Ravna streha na hiši?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.479
2.948
113
Da, sicer jo da tudi proizvajalec. Morda bo bolje, da kar pokličeš na firmo in se tam pozanimaš ker so vseeno bolj direktne informacije. Je pa nekje 10 let garancije na vse narejeno po predpisih. Po 25 - 30 letih se zadeva umije s pritiskom in preplasti in je spet naslednjih 20 let mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Če imaš nepohodno ravno streho je menda ceneje na m2 od klasične strehe in tudi dost manj je imaš kot klasične npr. dvopanice. Nisem se še nekaj fejst informiral, cena mi je tukaj zadnji faktor, bolj me zanima kvaliteta.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.040
4.028
113
Tudi če ti ravna streha ne pušča imaš še en kup drugih pomislekov da ni ok. Recimo klasična streha z zračnim kanalom je eden od glavnih elementov pasivnega prezračevanja na sodobni hiši (beri: odvaja vlago iz objekta). Če imaš ravno streho ki je dejansko vodo- in paro-nepropustna zalita betonska plata gre vlaga lahko samo še skozi zidove (torej je nujna uporaba kvalitetnih paropropustnih materialov) ali pa preko sistemov aktivnega prezračevanja.

Pa preden doktoriraš še preveri če lahko gradiš ravno streho na tvoji parceli, ker v večini prostorskih aktov občin so take strehe prepovedane "per se".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Vse je dogovljeno po lokacijski informaciji :) Saj se tudi jaz vedno bolj nagiban k eno ali dvokapni strehi...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.282
6.480
113
pri taščici
Jok brate, pri klasični strehi že dolgo tlačijo in lepijo parne zapore pod Knauf. Tako da ne vem koliko vlage gre cez to parno zaporo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Ta zgodbica o dihanju je že zdavnaj pozabljena, od kar se hiše izolirajo. Tudi o odvajanju vlage skozi zidove, kjer je 15cm stiroporja in 1cm plastične zaključne mase. Če bi prišla vlaga v stiropor, bi fasada na hišah kar lepo razpokala in odpadala.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Starša živita v bloku dobrih 40 let z ravno streho, mi imamo pisarne v prav toliko starem (prej) tudi z ravno streho. Pri starših je v vseh teh letih prišlo mogoče dvakrat do zamakanja, dokler sosed zgoraj ni "popizdil" in zaplenil ključe strehe in brez njega ni več dostopa gor - point: dokler kdo gor ne hodi je večinoma ob rednem vzdrževanju on dobri izvedbi vse OK. Pri nas smo predlani dokončno ukinili ravno streho. Največ problemov je bilo z razpadajočimi vertikalnimi vodi (odvodnjavanje strehe, zračniki,...) in pa seveda stalnimi posegi raznoraznih TV/klima/... monterjev na strehi, ki so vsak po svoje pripomogli k zamakanju - po navadi par metrov proč od dejanskega puščanja. Sedaj smo dali gor rahlo dvokapnico, ki pa je dejansko skrita "za zidom" od prvotne strehe, tako da tudi nekih dovoljenj ni bilo treba, problem pa je rešen.

Če bi sam delal ravno streho na novem objektu bi sigurno razmišljal v smeri ozelenitve - zelena streha.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.668
6.883
113
AvtoFun, mi imamo ravno streho pa še elektrarno gor, lahko prideš pogledat okoli če te zanima :)

Po besedah izvajalca je zadeva "neuničljiva", če ne pride do mehanskih poškodb.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.392
113
ena od zabav sopotem tudi skriti žlebovi itd, pod fasadami, ko tam kaj spusti, si ne znam predstavljat, trganja narazen. Ni bilo lahko ženi razložit, ampak skozi denarnico se je potem vseeno dalo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Če bi sam delal ravno streho na novem objektu bi sigurno razmišljal v smeri ozelenitve - zelena streha.

Ampak koliko "berem" je izvedba te zelene strehe kar lep strošek? Vsak dvakratnik normalne ravne strehe? Zraven tega, zakaj je pa tisto bolj sigurno od klasične ravne strehe? Kaj pa ko se tisto konkretno napije? Ne predstavljam si npr. ta mesec maj ki je bil sedaj, sploh zadnji teden ko je bil dež na dež? Kam potem gre vsa tista voda vlaga...?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.668
6.883
113
uf, od januarja že...ni fertik, je pa dovolj za bivanje :)

1559558458532.png


Panorama, zato je spodaj levo malo "zamaknjena".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.392
113
Daj še kakšno od daleč..da nimaš to nekih kontejnerjev :evil:

precej položno zgledajo celice, vredi vleče žarke? kako je s tem bolj popoldne in dopoldne?