Kovček... za motor...

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
kje se da trenutno najugodneje nabaviti nosilec za Bulldoga ter kakšen pameten kovček za 2 čeladi ?

Ebay ni poceni, okoliške trgovine pa so bolj bogo založene predvsem nosilec ni enostavno dobiti...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa saj od Givija nosilec+plata ne more biti tako drag za Buldoga. Al pa Kappa, to je isto.

Kufer pa še 150 eur+, odvisno tudi od čelade, normalni 2 gresta v običajne kufre.

TC motoshop prodaja givi.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
V kolikor imaš možnost, ti priporočam, da daš narediti nosilec po meri. Jaz sem ga dal narediti iz železnih cevi, da je nosilnost spodobna.

Pri resnih potovanjih, ko se moped marsikdaj prenaloži, "zlati" Givi nosilci in konkurenca radi popustijo.

Priporočam tudi Motodetailov 44l kovček, ki ga proizvaja Kappa. Z nosilno ploščo in odsevnikom pride okoli 100€ v Louisu.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Za na Bulldoga boš lovil kompromis. Imam priliko videt Bulldoga z Maxio in je ful prevelik kovček za na takšen moped. Lastnik Bulldoga ima tako omenjenega Motodetaila gor. Razen previsoke cene drugače nič ne zamerim Maxii, no in pa dejstva, da je za na določene mopede preprosto - prevelik.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Pa saj to je glih tisto... Maxia je fajn velka... samo motor je bolj čebelica, če ma Maxio gor...
smile-1.gif


za dva kufra pa mi ni dnar dajat... večinoma se itak sam vozim... tak da bom pogledal tale Motodetail v Lujzu... mogoče pa bo dober kompromis.
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
V kovček velikisti 46l oziroma 48l boš z brez težav pospravil dve integralki. Lahko pa pred nakupom to seveda preizkusiš. Nosilec lahko naročiš v vsaki moto trgovini oz. tudi v nekaterih avto trgovinah. Če izbiraš med Givi (je malo dražji) in Kappo (cenejša in enake kvalitete) ne boš veliko zgrešil, pa še medsebojno sta kompatibilna. Se pravi imaš lahko Givi nosilec in Kappa kovček ali obratno. Le model oz. sistem vpenjanja moraš pogledat (Monolock, Monokey...).
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Kufer kupiš, pa adapter ploščo. Nosilec pa sam naredi. Boš naložil boga in pol, pa veš da ne po spustil ali počil kak var. Jaz sem naredil vse, kar imam iz masivnega železa -5mm pločevina in 3/8'' cevi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
Hvala za info...

a gresta dve čeladi v kovček ? 44L ?

Verjetno integralke ja, jaz pa mam dve N103... ki so pa kar velike...
v 44l ne gresta dve čeladi.
v Oriona 46 ali 48 (ne vem točno) pa gresta. Tukaj niso tolk pomembni litri ampak tudi sama oblika. Lahko redo notr čeladi, če pa ne moreš zapreti kovčka. Torej potrebno je čelade ki jih imaš probati!!! v 52 l gredo vse.
Kar se pa nosilcev tiče. Ne vem zakaj je problem plačati cca 40€ za original nosilec.??? Kao lahko poči?? !! Sej tudi kovčki niso za ne vem kakšne teže. Ne mi rečt, da so lepši doma zvarjeni... sem že marsikaterega videl, pa ni vse skupaj nič.
(ne rečem, da na kakšni težki potovalni enduri in greš z njo na kakno extremno potovanje)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Sam priporočim neoriginalne nosilce zaradi veliko večje nosilnosti in zaradi izkušenj z originalnimi. Kaj motorist potrebuje najbolj sam ve. Jaz, ko sem se zelo nehote odločil za kovček, sem dal dobro narediti, saj vedno naložim bistveno več, kolikor je mišljeno. In ko prideš s takšno kombinacijo na slabšo cesto originalni nosilec poči.

Seveda to ne drži za vse nosilce, kot tudi ne drži da so originalni nosilci okoli 40€
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Plata ti je počila al kaj? Ker ta je plastična ali pa kovinska.

Ker nosilci so jekleni tak da
smile-1.gif


p.s.
V giviv46 gresta dve čeladi M velikosti (integralni). Sicer pa če si kufer kupuješ za čelado... kam boš pa dal stvari? lepo vzemi še poleg eno ključavnico pa čelado okoli nosilca zakleneš oz. kjer je plac. Nekateri motorji imajo za zaklenit čelado že vgrajene žice in podobno, samo, vsaj do žic, ,ki so pod sedežem težko prideš če si naložen.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Sam priporočim neoriginalne nosilce zaradi veliko večje nosilnosti in zaradi izkušenj z originalnimi. Kaj motorist potrebuje najbolj sam ve. Jaz, ko sem se zelo nehote odločil za kovček, sem dal dobro narediti, saj vedno naložim bistveno več, kolikor je mišljeno. In ko prideš s takšno kombinacijo na slabšo cesto originalni nosilec poči.

Seveda to ne drži za vse nosilce, kot tudi ne drži da so originalni nosilci okoli 40€
grin1.gif
a ti pokaže račun, da original nosilec stane 40 evrčkov za zadnji kovček!!!!!!!!!!
grims-1.gif
+ cca 40 evrčkov zadnja plata!!!!!
Drugo kar je.... nosilc imaš lahko zabetoniran, če kovček kot kovček drži tolko in tolko teže.
pika
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Vam bom nevernikom zrihtal sliko od prijateljevega počenega nosilca Givi
grin1.gif


Drugače pa imaš prav. Vsi montirajo kovček z mislimi, da bodo čelade notri dajali. Tudi, če imaš Maxio, notri ni placa, ko se ustaviš nekje, sploh če s seboj voziš dekle
grin1.gif


Sam tako uporabljam v gumo oblečeno ketno in čeladi priklenem na krmilo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nisem nevernik
smile-1.gif
ampak zanima me kaj je šlo.

Slišal sem že da so odfrčali kovčki, da se je tam polomilo = plastika na nosilcu, ampak da bi pa plata počila?

Dobro na kufrih piše 10kg in 120km/h.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
hmm... tole je biši lastnik mojega psa, in je nosilec za kovček ter kovček prodal že pred motorjem
frown-1.gif


nosilec stane okrog 100-120 EUR za Bulldoga... kufer sem pa vzel v Lujzu za 50 evrov tistega s 30 litri in plato zraven... bo za začetek dovolj
smile-1.gif


zaj še moram samo nosilec spesniti
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Večina nosilcev doma spacanih pogrša izgled motorja. Kar se pa tiče počenih nosilcev ali kovčkov.
Če je kovček narejen na 10 kg (kot je nekdo napisal) nimaš kaj notr metat 30kg, ker tudi nosilec ni narejen za takšne teže. Plus tega, vožnja po neravnem terenu povzroča vibracije in posledično prej kaj poči. Kakor tudi, če imaš v kovčku nekaj, kar ni fiksno (recimo kakšni dve flaši 1,5l radenske). se to premika in tolče ob stene, tako da je možnost poškodbe enega ali drugega večja. Pa tudi, če ti uspe narediti lep nosilec, ki bi zdržal 50kg, tega ne bo zdržal kovček.
Če kdo rabi kovčke za večje teže, (sicer motor ni tovorno vozilo) obstajajo tudi te, ampak ne za vse tipe motorjev. Če motor ni potovalni, verjetno za njega ne obstajajo extremni nosilci in kovčki. Bulldug ni potovalni in za njega obstaja verjetno klasični nosilci in kovčki.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tudi ti imaš prav pa vendar rad tudi pretiravaš. Osnovni namen nosilca je da nosi in torej če ne opravlja svoje naloge je zame zanič.

Seveda je deklarirana določena teža. Ne vem ali se nikamor ne zapelješ pošteno, da trobiš koliko se nalaga
grin1.gif


Jebela cesta nikoli nisem stehtal kovčka in ga nikoli tudi ne bom, moped lahko pelje 400kg skupne teže in toliko bo peljal, če grem na dopust z mopedom, dekletom in kamp opremo in ima da pelje tudi kakšen pir.

A se razumemo?
grin1.gif


Pa veselo in varno motorčkanje
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj 10kg je kar veliko stvari, da natrpaš not, tako da tu težko bistveno prekoračiš težo, pa tudi veliko ne gre not po drugi strani.

Poleg tega imajo še kufri možnost da dokupiš naslon za sopotnika, kar pomeni, da zdržijo tudi takšne obremenitve.

Zaenkrat nimam težav s tem. Kar je viška pa butnem v louis torbo in zvežem na zadnji sedež.
Drugo je če sva dva, potem se ne kampira
smile-1.gif