Komarji 2021

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
ja polivat se z spreji proti komarjem deluje...

ampak vseeno je moteče, ko že letajo okol tebe. sej pristane ne, k zavoha tist...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Pri nas, okolica MB jih pa ni tolk grozno. Včeraj sem do 22.00 bp srkal gin na terasi in me niti en ni nadlegoval.

se mi zdi, da ponoč, ko se malo ohladi, da se potuhnejo... najbolj zopri so proti večeru, ko sonce zahaja...

čeprav je res, da recimo pri nas doma ni tako hudo kot pri starših recimo - ampak je vseeno moteče... ali zanč sm bil pri enmu v delavnici... noro! se sploh ne moreš pogovarjat normalno!

Konec česa? Komarjev? To se še dobro začelo ni. Dežja bo pa tudi še na pretek - do zdaj smo imeli aprilska deževja (sicer bolj maja ampak nima veze), od zdaj naprej bodo pa (vedno bolj močne in pogoste) vročinske nevihte.

ja, da se spravijo na neko normalno raven. te vročinske nevihte so kratke, ne pustijo veliko vode za sabo... pa še izhlapi prej...

Letos ne pikajo... letos cepijo :fredi: :fredi::fredi:

mater, kaj če so jih kitajci kej okužili s corono, pa so jih zdej poslali nad nas? pa bi zdej dosegli tisto naravno prebolevost - da se nam oddolžijo, k so takrat spustili virus med nas?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
in kako resujete probleme s komarcki?

to, da jih je veliko je pac dejstvo ...


zvecer na vrtu se najbolj obnesejo spirale ...
Odvisno kej je treba reševati ta problem. Zunaj na terasi recimo ga take žgalne spirale kar zmagajo ja. Ali pa tiste citronske sveče čeprav ne vem zakaj ene bolj učinkujejo kot druge. Za v hiši pa imamo mi to rešeno s komarniki na oknih v kombinaciji s tistimi uparjaniki, ki jih vtakneš v vtičnico. Špricanje po telesu se mi načeloma ne dopade, to uporabljamo v bolj redkih primerih (taborjenje itd.)
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
dve leti nazaj v Črnomlju nisi mogel biti popoldan v senci..... Tigrasti so napadali vse kar je bilo živo.... To sedaj se počasi razleza po Sloveniji....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
in kako resujete probleme s komarcki?

to, da jih je veliko je pac dejstvo ...


zvecer na vrtu se najbolj obnesejo spirale ...

imam pa narocene se tele igrace. vsec so mi predvsem, ker ne odganjajo ampak privabljajo ...

 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Ta lampa ne pomaga nič. Dober način je ventilator. Npr. sobni mali da ti piha vsaj po nogah. Peč v vetru komarji težko letijo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako to delajo profiji - prebivalci Maldivov kjer je komarjev "ko peska" na plaži - vsaj večino leta - ventilator nad glavo in spirala pod mizo, zraven pa na vsaki mizi, pultu, polici,... njihov losijon ali špric proti komarjem - ta pa res deluje!
Drugače pa imate pri nas BEN'S 30, zelo dober.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
dve leti nazaj v Črnomlju nisi mogel biti popoldan v senci..... Tigrasti so napadali vse kar je bilo živo.... To sedaj se počasi razleza po Sloveniji....
Lani je bilo noro. Ti tigrasti so popikali noge in roke v minuti. Je pa res, da je srbenje zelo hitro ponehalo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Midva sva pred dnevi zvečer bezeg pripravljala na dvorišču. Okoli naju in na nama jih je bilo za znoret.. tako da sva zginla v garažo dokončati delo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Tudi jaz lahko potrdim. Imam eno, jo šenkam. V notranjih prostorih najbolj pomaga tista raid varijanta, ki jo vklopiš v štrom in tekočina izhlapeva. Uporabljam že nekaj let.
To je uporabno ja ampak lahko pride do zmanjšanega efekta, če imaš rad tudi svež zrak.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Morate pa vedet, da tiste lučke niso kaj preveč zdrave. Vem da sem na eni flaški bral, da se naj nebi spalo v prostoru z lučko, ter da bi po uporabi kučke prostor treba prezračit. Samo potem ne vem kaj je smisel tega, najprej pobiješ golazen, potem pa odpreš okne da nazaj pridejo...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Morate pa vedet, da tiste lučke niso kaj preveč zdrave. Vem da sem na eni flaški bral, da se naj nebi spalo v prostoru z lučko, ter da bi po uporabi kučke prostor treba prezračit. Samo potem ne vem kaj je smisel tega, najprej pobiješ golazen, potem pa odpreš okne da nazaj pridejo...
A to ciljaš na tiste uparjalnike za v štrom? Če se ne motim tisti sploh ne pobijajo komarjev ampak jih umirijo, uspavajo.. zadrogirajo :D in pol imaš mir.

Evo navodila:
Raid60noči.jpg
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Jest imam od Raid samo uparjalnik ter nabavljam Spar vložek, ker moji komarji tu se samo smejejo če je tudi vložek Raid ....