Kolesarstvo 24

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.945
113
  • Žalosti me
Reactions: kajn in 8888

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.984
165
63
Ko sem pred tremi tedni napisal, kaj vse se da izboljšati, so se mi nekateri alterjevci smejali. Zgleda da se bo moralo ubiti še par kolesarjev, da vam bojo možganske celice zalaufale, o čem se pisal.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113

Last but not least, it is unclear whether Furrer received immediate medical help. According to the "Blick" newspaper, there is reason to believe that the fallen rider lay undiscovered in the forest for a long time. The newspaper cites statements from spectators who did not see any rescue operations in the area around the accident site during the race.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Ja ta svetovna in olimpijske brez radijske komunikacije so še bolj divja. Mogoče bo to povod, da se uvede. Če je res niso toliko časa našli bi jo mogoče s komunikacijo prej sploh, če bi še kak čas po nesreči bila pri zavesti. Vprašanje pa, če bi na koncu to kaj pomagalo. Mogoče.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.354
79
48
Ta svetovna prvenstva so z vidika organizacije kr neki… wtf?!
če je to res, da je ležala 1 uro preden so prišli reševalci, so nekateri zreli za zapahe.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.049
3.785
113
Ko sem pred tremi tedni napisal, kaj vse se da izboljšati, so se mi nekateri alterjevci smejali. Zgleda da se bo moralo ubiti še par kolesarjev, da vam bojo možganske celice zalaufale, o čem se pisal.
Ti si svoj predlog povedal že po franji in ja se strinjam, nihče se ne bi ubil če bi pajkičarske procesije ukinili. Pa še en petek na leto ne bi zamudil domov. Sami plusi.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Ta svetovna prvenstva so z vidika organizacije kr neki… wtf?!
če je to res, da je ležala 1 uro preden so prišli reševalci, so nekateri zreli za zapahe.
Očitno so se poklonili vsi najslabši možni elementi. Neizkušen organizator, nevarna trasa, ni radijskih vez, ni bilo gledalcev, spremljevalcev, sotekmovalke tudi ne morejo vedet da je ne bodo našli, če so videle padec, švicarska ignoranca mogoče, mladostna korajža, ...
Je pa bilo ogromno opozoril o nevarnosti spusta. Mokro, spolzko in disk zavore? Da se ni spet snel tubeless?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.367
113
Očitno so se poklonili vsi najslabši možni elementi. Neizkušen organizator, nevarna trasa, ni radijskih vez, ni bilo gledalcev, spremljevalcev, sotekmovalke tudi ne morejo vedet da je ne bodo našli, če so videle padec, švicarska ignoranca mogoče, mladostna korajža, ...
Je pa bilo ogromno opozoril o nevarnosti spusta. Mokro, spolzko in disk zavore? Da se ni spet snel tubeless?
Podobna zadeva se je zgodila na državnem starejših dečkov v Gačah. Na spustu je padel v hosto, padca v pelotonu ni noben vidu tko da je par krogov ležal v hosti, hvala bogu da je en od fotrov pešačil dol po trasi in ga zagledal. Tuki se je k sreči končalo samo s pretresom možganov.

So pa stvari s hitrostmi ratale kr divje že v nižjih kategorijah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.354
79
48
Podobna zadeva se je zgodila na državnem starejših dečkov v Gačah. Na spustu je padel v hosto, padca v pelotonu ni noben vidu tko da je par krogov ležal v hosti, hvala bogu da je en od fotrov pešačil dol po trasi in ga zagledal. Tuki se je k sreči končalo samo s pretresom možganov.

So pa stvari s hitrostmi ratale kr divje že v nižjih kategorijah.
Meni je to nepojemljivo. Danes rekreativni kolesar lahko kupi garmin edge 530, ki ima možnost da aktivira telefon, če se zložiš.
Tu pa nihče ne ve, da se je poškodovala in je eno uro ležala negibna.
Ne razumem, da se ne poskrbi za osnovno varnost pri vsej silni tehnologiji.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.480
1.047
113
Meni je to nepojemljivo. Danes rekreativni kolesar lahko kupi garmin edge 530, ki ima možnost da aktivira telefon, če se zložiš.
Tu pa nihče ne ve, da se je poškodovala in je eno uro ležala negibna.
Ne razumem, da se ne poskrbi za osnovno varnost pri vsej silni tehnologiji.
Meni je že pri treh padcih vsakič Edge 1040 hotel poslati varnostni SMS (imam izklopljeno funkcijo). Pa se mi je recimo samo bicikel prevrnil pred bajto, ker sem ga nerodno naslonil.