Koliko tu vas ima lastno podjetje?

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Imel s.p., pa sem ga pred dvemi meseci zaprl. Se ne izplača, preveliki davki in predvsem preveč neplačnikov. Za porast obrti in podjetništva bo morala država veliko narediti na področju plačilne discipline oziroma nediscipline.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Nimam svojega podjetja, sem pa del družinskega podjetja - s.p. - izdelava kovinskih izdelkov (stiskalnice).

Kot je že nekdo zgoraj napisal - država bo morala narediti kaj več na področju plačilne nediscipline kot pa le to, da določi obrestno mero za zamudne obresti...
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
d.o.o. - spletne storitve

Se ne pritožujem.
Samo če bi ljudje upošteval uno lepo postavko Valuta na računu bi blo dobr.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mitja99 pravi:
Imel s.p., pa sem ga pred dvemi meseci zaprl. Se ne izplača, preveliki davki in predvsem preveč neplačnikov. Za porast obrti in podjetništva bo morala država veliko narediti na področju plačilne discipline oziroma nediscipline.

Kaj pa se da narediti proti temu? Kakšen avans ipd?
 

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
Temo sem odprl zato, ker s kolegi opažamo, da je v Sloveniji podjetniška iniciativa razmeroma močna. Čedalje več ljudi se odloča za samostojno pot. Je pa res, da je država na tem področju slaba mačeha. Tako z nasveti, svetovanjem, financiranjem, da davkov sploh ne omenjamo
smile-1.gif
Pohvalno, da je toliko zanimanja kljub naštetemu.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
z lastnim delom in malce pameti se da preživeti.. probleme majhnim pa delajo predvsem plačilna neresnost.... to je tudi neredko vzrok za propad.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik halo007 pravi:
Temo sem odprl zato, ker s kolegi opažamo, da je v Sloveniji podjetniška iniciativa razmeroma močna. Čedalje več ljudi se odloča za samostojno pot. Je pa res, da je država na tem področju slaba mačeha. Tako z nasveti, svetovanjem, financiranjem, da davkov sploh ne omenjamo
smile-1.gif
Pohvalno, da je toliko zanimanja kljub naštetemu.

Iniciativa je v SLO še precej šibka a se stanje res opazno izboljšuje.
Država niti ni tako slaba mačeha. Pomisli:
- S.P. lahko odpreš v enem dnevu in brez opaznih stroškov
- Prispevki so vsaj v prvem letu razmeroma nizki, kasneje so odbvisni od dobička
- Za svetovanje ne moreš računati na državo - za to obstajajo podjetja. Država pa svetovanja celo sofinancira
- Financiranje se najde... lahko bi bilo boljše urejeno
- Davki: stanje se izboljšuje; EDS bi bil zadetek v polno a bi sindikati in še marsikdo vlato križal, pa so se usrali...