Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.218
1.839
113
Imamo tu koga, ki se bolj aktivno ukvarja s trejdanjem (kar pomeni da je profitabilen in jemlje denar ven ter plačuje davke) in ima naštudirano našo davkarijo.

Za kripto in denarne trge (slednji mene bolj zanimajo)...?

So tudi kake druge možnosti (če zaidejo zneski v višje vrednosti) da imaš manjšo obdavčitev od klasične (za Forex sem zasledil da je 40%)...ne vem..da odpreš s.p., greš preko posrednika...itd itd?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ravnokar sem prebral, da ce potrejdas 1020x v 107 trgovalnih dneh, placas menda 25% davka, drugace pa nic, ce manjkrat
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.258
907
113
1020 transakcij ali orderjev? Ker ko sem zadnjic prodal riple mi je raztranciral order na n transakcij. Vprasam, ker nasi bi bli zmozni tud to stet. Sicer pa sem v vsakem pogledu se dalec od cap-a.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, to se tudi jaz sprasujem...
Das en order in ti ga 3 ljudje kupijo...kaj se potem to steje? Pod 1 ali 3 transakcije?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.971
777
113
Jaz ko sem 2018 naredil dvig nisem nic javljal davkariji. (pac nisem vedo :)).
Zdaj ne trejdam nic, a morem vseeno prijavit in dat kaksne dokaze, če si izplačam ?

Edit: prvi, ki bo na milijonu, naj dvigne roko :cool: (ce bo bull run vsaj takšen kot prejšnjič ne dvomim v to)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Imamo tu koga, ki se bolj aktivno ukvarja s trejdanjem (kar pomeni da je profitabilen in jemlje denar ven ter plačuje davke) in ima naštudirano našo davkarijo.

Za kripto in denarne trge (slednji mene bolj zanimajo)...?

So tudi kake druge možnosti (če zaidejo zneski v višje vrednosti) da imaš manjšo obdavčitev od klasične (za Forex sem zasledil da je 40%)...ne vem..da odpreš s.p., greš preko posrednika...itd itd?
Kolega (že nekaj let kripto-milijonar) je lani preverjeno iz svojega TRR dvignil zneske med 50 - 100 k €, pa ni nikoli plačal še nič davka.
Vsakič znova, ko ga vprašam o tem, se mi samo smeji in me hkrati debelo gleda.
Edino leta nazaj so ga enkrat poklicali iz banke naj pride na sestanek, pa jim je pokazal, da so ti dvigi iz naslova kriptovalut, so si to zabeležili in od takrat ga tudi iz banke ne gnjavijo več.
Če se je pa iz lani na letos kaj spremenilo pa nisem spremljal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kolikor vem, se zaenkrat ni nič spremenilo. Je pa odvisno kaj počneš s kriptovalutami. Dokler kupiš in čez nekaj časa dražje prodaš, ni davka. Če dnevno tradeaš, se lahko FURS odloči, da gre za opravljanje dejavnosti in moraš plačati davek. Nekih jasnih meja, kdaj gre za opravljanje dejavnosti, kolikor sem gledal, ni določenih, so pa neke smernice oziroma primeri glede na število trgovalnih dni in opravljenih transakcij. Recimo če rudariš kriptovalute, je pa v vsakem primeru obdavčeno, zdaj koliko, pa spet odvisno na kakšen način to počneš (kot fizična oseba ali morda kot normiran/običajen s.p., d.o.o.,...).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako FURS ve koliko trejdov si naredil dnevno v enem letu na Bitfinexu?
Na tebi je da pojasniš izvor (bilokakšnega) prihodka in če ta izhaja iz trgovanja s kriptovalutami, jim to vrjetno najlažje dokažeš z izpiski iz borze, kjer se število trejdov lepo vidi.
Če se ti to ne zdi smiselno kazat, je verjetno tudi opcija, da plačaš 70% (ali kolko že?) davka na promeženje nepojasnjenega izvora.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.131
455
83
Kot da ne moreš v PhotoShopu prilagodit (beri zmanjšat)? :fredi:
Lahko ja, če je dovolj prepričljivo je to to :) Če pa ne, pa pač še kakšno kazen poneverbe dobiš.

Na tebi je da pojasniš izvor (bilokakšnega) prihodka in če ta izhaja iz trgovanja s kriptovalutami, jim to vrjetno najlažje dokažeš z izpiski iz borze, kjer se število trejdov lepo vidi.
Če se ti to ne zdi smiselno kazat, je verjetno tudi opcija, da plačaš 70% (ali kolko že?) davka na promeženje nepojasnjenega izvora.
70% ne obstaja več https://www.rtvslo.si/slovenija/ust...-obdavcitev-neprijavljenega-premozenja/538643
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.359
460
83
Dej, to še mene zanima, kako je šlo (iz stampa). Koliko časa je trajalo, da si dobil nakazano...??