KRANJ-PAŠMAN

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Kar po AC mimo ZG pa dol do Splita,a ? Imamo uno njihovo kartico pa ene 300 kun še gor....ABC sceno, pali to pri njih kaj hitreje?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Priporočam ti da greš v NM dol iz AC in preko Semiča do Črnomlja nato pa čez mejni prehod Vinica in si čez par kilometrov že na AC proti Splitu. Če greš za ZG narediš precej velik krog. Moje mnenje...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
960
22
18
Piči samo po AC do izvoza Benkovac, pa v Biograd na trajekt.

ABC - če se že prej ne naredi kolona (upam, da ne greš v soboto), gre kar elegantno!

lp
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
dejk0: misliš, da je tam najboljše a ? A pogledam na Google Zemljevid?

grem jutri zjutraj ob 6.

Predlagane poti

1.
468 km,4 h 57 min
E70 in A1/E71
2.
393 km,5 h 12 min
A1/E71
3.
430 km,5 h 19 min
E61 in A1/E71
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.053
113
Zagrebu se lahko izogneš, če greš na Črnomelj... V Ivančni Gorici zapustiš AC in greš na Žužemberk vse do Vinice. Do mejnega prehoda iz Kranja potrebuješ 2 uri, nato pa imaš še pet minut vožnje čez mejo do uvoza Bosiljevo. Potem gas do Zadra, kjer se lahko vkrcaš na trajekt za Ugljan in se preko mostu pelješ na Pašman. Lahko pa greš do Biograda, kjer vstopiš na trajekt. Mislim, da pride ceneje če greš iz Biograda, časovno pa je verjetno zelo enako...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Gledam tale Vinice.....ni slaba ideja...

kje gre hitreje

IVANČNA GORICA-ŽUŽEMBERK-VINICE ali NOVO MESTO-SEMIČ-ČRNOMELJ-VINICE...

Gremo pa v ŽDRELAC Pašman, tako da pomoje preko ZADRA na trajekt...točno 400km hehe.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.053
113
Mislim da je zelo podobno... Ravno v nedeljo sem šel to pot in sem potreboval točno dve uri do mejnega prehoda iz Kranja. Cesta je lepa, veliko so jo že obnovili, je pa res da se na dveh delih cesta še obnavlja in imaš nekaj makedama in en semafor, vendar ni bilo nobene gneče. Res se ovinki vlečejo, jih je manj če greš na NM, vendar se jaz rad vozim po tej cesti... Aja, dve uri sem rabil zato, ker sem res strogo vozil po omejitvah in je kar nekaj zmanjševanja na 50...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Gledam tale Vinice.....ni slaba ideja...

kje gre hitreje

IVANČNA GORICA-ŽUŽEMBERK-VINICE ali NOVO MESTO-SEMIČ-ČRNOMELJ-VINICE...

Čez Vinico mislim, da je najboljša varjanta. Bil sem letos dvakrat v dalmaciji in sem šel enkrat nazaj čez Ivančno gorico in Žužemberk. Mene tista cesta ne vidi več.. Sami ovinki in na parih krajih delo na cesti. Mislim, da je najboljša in najhitrejša varjanta NM-Semič-Črnomelj...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kar je bližje ni nujno hitreje... Če greš po AC na Zagreb in potem na Bosikjevo, Zadar narediš največ km, časovno pa ne profitiraš veliko... Ivančna Gorica-Žužemberk-Dvor-Črnomelj-Vinica je vseeno samo regionalka, ne preveč široka in ovinkasta. Do Podturna, potem je lepša cesta do Črnomlja. Do Vinice zopet slabša. če imaš mularijo, ki slabo prenaša ovinke to ni ravno idealna izbira...
Realno: 1 ura si LJ-ZG. Pol ure KR-LJ. Pol ure pa vsaj Zagreb-Karlovac.
Pa ob 6 uri zjutraj je že rahlo pozno, bo promet pri Zagrebu in po lokalnih cestah proti Črnomlju...
Jaz pičim v sobeoto ob 4ih po tej trasi do Murterja...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Mislim da je zelo podobno... Ravno v nedeljo sem šel to pot in sem potreboval točno dve uri do mejnega prehoda iz Kranja. Cesta je lepa, veliko so jo že obnovili, je pa res da se na dveh delih cesta še obnavlja in imaš nekaj makedama in en semafor, vendar ni bilo nobene gneče. Res se ovinki vlečejo, jih je manj če greš na NM, vendar se jaz rad vozim po tej cesti... Aja, dve uri sem rabil zato, ker sem res strogo vozil po omejitvah in je kar nekaj zmanjševanja na 50...

Tudi jaz sem rabil 2 uri iz Logatca do meje čez NM po omejitvah tako, da časovno si tam tam. Je pa meni osebno cesta čez NM boljša in se raje peljem po njej... Odločitev je tvoja. Vsekakor pa jaz čez ZG ne bi hodil...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kar je bližje ni nujno hitreje... Če greš po AC na Zagreb in potem na Bosikjevo, Zadar narediš največ km, časovno pa ne profitiraš veliko... Ivančna Gorica-Žužemberk-Dvor-Črnomelj-Vinica je vseeno samo regionalka, ne preveč široka in ovinkasta. Do Podturna, potem je lepša cesta do Črnomlja. Do Vinice zopet slabša. če imaš mularijo, ki slabo prenaša ovinke to ni ravno idealna izbira...
Realno: 1 ura si LJ-ZG. Pol ure KR-LJ. Pol ure pa vsaj Zagreb-Karlovac.
Pa ob 6 uri zjutraj je že rahlo pozno, bo promet pri Zagrebu in po lokalnih cestah proti Črnomlju...
Jaz pičim v sobeoto ob 4ih po tej trasi do Murterja...

Jutri ne bo nobene gužve. Jaz sem štartal 7.30 v nedeljo. gužva bi znala bit samo v soboto ob taki uri drugače mislim da ne..
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Kam zavijem tam pri Črnomlju, a grem do Tribuče in dol mimo Bojanci ali raje desno mimo Kanižarice in dol Dragatuše itd.

Hvala za nasvete
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se še nisi peljal okoli Zagreba in v Zagreb na delavni dan v jutranji konici (med 8 in 9 uro zjutraj), kajne?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Se še nisi peljal okoli Zagreba in v Zagreb na delavni dan v jutranji konici (med 8 in 9 uro zjutraj), kajne?

Govorim za relacijo LJ-NM-Semič-Črnomelj-Vinica... Okoli Zagreba vem da je gužva.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Kam zavijem tam pri Črnomlju, a grem do Tribuče in dol mimo Bojanci ali raje desno mimo Kanižarice in dol Dragatuše itd.

Hvala za nasvete
cheer.gif

Kanižarica, Dragatuš,... Samo drži se smerokazov za Vinico. Je dobro označeno...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.053
113
Če boš šel po isti poti nazaj, si zapomni ali je uvoz/izvoz na AC Bosiljevo 1 ali 2! Da ne boš potem prevelikega kroga delal...
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
683
11
18
Preverjeno najhitreje je mimo Zagreba, samo pazit daj da ne greš ob konici mimo Zagreba. Pičiš po AC vse do izvoza za Benkovac pa potem do Biograda. Brez veze se je jajcat čez Vinico, razen če greš z motorjem.
Na hrvaških AC pa, če je gužva na cestnini, se usmeriš na skrajno desni pas, kjer se plačuje s kartico. Plačaš z Eurocardom, BA ipd in pičiš naprej.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Se še nisi peljal okoli Zagreba in v Zagreb na delavni dan v jutranji konici (med 8 in 9 uro zjutraj), kajne?

nope
evil.gif


gig malo me je strah gužve okoli ZG recimo, da sem tam 7:30 max...če grem ob 6 iz KR.

vredno rizika?
 
Nazadnje urejeno: