Kredit ali leasing?

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Naj malo obudim temo.....
Tokrat imam namen kupiti avto (btw., tega zaradi katerega sem odprl temo nisem kupil :cool:). Tokrat za cca. 40.000. Zanima me, če se da dobiti lizing, če avto kupiš od fizične osebe, če ja, pri kateri lizing hiši in kako to uredim? Ali tudi pri lizingu preverjajo tvoje prihodke? Pa hvala za resne in strokovne odgovore.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
lahko od fizične osebe, samo moraš imeti vmes posrednika; posrednik kupi avto od prodajalca, proda naprej leasing hiši

preverjajo prihodke in obstoječe kredite/leasinge
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Naj malo obudim temo.....
Tokrat imam namen kupiti avto (btw., tega zaradi katerega sem odprl temo nisem kupil :cool:). Tokrat za cca. 40.000. Zanima me, če se da dobiti lizing, če avto kupiš od fizične osebe, če ja, pri kateri lizing hiši in kako to uredim? Ali tudi pri lizingu preverjajo tvoje prihodke? Pa hvala za resne in strokovne odgovore.
Čaki, a jest prav vidim? Začel si z 12k, sedaj gledaš za 40k???
al kako?
 
  • Haha
Reactions: Car

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Če si kreditno sposoben vzami tisto kar je v sumi najceneje, sploh če kupuješ nekaj takega kar nisi imel namen kasko zavarovati ves čas trajanja financiranja. Dobi si ponudbo in seštej vsa plačila po obeh opcijah (tudi stroške posrednika, ki bo naredil vmesni prepis iz FO).
 

Langi

Zelenc'
9. maj 2022
1
0
1
Predlagam, da pošlješ povpraševanje za oboje, kredit in lizing, nato pa vzameš tisto, kar te pride ceneje. Pri lizingu preveri še, kako je z kasko zavarovanjem avta glede na tvoje obdobje odplačevanja, pa upoštevaj še vrtec in podobne stvari.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.635
3.869
113
Seveda ni, nekoč, nekje je bilo to aktualno v gostilniški/forumski debati... ah...
Avto na leasing ti ne morejo vzeti kot premoženje, ker lastnik je do konca pogodbe leasing hiša.
Pr gostilnah si pa ti domač.. to verjamem.

So bili pa primeri ko je CSD to upošteval, ja folk to pa je CSD pritožte se na odločbo.