Kredit ali leasing?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
imeti lizing na sisbonu na eni strani in pa če csd vidi oziroma gleda na drugi strani sta dve različni zadevi. CSD upošteva tvoje premoženje, kar pa avto na lizing ni. Je čisto vseeno, a si na sisbonu ali ne. "dobro" pri lizingu, če ni bil na sisbonu, je bilo to da ti ni bremenil kreditne sposobnosti. Če je viden na sisbonu, pa si za znesek obroka manj kreditno sposoben. To je bila svoj cajt fora.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Kredita nimam nobenega, samo avto na leasing, ravno zaradi vrtca namenoma, ker me pride avto ceneje na tak način in to precej....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
CSD ne vem, če ima dostop do SISBONa, tudi če ga ima - njega ne zanimajo tvoji pufi, temveč tvoje premoženje. Torej ravno obratno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
To je pa to, kar sem v prvem postu napisala. Mene je na rit sunilo, ko me je v avtohisi to vprašal. Ne vem v čem je točno fora... Jaz sem samo rekla, da ne sme biti nič mojega tako ali drugače, razen pufa.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Ksz
me zanima ali si je ze kdo tukaj konkretno izracunal oziroma naredil scenarij kaj se zgodi, ce povecas premozenje za x?
sicer bi moral preveriti svoj rocni izracun glede vrtca in csd, ampak se mi zdi, da dalec najbolj vpliva na vse skupaj placa oziroma prihodki
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
To, da je avto ceneje na leasing ne nekaj, kar se nisem videl. A si znas narediti izracun, koliko ta super leasing preplcas?

Ja, v mojem primeru cca dobrih 3000€ preplacam, glede na prodajno ceno avta.

Je pa zanimivo, da csd ne gleda poslovnih racunov ampak samo osebne in tako padem v najnizji razred pri placilu vrtca ter se otroski dodatek dobimo kar soliden.

U bistvu sem revez za csd, ker nimam kao nic...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Ja, v mojem primeru cca dobrih 3000€ preplacam, glede na prodajno ceno avta.

Je pa zanimivo, da csd ne gleda poslovnih racunov ampak samo osebne in tako padem v najnizji razred pri placilu vrtca ter se otroski dodatek dobimo kar soliden.

U bistvu sem revez za csd, ker nimam kao nic...

Torej je bil tvoj avto vec kot 3.000€ cenejsi, kot ce bi ga kupil z gotovino?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Ne, 3000€ drazji.

Samo takrat so mi vsi svetovali naj vzamem na leasing za vsaj toliko casa dokler je tamala v vrtcu in sem tako storil.

Saj ce tako gledam, sem tisto razliko 3000€ dobil notri ze v enem letu, ker vrtec res placujem cisto minimalno cca 35€/mesec.

Ostali dve leti sta samo se v plus.

Nekaj ze pomoje mora biti na temu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Cenejsi je bil, če upoštevaš še, da bi v primeru kredita (na 5 let recimo) moral dodatno še vrtec plačevati. In če bi bil obrok samo 50€ višji pri vrtcu, pomeni to na 60 mesecev 3000€. To je vse tako na oko oz. samo osnovna obrazložitev, zakaj te pride avto na leasing cenejši, če imaš mulce v vrtcu.
No, jaz plačujem čez 160€ vrtca, pa nisem tajkun... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Pa dobro, ne bi šli zdaj se en krog tega...

Zakaj pa ne? Večini to pač ni jasno, vsake toliko pa vendar kdo spregleda.


Ne, 3000€ drazji.

Samo takrat so mi vsi svetovali naj vzamem na leasing za vsaj toliko casa dokler je tamala v vrtcu in sem tako storil.

Saj ce tako gledam, sem tisto razliko 3000€ dobil notri ze v enem letu, ker vrtec res placujem cisto minimalno cca 35€/mesec.

Ostali dve leti sta samo se v plus.

Nekaj ze pomoje mora biti na temu.

Wait. Imaš podjetje in potem drugim na besedo verjameš take zadeve, namesto da bi sam to prekalkuliral?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Te bolj šef zajebe, če ti en mesec v letu 20eur višjo plačo nakaže, kot pa vpliv avta ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Cenejsi je bil, če upoštevaš še, da bi v primeru kredita (na 5 let recimo) moral dodatno še vrtec plačevati. In če bi bil obrok samo 50€ višji pri vrtcu, pomeni to na 60 mesecev 3000€. To je vse tako na oko oz. samo osnovna obrazložitev, zakaj te pride avto na leasing cenejši, če imaš mulce v vrtcu.
No, jaz plačujem čez 160€ vrtca, pa nisem tajkun... :rolleyes:

samo 160? Socjalc :D

Drugače pa avto... če je vreden 30k se to danes ne pozna praktično nič... 0,4 al kok je že letos procent upoštevanja? In še to nato deljeno na število članov...