Kombinirana pečica AEG

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
tista z wifi na pomivalcu je itak kisla... posdo moraš fizično noter dat pa ven tud, lahk maš 50 wifijev ,pa ti prek wifija ne bo ratalo zložit ven, razen da nekomu sms pošlješ da pospravi posodo preden prideš domov :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Pbutec

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Pirolize nima??
to je pa ja fajn..

Wifi - mel na pomivalcu..app zbrisal po 2 uporabi (skoz neki piska namest da bi pral;))
Ta pečica ima parno čiščenje poseben program.Ima tri vrste čiščenja.Močno čiščenje,srednje ali malo_Odvisno od umazanosti.Naštimaš program...za vse ostalo poskrbi pečica oz čiščenje.Jo ima tud sodelavec samo Bosch.In se z paro v nulo očisti.Tako,da nč bat :zmaga:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Žena mi je že večkrat omenila, da si želi v prihodnosti kupiti likalno postajo. Vidim da so precej različne cene, zato me zanima kaj je v tem primeru best buy in zakaj taka razlika v ceni? Kaj je pomembno?
Moja hoče imeti težko.
Vem da je to skregano z logiko večine, ampak...lani sem obupal nad popravilom 20 let stare singer postaje. (Pretekel inox kotlicek...)
Vzela je mislim da tega tule.
V primerjavi s starim je tole srot od srota.
Ce ne drugega, je povsod slabše izoliran kot stari singer (kjer je bilo že pol izolacije tako ali drugače uničene). Ce bi vzel preko spleta bi gladko vrnil v 14 dneh.
Naslednjič bom ob podobnih nakupih poskušal dobiti testno, ali pa nakup preko spleta in vrnitev v 14 dneh.
Postaje z ločenim rezervoarjem (kar je imel singer) pa itak najbrž ne dobiš pod jurja.
Če imaš ločen rezervoar, lahko med likanjem dolivaš vodo. Če nimaš, čiči pa čaki.
Gledala sva se pri Ježku nekaj.
Dodano: mogoče moram pa malo spluvat na začetku in biti razočaran, da potem dlje dobro dela. Tako je bilo pri njenem avtu, pralni stroj tudi že 13? let dela...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
Včeraj ženka bila v elementu. Šlika šlaka, kartica zapela. Med Aeg in Miele pralni stroj je zmagal slednji. Je prevagal argument, da so pri mieletu kao skregani s plastiko in je vse rostfraj...ležaji niso prešni in podobno. Tudi utež je lito železo. Če ga peljem na odpad sprve dobim 70 EUR zanjga. Za naslednjih 14 let bo. Upamo.
 
  • Ljubezen
  • Haha
Reactions: Hanzi in MieleFan

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
bemti, jst bi pa skoraj imel pogoj za pirolizo naslednjič. Vsi ti premazi, pa parno čiščenje pa kaj pa vem kaj še ne more narediti čudeža, če zapeče svinjarijo na stranice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
Še nisem videl, da bi kombinirana parna pečica imela pirolizo. Ali to že obstaja?
mislim da ne, vsaj par let nazaj je bilo tako, vse pečice ki so operirale s paro niso imele pirolize. Predvsem je bila razlika zaradi tesnil. Te parne so imele neka gumi tesnila, pirolitična pa ceramic za višje temperature... Vprašanje če se je kaj spremenilo.
Mi sicer imamo, tako ki dodaja "paro" ampak ni parna. Ima pa pirolizo. Ampka ker ne pečemo težkih stvari (beri mastno da šprica), še tudi nismo pirolize koristli oz redko.. Mislim da enkrat ali dvakrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Vprašanje je tudi, kaj "reče" skrit parni sistem na visoke temperature ob pirolizi. Mogoče niso samo tesnila tehnični problem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
seveda treba je ločit, peka s paro ali pa kuhanje s paro..termin parna pečica pomeni slednje, torej do 100°,,,, to je dejansko kuhanje s paro. In kombinirana je pač kompromis. tak al drugačen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Včeraj ženka bila v elementu. Šlika šlaka, kartica zapela. Med Aeg in Miele pralni stroj je zmagal slednji. Je prevagal argument, da so pri mieletu kao skregani s plastiko in je vse rostfraj...ležaji niso prešni in podobno. Tudi utež je lito železo. Če ga peljem na odpad sprve dobim 70 EUR zanjga. Za naslednjih 14 let bo. Upamo.
Zdele dobis za njega 70 evrov na odpadu, (ker ga bo smetar popravil in prodal za 700) ko bo amortiziran bos dobil pa 7 €. Sicer pa povej kater odpad. Zacnem pobirat pralne po kosovcih pa mu jih dostavljam. Za 50 evrov.
 
  • Haha
Reactions: Gonzo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
miele ima 100kg tak da nekaj dobiš...na pamet pišem, ne vem kolk je odkupna, nisem v teh "temnih" krogih . :evil:
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Včeraj ženka bila v elementu. Šlika šlaka, kartica zapela. Med Aeg in Miele pralni stroj je zmagal slednji. Je prevagal argument, da so pri mieletu kao skregani s plastiko in je vse rostfraj...ležaji niso prešni in podobno. Tudi utež je lito železo. Če ga peljem na odpad sprve dobim 70 EUR zanjga. Za naslednjih 14 let bo. Upamo.
A sta uzela z Twindos, ali klasik varjanta,brez avtomatskega doziranja?In kter model?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113

1050€ pa nekaj € minimalnega popusta v HN
dobiš pa bon za cca 100€ pralnega sredstva od mielata, si trgejo od ust.,
 
  • Ljubezen
Reactions: MieleFan