (prvi ali drugi dan), pa na koncu dobiš samo račun v sobo, kjer lahko preveriš če vse štima. Tisti, ki so se odločili za plačevanje z denarjem na koncu so stali v vrsti več ur
frown-1.gif

Em.... kaj še? Organizirani izleti so na ladji dragi. Mi smo vse si ogledali sami, pač pogledaš kaj ponujajo na ladji in nekaj podobnega potem kr tam najdeš. Časa za oglede je bilo bolj malo. Pogledaš na hitro mesto, kjer pristaneš, greš na pivo, dva, tri...
smile-1.gif
in nazaj na ladjo.

Zaključek: Je odlična sprememba napram kakšni turčiji, tuniziji in kao njihovim hotelom z 5*. Je za probat, ker zares dobiš občutek, da si nekaj več. Sicer za glavni dopust tega nebi izbral, ker imam rad vsaj teden dni izležavanja. Bom pa zadevo verjetno ponovil, vendar na karibskem območju!

Če te še kaj zanima pa le na dan z besedo
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Ladnja je bila COSTA MEDITERRANEA , rezervirali smo na cruise and ferry center portorož, cena je bila za mojo oceno ugodna, čeprav se je dalo kasneje iti še ceneje
wink-1.gif


Namestitev v kabini: 290,00 € x 2 osebi
Pristaniške takse : 85,00 € x 2 osebi
Obvezno zavarovanje prtljage: 10,00 € x 2 osebe
Dodatek na gorivo: 25,00 € x 2 osebi
Stroški rezervacije : 13,00 €
Skupaj: 833,00 €

Cena vključuje:
križarjenje po programu, namestitev v izbrani kategoriji kabine, razširjen polni penzion (zajtrk, kosilo, večerja, polnočni bife), kapitanovo večerjo, zabavni večerni program, predstave in animacije, športne aktivnosti, uporaba bazena, fitnesa, saune,...

Cena ne vključuje:
osebne porabe, napitnin (OBVEZNO DOPLAČILO NA LADJI), fakultativnih izletov, zavarovanja odpovednega rizika

+ prevoz do genove + parkiranje
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
za koliko časa si to šel in koliko te je približno prišlo vse skup s parkirninami, napiitninami, drugo porabo na ladji, doplačili ipd?


LP
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
bil sem samo en teden (drugič mora biti več ), napitnine (kar na račun pripišejo) in pijača (zvečer pri večerji kakšno pivo in potem v baru še kakšen koktail, ampak ZELO malo vsega skupaj je bilo za 4 osebe 493€, ki sem jih poravnal z eurocardom.... + seveda kar porabiš za oglede mest in koliko tam pač zapraviš, to je pa čist osebno. V bistvu ti niti ni treba iz ladje dol, če ne želiš....

Se pa da ta enak aranžma dobiti za 199€+doplačila (doplačila pa si lahko ogledate v enem postu višje). Če pa ti je dovolj ladja s 3 zvezdicami, pa je bila zdajle ponudba za 15 dni za 199€... Zadeve so poceni, če le lahko malce prilagodiš datum odhoda!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Lahko opišeš še ruto, v katerih pristaniščih ste se ustavljali?

Je bla skrajšana tura, ker je bilo za prvomajske praznike....
GENOVA, Italija
AJACCIO, Korzika
TUNIS, Tunizija
LA VALLETTA, Malta
NEAPELJ, Italija
SAVONA, Italija
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Resno. Za Karibe sem sicer izvedel, da pirati tam so - kolegica od sodelavke je bila na križarjenju ko so jih hoteli napasti, vendar je bil njihov kapitan zadosti priseben, da je poklical pomoč in takoj obrnil ladjo..