Kombinirana pečica AEG

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ma ne, saj ni problema, jaz tudi takoj kličem če kupim pošteno zadevo in pošteno plačam in ne deluje. Ampak v tem primeru mizar res ni pravi naslov.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ma ne, saj ni problema, jaz tudi takoj kličem če kupim pošteno zadevo in pošteno plačam in ne deluje. Ampak v tem primeru mizar res ni pravi naslov.
Ti prodam in zmontiram klimo. Zraven je garancjski list z naslovom pooblascenega servisa. Koga mislis da klice 99% strank ko klima crkne?

in recimo da se je stranka odlocila uveljavljati stvarno napako. Kdo je pravi naslov? Prodajalec ali serviser?

ni tako crno/belo kot izgleda na prvo zogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Klima je drugo, ko mi klima neha delat pokličem tebe ker si strokovnjak za klime, največkrat tudi hkrati pooblaščen serviser in dobavitelj delov in če ne druga poznaš stvari in mi boš svetoval. Logično da pokličem v tem primeru prvo tebe. Če ne druga pokličem klima mojstra samo zaradi tega ker v povprečju še nisem srečal bolj šolanih, inteligentnih, napumpanih ljudi s samim seboj kot so monterji klim in toplotnih črplak. Največji znalci fizike, matematike, mehanike. Če bi večina posameznikov od teh imela sredstva, bi si sami kreirali svoje klime in bi poscali renomirane znamke. Pa ne leti to nate, se mi zdiš zelo skuliran.

Tišler pa je obdelovalec lesa in ne strokovnjak za Miele ali kakršne koli gospodinske aparate. Torej če mi 3 tedne po montaži kuhinje začne utripati lučka na pomivalcu, verjetno ne bom klical tišlerja? Daj no, bodi malo realen in ne primerjaj to s klimami kjer si ti hkrati donavitelj/monter/serviser. Zraven tega pa na klime gor vsi lepite svoje nalepke "v primeru servisa".
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999 in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
tako je , isto je za TČ. poklical bom monterja ki mi je svetoval nakup, in nato tudi montiral, on mi bo pa potem svetoval kako pa kaj. Največkrat taisti monterji tudi poservisirajo zadeve.
 
Žena mi je že večkrat omenila, da si želi v prihodnosti kupiti likalno postajo. Vidim da so precej različne cene, zato me zanima kaj je v tem primeru best buy in zakaj taka razlika v ceni? Kaj je pomembno?

za kako low budget postajo poglej v kakem eurospinu enkho......to so ponavadi ita proizvajalci (dela pač kitajc kt 3/5 reči)sam da je delano za njihov brand. Zna biti okej roba za razumne šolde...glede na to da držijo ariete ki je gruppo delonghi zna biti da tudi kak enkho izhaja od tam. je malo za pregledat, kaj je na stvari
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Uredil kaj? Pečico ki ti jo pride Miele servis drug dan na dom popravit ti je on naslednji dan odmontiral in popravil na lastno roko? :) Na pamet mi ne pride da grem klicat tišlarja ki mi je naredil kuhinjo in dobavil aparate da mi je eden izmed aparatov nehal delat. Zato je pooblašče servis. Pusti zdaj ti kitajsko lučko ki ti jo je vgradil in drago zaračunal.


Imas prav. Kuhinja je bila res draga. Ampak to sem se sam odlocil in bi se se 1x isto. Na zalost nimam taksne moznosti kot ti, da letam domov iz sluzbe, ce gre kaj narobe. In verjemi, zelo malo je serviserjev, ki pridejo po 16:00 uri. Glede na to, da mi je doticni mizar delal vse prostore mu toliko zaupam, da mu pustim kljuce in vse uredijo.

Vem, tudi to sem placal. Ampak, kot receno, zal nimam toliko casa, kot ti. Ce ti je pa Miele vsec, da seveda kupi, je tvoj denar.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
torej je tvoj tišler nekako tvoj hišnik, če ti ne moreš iz službe. vsekakor pa tišljerjevo delo ni poskrbet za servis mikrovalovke, razen če mu plačaš za njegov čas,
da je tam namesto tebe ko pride serviser.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
torej je tvoj tišler nekako tvoj hišnik, če ti ne moreš iz službe. vsekakor pa tišljerjevo delo ni poskrbet za servis mikrovalovke, razen če mu plačaš za njegov čas,
da je tam namesto tebe ko pride serviser.

Ja, tako je. In brez skrbi, za svoje delo dobi placano. In ne bos verjel, ima kar precej takih strank, kot sem jaz. Ima pa drugace cca 30 zaposlenih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ja, tako je. In brez skrbi, za svoje delo dobi placano. In ne bos verjel, ima kar precej takih strank, kot sem jaz. Ima pa drugace cca 30 zaposlenih.
Koliko mu mesečno plačas za to? Za en Miele gospodinjski stroj zagotovo, ker 30 zaposlenih vseeno ne hodi rado s praznim trebuhom spat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Imas prav. Kuhinja je bila res draga. Ampak to sem se sam odlocil in bi se se 1x isto. Na zalost nimam taksne moznosti kot ti, da letam domov iz sluzbe, ce gre kaj narobe. In verjemi, zelo malo je serviserjev, ki pridejo po 16:00 uri. Glede na to, da mi je doticni mizar delal vse prostore mu toliko zaupam, da mu pustim kljuce in vse uredijo.

Vem, tudi to sem placal. Ampak, kot receno, zal nimam toliko casa, kot ti. Ce ti je pa Miele vsec, da seveda kupi, je tvoj denar.
Ne razumem te res? Tvoj renomiran mizar ki ima dela za pol leta naprej kot vsi top mizarji je namesto tebe prišel domov ob 11.15 ter počakal serviserja ter stal zraven njega dokler le ta ni popravil tvojega aparata? Zdaj pa nehaj srat, mislim da je vseeno bilo dovolj?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Ne razumem te res? Tvoj renomiran mizar ki ima dela za pol leta naprej kot vsi top mizarji je namesto tebe prišel domov ob 11.15 ter počakal serviserja ter stal zraven njega dokler le ta ni popravil tvojega aparata? Zdaj pa nehaj srat, mislim da je vseeno bilo dovolj?
in ob tem ima se 30 zaposlenih, ki jim je v delavnici vse jasno in ne rabijo nobenega nadzora/pomoči lastnika... tako, da se le-ta lahko v miru posveti servisu mikrovalovke
top.. res smo druga švica
 
  • Haha
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Mah poznam par takih, ki si "svoje" mojstre kar lastijo... Ima znanec enga keramičarja pa malarja, ki sta mu hkrati deklice na poklic...
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Mah poznam par takih, ki si "svoje" mojstre kar lastijo... Ima znanec enga keramičarja pa malarja, ki sta mu hkrati deklice na poklic...
Mi je men moj vodovodar razlagal, kako je delat za xyz (ugledna in premožna oseba iz lokalnega okolja). Tudi ta vodovodar je bil deklica za vse (npr zrihtal keramicarja za eno popravilo), pa vsakič, ko je xyz poklical, je bil prvi na vrsti.
Nisem imel občutka, da se vodovodar kaj travmira zaradi tega. Vsakič je zaračunal in oba sta bila zadovoljna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ja, sej dokler sprejemeš ta odnos in kompenziraš z mucho evri, potem je to to... Oni iz mojega sestavka pač skačejo ponoč, v nedeljo, praznike itd... pač morajo ker so skoz neki "dolžni", potem pa je to tako... Moderen sužnjelastniški sistem.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Ne razumem te res? Tvoj renomiran mizar ki ima dela za pol leta naprej kot vsi top mizarji je namesto tebe prišel domov ob 11.15 ter počakal serviserja ter stal zraven njega dokler le ta ni popravil tvojega aparata? Zdaj pa nehaj srat, mislim da je vseeno bilo dovolj?

Verjetno si je izračunal, da se mu splača, kaj meniš? Ima namreč d.o.o. V privatni lasti, družinsko podjetje druge generacije. Ne dela v javni upravi, ni ne Karistas in ne Rdeči križ. Vse kar je do danes naredil, je dobil pošteno plačano. Pa mu gleda ni nič hudega, tudi na Krku mi vse on dela, pa se mu ni problem peljat na Krk narediti izmero, montažo, ipd. Ta “moj” mizar je res čudak.

Priznam pa, da bi raje imel jaz takšno službo, da bi imel več časa. Potem bi za vse to poskrbel sam in ne bi rabil za to prosit mizarja in ga plačevati seveda.

Ampak, saj bo dovolj. Ti imaš vedno prav in imej tudi tokrat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa mu gleda ni nič hudega, tudi na Krku mi vse on dela, pa se mu ni problem peljat na Krk narediti izmero, montažo
Jasno da se bo peljal na Krk na izmero in ne samo na izmero, tudi na prvo ali drugo "probo" se bo peljal če bo kaj specialnega, delikatnega saj je to njegova obrt, njegov poklic, to spada pod naloge in v opis njegovega dela. Renomirani in dragi tišlerji so ponavadi tudi bogati ljudje. In če ne druga že zaradi "reda" ti ne verjamem da bo en tak šel tebi hišono odklepat in čalat serviserja. Kak lokalni mizarček ki nima dela bo morda zagrabil, kak tak pa ne verjamem. Sicer pa nima veze. On je očitno referenca za informacije da se Miele verižno kvari ker ga ljudje masovno najemajo da hodi odklepat vrata hiš ko so v službi. In on ima prav tako informacije da Miele tišči v svoje apate vse živo. Pa nima veze ali je meni znamka Miele všeč ali ne, zdi se mi pač smešno. Da ti to kdo reče ki dela na Mieletu v Nemčiji ali pri nas na servisu ti to informacijo kupim. Da pa ti to pove mizar pa pač dvomim v to. Le od kje njemu vse te informacije. Če so že resnične, kar dopuščam možnost, potem sveto verjamem da se trudi Miele to skriti/zakriti in da se s tem ne hvali okoli?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Jasno da se bo peljal na Krk na izmero in ne samo na izmero, tudi na prvo ali drugo "probo" se bo peljal če bo kaj specialnega, delikatnega saj je to njegova obrt, njegov poklic, to spada pod naloge in v opis njegovega dela. Renomirani in dragi tišlerji so ponavadi tudi bogati ljudje. In če ne druga že zaradi "reda" ti ne verjamem da bo en tak šel tebi hišono odklepat in čalat serviserja. Kak lokalni mizarček ki nima dela bo morda zagrabil, kak tak pa ne verjamem. Sicer pa nima veze. On je očitno referenca za informacije da se Miele verižno kvari ker ga ljudje masovno najemajo da hodi odklepat vrata hiš ko so v službi. In on ima prav tako informacije da Miele tišči v svoje apate vse živo. Pa nima veze ali je meni znamka Miele všeč ali ne, zdi se mi pač smešno. Da ti to kdo reče ki dela na Mieletu v Nemčiji ali pri nas na servisu ti to informacijo kupim. Da pa ti to pove mizar pa pač dvomim v to. Le od kje njemu vse te informacije. Če so že resnične, kar dopuščam možnost, potem sveto verjamem da se trudi Miele to skriti/zakriti in da se s tem ne hvali okoli?

Tole pa zakljucim; kot sem ze napisal, gre za drugi rod druzinskega mizarstva, ki ze pocasi prihaja v tretjega. Kot verjetno vsak mizar tudi on prodaja gospodinjske aparate. In ponuja samo Miele, Liebherr, pa neko skandinavsko firmo, sem pozabil. Drugega se vedno nima jn ce kdo zeli kaj drugega, si pac nabavi sam. Ko sem se menil za kuhinjo in sem mu rekel, naj da kar Miele, mi je rekel, da zadnje case ni vec tako preprican o kvaliteti, ker imajo ogromno reklamacij stran, ki jim je to priporocal, prodal, da Miele ni vec to, kar je bil.

To je to. Nimam pa seveda informacij iz prve roke iz razvojnega odelka Miele v Nemciji, kot nekateri. Niti me to ne zanima, prav haprav se mi jeb** za to. Jaz sem s kuhinjo zadovoljen in z aparati tudi. Celo tako, da mi bo tudi na vikendu on delal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No torej je to z deli oz. "z vsem kar jim pride pod roko" bolj tvoja pogruntavščina? Samo to še če smem, kaj si na koncu vgradil namesto Miele-ta?