Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
A pa si ziher, da sploh lahko dvigneš na slovensko kartico. Nazadnje ko sem probal, je pisalo da ni supported za naše kartice lahko pa da se je kaj spremenilo ali pa ne dela z vsemi. Na koncu sem naredil transfer ETHja na Bitstamp, tam prodal in normalno nakazal preko SEPA na bančni račun.

Binance so pač kitajci, ki malo hvatajo krivine okrog evropskih regulatorjev in imajo potem probleme. SEPA nakazila že lep čas ne delujejo več, pa vprašanje kdaj bodo, če sploh. Je pa res, da imajo velik nabor assetov in nizke provzije, zato ga (poleg drugih borz) uporabljam tudi sam. Je pa res, da če kupiš na dolgi rok in nimaš namena tradeat vsak dan, potem razike v provizijah niso tako pomembne.


Razne fintech banke ala Revolut, ki "za zraven" omogočajo tudi nakup crypta, ponavadi itak kupujejo na drugih borzah in zraven pribijejo še svojo provizijo. Pa dostikrat sploh ne moreš prenest potem crypta na drugo borzo ali svojo denarnico. Raje odpri račun pri neki dejanski kripto borzi, kot so Bitstamp, Kraken, Coinbase ali Binance.
Hvala za info, bom mal pregledal te opcije
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Kripto se spet pripravlja na preboj navzgor, (ali pa navzdol :))... tukaj pa smrtna tišina. Ali vsi kupčkate, računate dobičke oz. študirate, kako si boste izplačali brez davka ?

Torej mene zanima...
Imaš naprimer 30k v kriptu. Izplačaš si 15k, ravno toliko, da nebo davka.
Ali si lahko ostalih 15k izplača drug polnoleten član družine ?

Če ste naprimer štirje je to potem 60k "neobdavčenega" denarja.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Od kje meja 15k?
Čakam da eth prileze do 5k, potem pa prodam. Počasi zaključujem svojo igro za ta bullrun. Dobički so lepi, prepožrešen nisem, voham konec zabave v relativno kratkem času.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Od kje meja 15k?
Čakam da eth prileze do 5k, potem pa prodam. Počasi zaključujem svojo igro za ta bullrun. Dobički so lepi, prepožrešen nisem, voham konec zabave v relativno kratkem času.


btw. Če čakaš na eth 5k, lahko prodaš tudi zdaj, ker 10% ni neke razlike.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
V usd se pogovarjamo. To mejo sem si postavil, ko bo zelo blizu, prodam. Kar je lahko že ta teden, ker lepo pleza trenutno.
Nevem edino kaj naj s shibo naredim. Pomladi sem nekaj not zmetal, zdaj lepo raste. Ima kdo kuglo da pogleda, kako dolgo bo še rastlo?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
V usd se pogovarjamo. To mejo sem si postavil, ko bo zelo blizu, prodam. Kar je lahko že ta teden, ker lepo pleza trenutno.
Nevem edino kaj naj s shibo naredim. Pomladi sem nekaj not zmetal, zdaj lepo raste. Ima kdo kuglo da pogleda, kako dolgo bo še rastlo?
Če se pogovarjate v USD potem tudi meja za davek ni 15k….
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
vedno se pogovarjamo v USD, ker so pari za trejdanje v USD.
Pri davku v SLO je pa valuta v €.

edit: ETH ravnokar v ATH.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Odvisno od borze in asseta. Večino prometa je vrjetno res na USD parih, so pa recimo na Bitstampu na voljo EUR pari za skoraj vse. Za kak manjši kovanec na Binanceu recimo pa dostikrat niti USD para nimaš ampak samo BTC/BNB/….

Mene načeloma USD ne zanima, ker vložim in si izplačam EUR v vsakem primeru.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Ja saj si vsi mi vplačujemo in izplačuje v eur, ampak pogovarjamo pa v usd. Predvsem zato, ker so vsi medijski prispevki vedno v usd in je zato lažje.
Sem pa danes ves play money pretopil v dodge. Sem 100% da elona že krepko srbijo prsti in bo tu še letelo navzgor.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.097
858
113
15K za neobdavcen dvig je itak v predlogu zakona, ki se ni potrjen. Torej se vedno velja neobdavceno, ce si hodlal? Kar pa ne velja za mining kateri je obdavcen.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.101
113
V usd se pogovarjamo. To mejo sem si postavil, ko bo zelo blizu, prodam. Kar je lahko že ta teden, ker lepo pleza trenutno.
Nevem edino kaj naj s shibo naredim. Pomladi sem nekaj not zmetal, zdaj lepo raste. Ima kdo kuglo da pogleda, kako dolgo bo še rastlo?
Ne vem sicer kam gledas ampak siba ze en teden ne raste
 
  • Všeč mi je
Reactions: wolffstein

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Če si jo kupil pravi čas je tako super zrastla :) Ima kdo vpogled v kakšno kroglo kaj kupit za par sto €, recimo dolgoročno za 5+let? Malo gledam ADA, DOT,CHAINLINK? Mogoče kak milijon SHIBE kar tako za vsak slučaj.
ETH, BTC, DOT.... sam bi počakal na večji popravek.