kombiniran kombi nazaj v potniškega?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a se da kombi, ki je bil kupljen na podjetje in predelan v tovorno vozilo (ima samo 6 sedežev), predelat nazaj v potniškega z 9 sedeži? se pravi tiste pregrade ven, zadnje šipe not, pa še eno vrsto sedežev nazaj. kupil bi rabljenega, zato. a kaki zakon to prepoveduje? hvala in lp.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Stroskov niti ni tolk, ker pasovi so dostikrat skriti za plastikami, sipe in klopi pa imajo te ki predelujejo kar na lagerju,če jih nima celo un ki je kombi kupil.

Predelas in homologiras pa je .
Ce bos rabil kontakt za predelave,mi javi pa ti dam.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Koliko pa kaj policaji komplicirajo, ce imas taksen kombi in odstranis tisto jekleno pregrado iz palic iz prtljaznika.. saj ves, da imas lahko izkoriscen ves prostor? Zasraufal bi jih nazaj samo za tehnicni preglede.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
no, saj jaz bi tudi sam "predelal", pol pa samo homologiral. tisto plastiko in jekleno pregrado ven, klop pa ja znam sam nazaj našraufat. ne bojo oni mene ocurli za dodatnih 2 jurja, al kolko je že predelava. šipe pa so tudi samo prelepljene. a povratno samopredelavo prepoveduje zakon, al kako?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
grem jutri na telefon, da vidim, kaj se da in kaj ne. pol pa poročam. lp
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Najprej preveri, če je sploh možno vgraditi nazaj originalne sedeže. Znanec je pred leti kupil kombi, ki mu ga je prodajalec preuredil v tovorno vozilo (zaradi povračila DDVja). Prodajalec mu je zavaril nosilce sedežev, ker naj bi tako zahtevali predpisi. Vem, da se je pred leti precej "mučkalo" s temi predelavami, zato je zakonodajalec predpisal varovalko, da ni bila možna predelava iz tovornega nazaj v osebnega.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ja, klical na rti. lahko ga sam predelam nazaj, ampak moram neko izjavo podpisat, kao da sem pooblaščen za tako predelavo, kar pa itak nisem. no, če bi tam na rti "požegnali" predelavo, me homologacija pride 56 evrov in to je to. zna pa res bit kaki keč, ker tile tovorni so kr nekaj cenejši od tistih, ki že imajo zice noter. tudi toliko cenejši, da me nakup še ene klopi, dvoje stekel in moje delo ter homologacija še vedno stane manj, kot je razlika v ceni. ampak, ker se mi ne da z vsem skupaj hecat, bom verjetno, če že, kupil kar "gotov" kombi, torej takega, ki je že potniški. ne vem, bomo vidli.
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Da obudim mal temo. Kupil sem rabljen kombi, ki je bil predelan iz potniškega (M1, 8 sedežev) v tovornega (N1, 5 sedežev). Zdej bi ga pa jaz predelal nazaj na potniškega ampak bi obdržal 5 sedežev. A se to da, tako homologirat. Moti me samo ta predelna stena, ki loči potniški in tovorni del.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
če je bil avto predelan iz v originalu M1 v N1, potem lahko pridobiš potrdilo s strani proizvajalca in narediš prehomologacijo. sploh če boš obdržal samo 5 sedežev ne bi smelo bit problemov
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
kok res drekajo s temi sedezi.

men na tehnicnem tezi ker nimam sedezv notri. pa k. njega briga kje mam sedeze? pac mi je vsec velik avto, tud ce se sam 2 voziva.

kaj je fora tega, da bi mogl bit sedezi notr, ce je reg za 8 folka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Meni ie tudi zadnjic na tehnicnem rekel, da rabim imeti vse sedeze v alhambri. Zadnja dva imam namrec v garazi in ju uporabim nekajkrat letno
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Da obudim mal temo. Kupil sem rabljen kombi, ki je bil predelan iz potniškega (M1, 8 sedežev) v tovornega (N1, 5 sedežev). Zdej bi ga pa jaz predelal nazaj na potniškega ampak bi obdržal 5 sedežev. A se to da, tako homologirat. Moti me samo ta predelna stena, ki loči potniški in tovorni del.

a si že kej rešil?
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Malo obujam staro temo... Kako pa je v primeru, da ima kombi v štartu 9 sedežev (registriran kot osebno vozilo), jaz pa bi želel ohraniti samo sprednjo vrsto? Torej 1+1 ali 1+2...

V mojem primeru bi bilo sicer najbolj optimalno kupiti zaprt tovorni kombi in se ne ukvarjati s sedeži vendar so potniški ponavadi malo lepše ohranjeni in z manj km...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Malo obujam staro temo... Kako pa je v primeru, da ima kombi v štartu 9 sedežev (registriran kot osebno vozilo), jaz pa bi želel ohraniti samo sprednjo vrsto? Torej 1+1 ali 1+2...

V mojem primeru bi bilo sicer najbolj optimalno kupiti zaprt tovorni kombi in se ne ukvarjati s sedeži vendar so potniški ponavadi malo lepše ohranjeni in z manj km...

Kolega je vrgu sedeže ven, jih dal v garažo in vozu...
Pred tehničnim jih je zmontiral nazaj in je bil mir...
Vmes ga pa noben ni nič vprašal...