Kraja kartice v tujini in domnevna zloraba s PINom

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Situacija je sledeča......v tujini mi je žepar ukradel komplet denarnico s karticami in dokumenti. Zlorabil je eno od kartic. Poizkusil je trikrat. Prvič za mali znesek, drugič za nekaj večjega, potem pa se je ojunačil in poizkusil na veliko, a je bil limit že presežen, ker sem sam že porabil večji del za plačilo nastanitve. Jaz sem v max pol ure od kraje že preklical vse kartice in naslednje jutro prijavil zadevo na policiji, da so mi naredili zapisnik. Tat je zlorabil edino kartico, ki sem jo uporabil v času bivanja v tujini. Že ob preklicu mi je operater povedal, da je bila zloraba s PINom. OK....saj imam zavarovanje sem si takrat mislil.
Zdaj pa se komplicira, ker naj bi bila uporaba PINa problem. Saj do neke mere jih razumem, samo ali kdo ve kako pride ropar do PINA, če ga ni v denarnici zraven?? Snemanje kartic ali skimming poznam, ker se mi je dvakrat zgodilo v Sloveniji na bankomatih. To odkrije banka sama in potem ni problema z reklamacijo. Kako pa lahko še drugače dobijo PIN? Jaz sem kartico nazadnje uporabil dan pred tem in dvomim, da bi mi kak tat gledal čez ramo in sledil od prejšnjega dneva, ker smo kar pokrivali neko razdaljo dnevno.
Grozi mi namreč, da zneska ne bom dobil nazaj. Sicer ni ne vem kako pomemben znesek, a sem jim na banki jasno povedal da bi se na njih obrnil tudi za samo 5EUR in da nasprotno, če bi hotel goljufat bi verjetno še kaj dodal.
Saj ko se mi je skimming zgodil v Ljublajni in so kerlci v USA nakupovali z mojo kartico so tudi verjetno imeli PIN ali ne? Ali je možno, da se bodo zgovarjali, ker ne gre za njihov bankomat in se enostavno lahko?
Torej kaj je za naredit, če ne bodo hoteli povrnit zlorabljene vsote? V pogojih zavarovanja pa piše, da kadar je PIN v denarnici škode ne krijejo drugače pa. Pri meni ni bilo nobenih PINov v denarnici, a kako lahko oni ali jaz sploh dokažemo svoje? Bodo v postopku vseeno lahko ugotovili, da gre za zlorabo brez mojega PINa?

Hvala.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Čisto možno, da je PIN dobil v hotelu, ki si ga plačal. Ti tam kdo gleda pod prste ... V prid trditvi je tudi to, da je probal edinole kartico iz hotela.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Mejbe.....a kdo ve kaj posnamejo s skimmerjem? PIN ali kaj drugega pa potem s kamero PIN?
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Mejbe.....a kdo ve kaj posnamejo s skimmerjem? PIN ali kaj drugega pa potem s kamero PIN?
PIN morajo vedeti - skimming device zgolj bere magnetni trak kartice (da lahko potem naredijo duplikat tvoje kartice).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Če je bil uporabljen PIN, potem te je nekdo spremljal oz. zasledoval, druge opcije skoraj ni.

Kdaj je bila narejena zloraba? Pred prijavo ali po prijavi?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Če je bil uporabljen PIN, potem te je nekdo spremljal oz. zasledoval, druge opcije skoraj ni.

Kdaj je bila narejena zloraba? Pred prijavo ali po prijavi?

Mislim da je napisal da, pred preklicom, Saj so ob preklicu že vedeli, da je bila zloraba z PIN.om. Si prav razlagam?

Citat:
Jaz sem v max pol ure od kraje že preklical vse kartice in naslednje jutro prijavil zadevo na policiji, da so mi naredili zapisnik. Tat je zlorabil edino kartico, ki sem jo uporabil v času bivanja v tujini. Že ob preklicu mi je operater povedal, da je bila zloraba s PINom
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Površno branje z moje strani.

Zloraba s PIN-om je jeba. Ima pa srečo, da se gre za relativno majhen denar. Se bojim, da bo šola za naprej, kljub vsemu lahko poskusi z dopisovanjem.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Mejbe.....a kdo ve kaj posnamejo s skimmerjem? PIN ali kaj drugega pa potem s kamero PIN?
PIN posnamejo s skrito kamero, ker ni shranjena na kartici. Vsaj ne v obliki, da bi jo kar tako prebrali.