Kovček... za motor...

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Tudi ti imaš prav pa vendar rad tudi pretiravaš. Osnovni namen nosilca je da nosi in torej če ne opravlja svoje naloge je zame zanič.

Seveda je deklarirana določena teža. Ne vem ali se nikamor ne zapelješ pošteno, da trobiš koliko se nalaga
grin1.gif


Jebela cesta nikoli nisem stehtal kovčka in ga nikoli tudi ne bom, moped lahko pelje 400kg skupne teže in toliko bo peljal, če grem na dopust z mopedom, dekletom in kamp opremo in ima da pelje tudi kakšen pir.

A se razumemo?
grin1.gif


Pa veselo in varno motorčkanje
nahrung002.gif
Ti pa nimaš čisto prav in ti pretiravaš. Hočem ti samo povedati, da ima danes (na žalost) vse svoje meje.
Pa še enkrat.
Če moped lahko pelje 400kg skupne teže, in če imaš ti 60kg, to ne pomeni, da lahko naložiš v kovčke 340kg.
Potovalni mopedi imajo original nosilce in kovčke narejene za večje teže, kot standard.
Ne trobim kolk se lahko nalaga v kovčke, ampak skušam nekaterim objasniti, zakaj je menda enim počil nosilec.
Zaradi mene pa ti lahko naložiš v kovček kolko hočeš... še sosedovo deklino in gajbo pira.... ampak to ti ne bo zdržalo na "pošteni furi".
Tudi jaz nikol ne tehtam kovčka, ker tudi volumen v 52l ne dovoli nekih težkih stvari. (zlata pa nimam).
Lahko ti pa predlagam iz lastnih izkušenj, da se da kar lepo normalno napakirat original zadnji kovkek, tank torbe so tud super zadevšna (celo dvonadstropne, če ti dovoli tip motorja-da še vidiš kaj čez njo), pa še nahrbtnik, če zmanjka prostora (ne govorim o planinskem rukzaku), če pa še nimaš dovolj, so pa tukaj še stranska (dva) kovčka, pa torboca za okol pasa .... če pa to ni dovolj, potem pa ne vem kaj vse vlačiš sabo.
PS Kaj ti šteješ pod kamp opremo??? Tukaj je lahko stvari, ki je z kombijem ne odpelješ. Če misliš samo šotor za dve osebi (iglu)
pa dve zložljive blazine lahko brez problema naložiš ... to ni nobena teža.
Tudi jaz tebi želim veselo in varno motoriranje.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Saj 10kg je kar veliko stvari, da natrpaš not, tako da tu težko bistveno prekoračiš težo, pa tudi veliko ne gre not po drugi strani.

Poleg tega imajo še kufri možnost da dokupiš naslon za sopotnika, kar pomeni, da zdržijo tudi takšne obremenitve.

Zaenkrat nimam težav s tem. Kar je viška pa butnem v louis torbo in zvežem na zadnji sedež.
Drugo je če sva dva, potem se ne kampira
smile-1.gif
je tako
... če sta dva, louis torbo (beri nahrbtnik) daj sopotniku na hrbet.
PS. pa tud na kovček se da namontirat nosilec, kjer se lahko kakšna lažja stvar priveže. recimo, tista spušva za v šotor...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nahrbtnik je po moje najbolj mimo stvar.

Drugače pa eni vozijo še mizice, stole, čoln
smile-1.gif
ipd. Ljudje imajo različne potrebe.

p.s.

"maksimalno" naložen ko grem sam
(šotor, spalka, napihljiva blazina, koca, dežni kombinezon, cote, obutev pa kaj malega za prigriznit).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Saj 10kg je kar veliko stvari, da natrpaš not, tako da tu težko bistveno prekoračiš težo, pa tudi veliko ne gre not po drugi strani.

Poleg tega imajo še kufri možnost da dokupiš naslon za sopotnika, kar pomeni, da zdržijo tudi takšne obremenitve.

Zaenkrat nimam težav s tem. Kar je viška pa butnem v louis torbo in zvežem na zadnji sedež.
Drugo je če sva dva, potem se ne kampira
smile-1.gif
je tako
... če sta dva, louis torbo (beri nahrbtnik) daj sopotniku na hrbet.
PS. pa tud na kovček se da namontirat nosilec, kjer se lahko kakšna lažja stvar priveže. recimo, tista spušva za v šotor...

Sopotnice pa res ne bom mučil s ptrljago, pol greva raje z avtom
smile-1.gif
Pa itak nima prostora, če je naslonjena na kufer.
Potem dam stranske torbe pa je.

Tisti kovinski nosilec za kufer se res da nabaviti, a ni potrebe vsaj pri meni.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Me pa že podcenjuješ, računat pa vendar znam. Ne razumeva se očitno. Jaz moped nabašem blizu dovoljene skupne teže (ocenjeno) in napolnjenega kovčka + kaj dodatne opreme na njem (pa rajši ne preveč zaradi težišča) po Albanskih cestah ne gre z originalnim nosilcem. Tudi po Slovenskih ne
bonk.gif


To sem hotel izpostaviti nosilcu teme in nisem se hotel pregovarjati s teboj, ki si očitno zadovoljen z originalnimi nosilci in me veseli zate, da je tako.

Kaj vse peljem s seboj, pa verjetno res ni pametno vlačit dodatno v tole temo
d055.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Me pa že podcenjuješ, računat pa vendar znam. Ne razumeva se očitno. Jaz moped nabašem blizu dovoljene skupne teže (ocenjeno) in napolnjenega kovčka + kaj dodatne opreme na njem (pa rajši ne preveč zaradi težišča) po Albanskih cestah ne gre z originalnim nosilcem. Tudi po Slovenskih ne
bonk.gif


To sem hotel izpostaviti nosilcu teme in nisem se hotel pregovarjati s teboj, ki si očitno zadovoljen z originalnimi nosilci in me veseli zate, da je tako.

Kaj vse peljem s seboj, pa verjetno res ni pametno vlačit dodatno v tole temo
d055.gif
Ne, prjatu. Ne podcenjujem te!!! Ne tebe, ne koga drugega. Res pa je, da ne vem, kako gre po Albanskih cestah. Ker tam nisem bil in verjetno tudi kmalu ne bom, ker me tam pač ne vleče. Vem pa da po Slovenskih gre in tudi po naših okoliških državicah. (pa čeprav niso dobre), ker original res ni tako slab, kot ga prikazuješ, seveda če ga uporabljaš namensko.
aha... no, če se pa nisi hotu pogovarjat z mano, bi moral pa nosilca teme po telefonu poklicat, ker pa pišeš na javnem forumu, je pa to tako. Nosilcu teme pa hočeš povedati, to kar pač hočeš, nekaj nas je pa napisalo, da temu ni prav tako in da je v original verziji čist OK za normalna potovanja.
Ok... fajn se vozi in prijeten dan
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Vredi si zrihtal pubec...no zdaj pa se že lahko zapelješ na kakšno daljšo furo...do Maribora recimo
wink-1.gif
. AL pa greš z mano malo v Dolomite al pa po Jadranski magistrali.
Kolko litrski maš kufer?
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vuk pravi:
Vredi si zrihtal pubec...no zdaj pa se že lahko zapelješ na kakšno daljšo furo...do Maribora recimo
wink-1.gif
. AL pa greš z mano malo v Dolomite al pa po Jadranski magistrali.
Kolko litrski maš kufer?

za v Dolomite še nisem pripravljen, vsaj mislim da ne
smile-1.gif


Do Maribora sem pa jaz kar pogosto, samo si ti ponavadi potem vsaj 200km vstran
smile-1.gif


Kufer je pa 30L

se vidimo ob priliki
wink-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Isti jajc kot Givi, malce drugacen design pa nacin odpiranja majo...tak,da lahko bp nabavis. Ponavadi so se plosce komaptibilne.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Jaz imam od Kappe kovček a.k.a Motodetail 44l. Podoben temu na sliki. Dobro narejen, nobenih problemov.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
isti qrac kot Givi sam cenejši.
imel sem tri v kompletu ocena čista 5
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
A Kappa je enaka kot Moto Detail? Potem je tale cena več kot ugodna:

http://www.louis.de/_10ade4197...tnr_gr=10025915

Še eno vprašanje. Od veliko motoristov sem slišal, da s kufrom pri večjih brzinah neugodno niha balanca (to sem opazil na dveh motorjih, ki sem jih peljal in sta imela top case). Ker imam na novem mopedu kufer me zanima, če se to pojavlja tudi v primeru, če vzameš dol kovček, ostane pa nosilna plošča?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tega nisem posebej zaznal, sem pa že slišal, da nekateri jamrajo.

S prtljago ali brez, krmilo nič ne trese ali niha.

Na kakšnih motorjih si to opazil?