Kriza in recesija

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.730
113
blizu močvirne prestolnice
Na področju malic cene padajo. Danes jedel za 6,5eur toplo malico v sneberjah. v Škofji Loki za 7.2... od prejšnjih 8 in gor EUR je to zanimivo Poceni...
To je bilo zato, ker so se te ustrašili :evil: Če si bil v tisti gostilni, ki je ob stari cesti proti Poljanski dolini ja tista ima odlične malice pa ogromne porcije. Lansko leto so imeli kakšen teden dni zaprto,ker jo je zalilo, je pa stara stvar, ni za kravatarje.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.472
63
To je bilo zato, ker so se te ustrašili :evil: Če si bil v tisti gostilni, ki je ob stari cesti proti Poljanski dolini ja tista ima odlične malice pa ogromne porcije. Lansko leto so imeli kakšen teden dni zaprto,ker jo je zalilo, je pa stara stvar, ni za kravatarje.
Povejta za katero gostilno gre, da se enkrat ustavim na malci. Da uskladimo cene :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in Hanzi

dask

Fizikalc
21. sep 2023
203
204
43
Tudi jaz sem to opazil - cene pic v bližnji piceriji pri nas so šle že na 13 eur za standardno, sedaj je nazaj na 10,50.... folku se je že mal neumno zdel, sploh za kraj, kot je naš, ko je izven sezone promet bolj kot ne žalost...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.963
3.256
113
Ja veš da. Za deflacijo si že slišal? Ceno lahko komot spustijo tisti, ki so bili zadnje 2 leti malo preveč požrešni in jim je zdaj povpraševanje padlo. Pogosto pa se ta spust cene zapakira v popust.

Bled 2024:

how it started:
GLr8tP3XgAAN8fP.jpg


how it's going:
GLr8tQdWgAAOWTn.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Tudi jaz sem to opazil - cene pic v bližnji piceriji pri nas so šle že na 13 eur za standardno, sedaj je nazaj na 10,50.... folku se je že mal neumno zdel, sploh za kraj, kot je naš, ko je izven sezone promet bolj kot ne žalost...

13€ sem plačal nekaj dni nazaj za pico v Grazu v top piceriji, kjer brez rezervacije težko mizo dobiš
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.350
458
83
Kar se tiče izvajalcev ali gradbincev (gradnja hiše) so za letos po večini že vsi zasedeni. Z enim sem se pogovarjal, ki sicer dela bolj adaptacije, je rekel , da ima že za naslednje leto naročila. Tako, da tukaj še ni videti kake krize v kratkem (vsaj za osrednjeslovenski konec).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.736
6.345
113
Ceprav v resnici so to bolj pogovori za naslednje leto. Verjetno narocniki se cakajo papirje itd, ko dobijo se bodo pa dokoncno zmenili… niso narocniki tako potrpezljivi :)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.380
113
40
Lj
Kar se tiče izvajalcev ali gradbincev (gradnja hiše) so za letos po večini že vsi zasedeni. Z enim sem se pogovarjal, ki sicer dela bolj adaptacije, je rekel , da ima že za naslednje leto naročila. Tako, da tukaj še ni videti kake krize v kratkem (vsaj za osrednjeslovenski konec).

Zakaj pa potem nočejo graditi več?

Število gradbenih dovoljenj za gradnjo stanovanj v večstanovanjskih stavbah padlo za 44 odstotkov
V osrednjeslovenski regiji je število gradbenih dovoljenj na mesečni ravni spet padlo pod 100

 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Zakaj pa potem nočejo graditi več?

Število gradbenih dovoljenj za gradnjo stanovanj v večstanovanjskih stavbah padlo za 44 odstotkov
V osrednjeslovenski regiji je število gradbenih dovoljenj na mesečni ravni spet padlo pod 100

mogoče zaradi straha pred padcem cen?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.380
113
40
Lj
Kakor zatrjujejo alter strokovnjaki, cene ne bodo šle dol. Tako da gradbince nima kaj bit strah.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
877
878
93
Konec YOLO in FOMO stanovanjsko nepremičninske scene je.

Nezasedenih stanovanj in bajt kot dreka. In pri večini scene se bolj splača najem kot nakup.
V LJ in par področjih je pa cel kup zadev še v gradnji, kjer imajo že probleme dobit kupce, dve leti nazaj so se pa kupci stepli vnaprej.

Pri zidarjih in le teh dobaviteljih se bo pa padec odjema poznal z zamikom. Ko se jim zaključijo trenutni projekti, novih pa ne bo.
Nekaj denarja pri ceglarjih še ekstra poganja državna scena a la 2. tir.

Dolgoročno je pa ceglarska scena zelo v jebi. Demografija v Sloveniji in na zahodu je v riti. Baby boom generacija bo počasi začela odmirati, stara stanovanja in bajte bodo nezasedene, cene tu bodo strmoglavile.
Razen če ne bomo uvažali astronavte in kirurge iz podsaharske Afrike. Ali pa vsaj Filipince.
Ker na področju Balkana so demografske razmere še slabše kot pri nas in ni več kaj za uvažati.